The Mandalorian – sezon 3. Data premiery, zwiastun, fabuła, obsada. Co wiemy o kontynuacji serialu?

The Mandalorian powróci z trzecim sezonem. Lucasfilm i Disney już od dłuższego czasu pracują nad kolejną częścią przygód Dina Djarina i produkcja jest już na ostatniej prostej. W takim razie, kiedy możemy spodziewać się trzeciej serii? Kto znajdzie się w obsadzie i o czym opowie kontynuacja Mandalorianina? Zobaczcie zwiastun oraz wszystkie informacje o serialu.

The Mandalorian – sezon 3. Kiedy premiera?

Trzeci sezon The Mandalorian zadebiutuje 1 marca 2023 roku. Jest to oficjalna data i nic nie wskazuje na to, żeby premiera miała się opóźnić. Podobnie jak dwa pierwsze sezony, również i trzeci trafi w całości na platformę Disney+. Kontynuacja składać ma się z 8 odcinków.

The Mandalorian – sezon 3. Zwiastun

Datę premiery potwierdza zwiastun, który udostępniło Disney Plus. Jedną z głównych lokacji trzeciego sezonu będzie Mandalore, czyli planeta rdzennych Mandalorian. Zobaczymy również Coruscant po upadku Imperium, a także inne znane ze Star Wars miejsca.

Obsada 3. sezonu The Mandalorian

Pedro Pascal powróci jako Din Djarin. Spodziewać możemy się Kate Sackhoff, która ponownie wcieli się w postać Bo-Katan. Pojawi się także Giancarlo Esposito, grający Moffa Gideona czy Carl Weathers jako Greef Karga. Tajemniczą rolę odegrać ma Christopher Lloyd.

Z kolei w obsadzie z pewnością zabraknie Giny Carano, która grała postać Cary Dune. Aktorka została usunięta z serialu już wcześniej w związku z obraźliwym postem w mediach społecznościowych.

the mandalorian scena z filmu

The Mandalorian – fabuła 3. sezonu

Pod lupę możemy wziąć dwa główne wątki: kto będzie władał Mrocznym Mieczem, a także, jaka będzie dalsza droga Młodego Yody po treningu z Lukiem Skywalkerem.

Najprawdopodobniej jednym z wątków będzie właśnie walka pomiędzy Dinem Djarinem a Bo-Katan o Mroczny Miecz. Broń jest potrzebna tej drugiej, by odzyskać tron Mandalore, ale nie chciała go odebrać bez walki z rąk Djarina. Grogu został natomiast pod opieką Skywalkera, nim opanuje swoje zdolności. Zwiastun pokazuje też kilku Jedi, którzy być może wrogo są nastawieni do Mandalorianina.  

O czym opowiada serial The Mandalorian?

Akcja serialu ma miejsce pięć lat po wydarzeniach z filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi – po upadku Imperium i przed powstaniem Najwyższego Porządku. The Mandalorian opowiada o przygodach Dina Djarina, łowcy nagród, którego życie komplikuje się po spotkaniu dziecka, które potrafi korzystać z Mocy. Serial rozgrywa się w znanych ze świata Star Wars Zewnętrznych Rubieżach.

The Mandalorian – gdzie oglądać po polsku?

Serial The Mandalorian dostępny jest na platformie Disney+. Już teraz zobaczycie tam pierwsze dwa sezony, a później premierowo trafi tam również trzeci.

Źródła: opracowanie własne / Disney Plus / Twitter