Kiedy HBO Max pojawi się w Polsce? Znamy datę premiery

Oczekiwaniom nie było końca, ale teraz już możemy być pewni, że HBO Max pojawi się w Polsce w przyszłym roku. Streamingowy gigant właśnie opublikował oficjalny trailer, który zapowiada debiut HBO Max w naszym kraju w 2022 roku.

Premiera HBO Max w Polsce w 2022 roku

W końcu, po fali spekulacji można potwierdzić, że platforma HBO Max pojawi się w Polsce w 2022 roku. Po tym jak plany premiery tego serwisy odwlekały się, wiele osób zaczęło powątpiewać, że doczekamy się tego w najbliższym czasie. Teraz w sieci pojawił się oficjalny trailer, który jest zapowiedzią startu serwisu w Polsce.

Trailer pokazuje nam między innymi możliwość wyboru jednego z trzech profili użytkownika, a także mnóstwo produkcji filmowych, w tym te znane już użytkownikom HBO Go, ale także te, które zamiast premiery w kinach, debiutowały właśnie w serwisie streamingowym. Widzimy tam m.in. urywki takich produkcji jak: „Godzilla vs. Kong”, „Mortal Kombat, „Przyjaciele”, „Mare z Easttown”, „Wataha”, „Seks w wielkim mieście”, „Opowieści podręcznej”, „Ptaki nocy”, „Wonder Woman 1984”, „Rick i Morty”, „Plotkara” i „Atomówki”, „Joker” i oczywiście „Gra o tron”.

HBO Max a HBO GO – czym się różnią?

HBO Max nie będzie istniało obok HBO GO, ale pojawi się w jego następstwie. Jednak różnica nie polega oczywiście tylko na zmianie nazwy. Najważniejsza jest zawartość, a w HBO Max jest ona nieporównywalnie atrakcyjniejsza od tego, co oferuje nam teraz HBO GO. Oprócz filmów, seriali i programów z własnej biblioteki w nowej platformie otrzymamy jeszcze dostęp do katalogu treści innych nadawców, w tym Warner Bros., Cartoon Network, TNT, The CW i New Line.

Oczywiście pojawią się oryginalne treści, dostępne wyłącznie na tej platformie. Tylko w 2022 roku zaplanowanych jest aż 10 takich tytułów, które będą dostępne na wyłączność w serwisie HBO MAX. Do tej pory wiemy tez, że wiele tytułów miało swoją premierę wyłącznie na tej platformie, pomijając zupełnie kina.

Dodatkowo można spodziewać się wzrostu jakości, w stosunku do tej oferowanej w HBO GO, w tym rozdzielczości 4K, HDR-u i dźwięku Dolby Atmos. 

HBO Max w Polsce

HBO Max – cena. Co już wiadomo?

Chcielibyśmy przedstawić w tej kwestii jakieś konkrety, jednak na razie wszystko, co dotyczy ceny HBO Max w Polsce pozostaje tajemnicą. Patrząc na cenę HBO GO, która wynosi 24,90 zł za miesiąc, możemy zakładać, że ze względu na dużo bogatszą bibliotekę produkcji, cena HBO Max będzie wyższa.

Można przypuszczać także, że podobnie jak w innych krajach (np. w Stanach Zjednoczonych) pojawią się możliwości kupna pakietu z reklamami lub bez. W USA za taki pakiet z reklamami trzeba zapłacić niecałe 10 dolarów, opcja bez reklam jest o 5 dolarów droższa, co w przeliczeniu na złotówki stanowi koszt około 57 zł.  Prawdopodobnie więcej szczegółów dotyczących dostępnych pakietów i cen, poznamy w nadchodzących tygodniach.

Platforma HBO Max będzie dostępna w Polsce w 2022 roku.