HBO GO – cena i najważniejsze informacje

HBO GO to usługa oparta na streamingu, w której możemy znaleźć całą masę doskonałych seriali, hitów kinowych, dokumentów i programów przedstawiających kulisy produkcji. Sprawdź, ile kosztuje wykupienie abonamentu do tego serwisu, jakie filmy i seriale są tam dostępne oraz w jaki sposób można zrezygnować z subskrypcji.

Ile kosztuje HBO GO?

W przeciwieństwie do Netfliksa, HBO Go nie ma w ofercie kilku pakietów cenowych. Obowiązuje tylko jeden abonament. Z początku koszt usługi wynosił 29,99 zł, potem przez jakiś czas cenę obniżono do 19,99 zł miesięcznie. Ostatecznie jednak od 1 listopada 2019 roku cena za miesięczne wykupienie abonamentu HBO GO wynosi 24,99 zł miesięcznie.

Abonament, który wykupimy odnawia się każdego miesiąca, a opłata zostaje pobrana z góry za każdy kolejny okres użytkowania. Jest ona pobierana z zarejestrowanej karty kredytowej lub poprzez inną metodę płatności każdego miesiąca w tym samym dniu, w którym po raz pierwszy została opłacona usługa.

HBO GO za darmo

Wiele osób, zanim skorzysta z jakiegoś serwisu, chce go najpierw wypróbować, najlepiej za darmo. W przeciwieństwie do Netfliksa, który jakiś czas temu zrezygnował z opcji bezpłatnego okresu próbnego, z HBO Go można przez 7 dni korzystać za darmo. Jest to czas na to, żeby spokojnie posprawdzać sobie ofertę filmów i seriali dostępnych w serwisie i zdecydować, czy warto wykupić miesięczny abonament.

Po upływie okresu próbnego automatycznie zostaje przypisana płatna subskrypcja HBO GO. Jeśli jednak chcemy tego uniknąć, możemy zrezygnować z usługi przed upływem wspomnianych 7 dni.

HBO GO: ile urządzeń i jak anulować subskrypcję?

Na jednym koncie można mieć zarejestrowanych 5 urządzeń. Warto jednak pamiętać, że seriale i filmy mogą oglądać jednocześnie maksymalnie 2 osoby na dwóch różnych urządzeniach czy monitorach.

Jak można przeczytać na stronie HBO GO – nie wymagana jest umowa długoterminowa i można zakończyć ją w każdym momencie użytkowania – nawet podczas okresu próbnego. Rezygnacja jest zupełnie darmowa i za zerwanie umowy nie poniesiemy żadnych kosztów.

Rezygnacja z subskrypcji możliwa jest jedynie przez komputer lub aplikację mobilną. Nie ma możliwości anulowania subskrybcji telefonicznie ani w żaden inny sposób. Umowę można zakończyć jedynie poprzez indywidualne konto użytkownika, w ustawieniach w zakładce zarządzanie subskrypcją. Jeżeli z abonamentu nie zrezygnujemy, usługa automatycznie się przedłuży.

hbo

Co obejrzeć na HBO?

Jak możemy przeczytać na stronie HBO Go, serwis ma w swojej ofercie ponad 800 filmów i 200 seriali w polskiej wersji językowej. Chociaż Netflix i Amazon Prime inwestują ogromne pieniądze, w często bardzo udane produkcje własne, HBO jest na tym rynku o kilkadziesiąt lat dłużej i zdążył się dorobić wielu kultowych już tytułów. Wśród seriali możemy zobaczyć m.in.:

 • Czarnobyl
 • Gra o Tron
 • Westworld
 • Kompania Braci
 • Prawo Ulicy
 • Detektyw
 • Fargo
 • Sukcesja
 • Wielkie kłamstewka
 • Młody papież

W ofercie filmów można znaleźć zarówno klasyki, jak i hity kinowe z ostatnich lat:

 • Forrest Gump
 • Joker
 • Piękny umysł
 • Whiplash
 • Lęk pierwotny
 • Na noże
_________________________________
Sprawdź też:

W jakiej jakości dostępne są treści?

Filmy, seriale oraz inne treści dostępne na platformie GBO GO dostępne są w różnej rozdzielczości – od 720p do jakości Full HD. Jakość uzależniona jest od warunków umowy z daną wytwórnią. Poza tym HBO GO automatycznie dopasowuje jakość strumieniowanych danych do szybkości połączenia internetowego oraz rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym wyświetlamy daną treść.

ogladanie-telewizji-vod

HBO Max jeszcze w tym roku

​Jeszcze w tym roku w miejsce HBO GO pojawi się HBO Max. HBO Max miało premierę w maju 2020 roku i do tej pory dostęp do tej platformy mają jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jednak niedawno oficjalnie ogłoszono, że w 2021 serwis zostanie wprowadzony także na rynek europejski.

Wiadomo już, że w ofercie HBO Max znalazło się ponad 10 tysięcy godzin treści, wśród nich takie przeboje jak „Przyjaciele” i „The Big Bang Theory”, ale także oryginalne produkcje HBO. Poza tym znajdziemy tam tytuły Warner Bros., New Line, The CW, TNT czy Cartoon Network.

Oprócz informacji o planach dotyczących wprowadzenia platformy HBO Mac na rynek europejski, wytwórnia Warner Bros., która podobnie jak HBO należy do grupy Warner Media, ogłosiła, że jej największe hity w 2021 roku trafią jednocześnie do kin i na HBO Max, a subskrybenci serwisu nie będą musieli dopłacać za ich oglądanie.

Nowy serwis będzie zatem wielką gratką dla miłośników filmów i seriali, jednak zagadką pozostaje kwestia, ile przyjdzie nam zapłacić za tę przyjemność. Obawy są spore, bowiem obecny koszt abonamentu HBO Max w USA to 14,99 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 55 zł. Czy Europejczycy będą skłonni płacić tak wysoki abonament za jedną z platform streamingowych? Czas pokaże.