Znamy oficjalną datę premiery HBO Max w Polsce. Został tylko miesiąc wyczekiwania

Oczekiwaniom nie było końca, ale teraz już możemy być pewni, że HBO Max pojawi się w Polsce. Streamingowy gigant opublikował oficjalny trailer, który zapowiada debiut HBO Max w naszym kraju w 2022 roku. Cały czas w sieci pojawiają się też nowe informacje na temat dokładnej daty premiery.

Premiera HBO Max w Polsce w 2022 roku

W końcu, po fali spekulacji można potwierdzić, że platforma HBO Max pojawi się w Polsce w 2022 roku. Po tym jak plany premiery tego serwisy odwlekały się, wiele osób zaczęło powątpiewać, że doczekamy się tego w najbliższym czasie. Teraz w sieci pojawił się oficjalny trailer, który jest zapowiedzią startu serwisu w Polsce.

Trailer pokazuje nam między innymi możliwość wyboru jednego z trzech profili użytkownika, a także mnóstwo produkcji filmowych, w tym te znane już użytkownikom HBO Go, ale także te, które zamiast premiery w kinach, debiutowały właśnie w serwisie streamingowym. 

Widzimy tam m.in. urywki takich produkcji jak: „Godzilla vs. Kong”, „Mortal Kombat, „Przyjaciele”, „Mare z Easttown”, „Wataha”, „Seks w wielkim mieście”, „Opowieści podręcznej”, „Ptaki nocy”, „Wonder Woman 1984”, „Rick i Morty”, „Plotkara” i „Atomówki”, „Joker” i oczywiście „Gra o tron”.

Aktualizacja 14.01.2022 

Według słowackiego serwisu Zivejuż 22 lutego 2022 roku odbędzie się premiera HBO Max na Słowacji oraz prawdopodobnie w „innych krajach z naszego regionu”. Jako że korporacja WarnerMedia już w 2021 zapowiadała szybki termin premiery na tym rynku, spodziewamy się, że podana data dotyczy także Polski.

Aktualizacja 21.01.2022

Na serwis HBO Max czeka wielu miłośników filmów i seriali. Nic dziwnego, że każda, nawet najmniejsza informacja na temat premiery serwisu w Europie powoduje duże zamieszanie w sieci. Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o przeciekach ze słowackiego serwisu Zive, a już zdążyły pojawić się nowe informacje i… nowy termin premiery.

Tym razem informacje pojawiły się na polskiej podstronie HBO Max. Według tego komunikatu premiera serwisu HBO Max w Polsce odbędzie się już 8 marca. Te bardzo dobre informacje musimy jednak odrobinę ostudzić, ponieważ  ciągu kilku godzin wiadomość zniknęła, a w jej miejscu pojawił się  napis: „Oops! Looks like this link isn’t working”.

Nie oznacza to jednak, że ta informacja nie zostanie niebawem przywrócona. Podobna sytuacja miała miejsce podczas prezentacji oficjalnego trailera. Nagranie pojawiło się, po kilku godzinach zniknęło w sieci, aż wreszcie w niezmienionej formie zostało umieszczone ponownie.

Miejmy nadzieję, że to tylko niewielkie problemy techniczne, falstart lub po prostu zabieg marketingowy, który ma na celu wypromować premierę serwisu i oficjalna informacja pojawi się ponownie na stronie już niebawem. 

Data premiery HBO Max w Polsce została potwierdzona

Koniec z domysłami, nareszcie mamy całkowicie oficjalną informację na temat startu platformy HBO Max w Polsce. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, datę premiery zaplanowano na 8 marca 2022 roku.

HBO Max a HBO GO – czym się różnią?

HBO Max nie będzie istniało obok HBO GO, ale pojawi się w jego następstwie. Jednak różnica nie polega oczywiście tylko na zmianie nazwy. Najważniejsza jest zawartość, a w HBO Max jest ona nieporównywalnie atrakcyjniejsza od tego, co oferuje nam teraz HBO GO. Oprócz filmów, seriali i programów z własnej biblioteki w nowej platformie otrzymamy jeszcze dostęp do katalogu treści innych nadawców, w tym Warner Bros., Cartoon Network, TNT, The CW i New Line.

Oczywiście pojawią się oryginalne treści, dostępne wyłącznie na tej platformie. Tylko w 2022 roku zaplanowanych jest aż 10 takich tytułów, które będą dostępne na wyłączność w serwisie HBO MAX. Do tej pory wiemy tez, że wiele tytułów miało swoją premierę wyłącznie na tej platformie, pomijając zupełnie kina.

Dodatkowo można spodziewać się wzrostu jakości, w stosunku do tej oferowanej w HBO GO, w tym rozdzielczości 4K, HDR-u i dźwięku Dolby Atmos. 

HBO Max w Polsce

HBO Max – cena. Co już wiadomo?

Chcielibyśmy przedstawić w tej kwestii jakieś konkrety, jednak na razie wszystko, co dotyczy ceny HBO Max w Polsce pozostaje tajemnicą. Patrząc na cenę HBO GO, która wynosi 24,90 zł za miesiąc, możemy zakładać, że ze względu na dużo bogatszą bibliotekę produkcji, cena HBO Max będzie wyższa.

Można przypuszczać także, że podobnie jak w innych krajach (np. w Stanach Zjednoczonych) pojawią się możliwości kupna pakietu z reklamami lub bez. W USA za taki pakiet z reklamami trzeba zapłacić niecałe 10 dolarów, opcja bez reklam jest o 5 dolarów droższa, co w przeliczeniu na złotówki stanowi koszt około 57 zł.  Prawdopodobnie więcej szczegółów dotyczących dostępnych pakietów i cen, poznamy w nadchodzących tygodniach.

Platforma HBO Max będzie dostępna w Polsce w 2022 roku.