Prezenty dla dzieci

Szukasz prezentów na Dzień dziecka? Przygotowaliśmy mnóstwo inspiracji: klocki, lalki, maskotki, sprzęt do gier i wiele innych produktów, a każdy z nich bezbłędnie trafi w dziecięcy gust. Przygotowaliśmy też porcję użytecznej wiedzy dla najmłodszych.

Kangurek Kao is back!

Kangurek Kao is back!

Tate Multimedia, polskie studio, które określa siebie jako dewelopera indie, wchodzi na rynek z ambicjami trafienia do serc fanów Mario i Crasha oraz… starszych odsłon Kangurka Kao. Czy nowy Kangurek Kao ma szansę na zrobienie K.O. konkurencji? Nie. Czy ma szansę na bycie pokochanym? Tak.
Wraz z 7-letnim synem wracamy z godzinnej sesji z ze skocznym zawadiaką i na gorąco dzielimy się wrażeniami z dwóch perspektyw. Mojej, tj. 40-letniego weterana gier, oraz mojego syna, 7-latka, który ma już dość bogate doświadczenie z platformówkami.

2
4
Słuchawki i głośniki mobilne. Dzieciaki je uwielbiają

Słuchawki i głośniki mobilne. Dzieciaki je uwielbiają

Cisza jak makiem zasiał, zwłaszcza gdy w domu są dzieci, niekiedy się przydaje. Często pomaga w skupieniu, czasem pozwala wytchnąć, gdy nie mamy do czegoś melodii. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że muzyka jest potrzebna dużym i małym, bo rozwija, uczy wrażliwości i łagodzi obyczaje. Byleby wydobywała się z dobrego sprzętu. Przy wyborze słuchawek i głośników dla dzieci szczególnie powinniśmy zadbać o ich należytą jakość. Ale jak dobrać sprzęt grający dla pociechy, by nie grał nam na nerwach? Sprawdźcie, które głośniki mobilne i słuchawki grają pierwsze skrzypce.

1
9
Jak działa procesor? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Jak działa procesor? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Cześć, jestem Bajtek i lubię sprawdzać, jak działają różne rzeczy, wiedzieć z czego są zbudowane. Przyjrzałem się więc procesorowi, który zarządza dziś komputerami, smartfonami, nawet telewizorami. Chcesz wiedzieć skąd bierze się jego moc i możliwości? Chodź, opowiem Ci, jak działa procesor.

2
20
Jak działa VPN? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Jak działa VPN? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Cześć, jestem Bajtek i lubię zdobywać wiedzę na różne tematy. Ostatnio mój tata pracuje z domu i wykonuje chyba bardzo ważne zadania, bo usłyszałem kiedyś, jak rozmawiał ze swoim szefem na temat szyfrowania danych przez VPN. Nie miałem pojęcia, o czym mowa, postanowiłem więc dowiedzieć się, czym jest i jak działa tajemniczy VPN.

2
5
Jak działa drukarka laserowa? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Jak działa drukarka laserowa? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Cześć, jestem Bajtek, ostatnio słyszałem, jak tata mówił o tym, że zastanawia się nad wymianą naszej drukarki na laserową. Słysząc to, od razu przed oczami miałem mieszkającego w środku miniaturowego wojownika Jedi wypalającego litery za pomocą miecza świetlnego. Rzeczywistość okazała się jednak (niestety) nieco inna. Sprawdźcie, co udało mi się ustalić.

0
6
Jak wspominasz Dzień Dziecka? Wyznania 10 influencerów

Jak wspominasz Dzień Dziecka? Wyznania 10 influencerów

Dzień Dziecka to bardzo szczególna data w kalendarzu młodego człowieka. Rodzice fundują wówczas coś niecodziennego – zabawkę, wycieczkę, bądź inną niespodziankę. Współcześnie potrafi mieć rozmach. A jak to było 10 i więcej lat temu? Zapytaliśmy o to dziesiątkę naszych influencerów. Zobacz, jak oni wspominają swój Dzień Dziecka.

1
3
Jak działa silnik elektryczny? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Jak działa silnik elektryczny? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Cześć, jestem Bajtek i od pewnego czasu zastanawiałem się, o co chodzi z tymi samochodami elektrycznymi. Tata tłumaczył mi, że to takie autka sterowane pilotem, tylko większe i z kierowcą w środku. Ale czym tak naprawdę różnią się od zwykłych samochodów? Podobno silnikiem. Zaciekawiło mnie to, więc poczytałem trochę i oto czego się dowiedziałem.

0
3
Drony i gogle VR do dronów, czyli arsenał małego pilota

Drony i gogle VR do dronów, czyli arsenał małego pilota

W młodości zdarzało mi się marzyć, że zostanę pilotem. Pewnie zresztą jak i wielu dzieciakom. Czasy były, jakie były, i musiałem się zadowolić wtorkowymi seansami serialu JAG – Wojskowe Biuro Śledcze oraz chwilami z książeczką W aeroplanie, skądinąd przesłodką. Dzisiaj, żeby podziwiać świat z perspektywy ptaka, nie trzeba wcale zamknąć oczu i liczyć na szalony sen. Wręcz przeciwnie – wystarczy je szeroko otworzyć i wzbić się w powietrze, na przykład z dronem. Tylko czy taki dron to dobry prezent dla dziecka? A jeśli tak, to jaki i na jakich warunkach?

0
4
Konsole, akcesoria, gry. Poradnik młodego konsolowca

Konsole, akcesoria, gry. Poradnik młodego konsolowca

W życiu młodego człowieka przychodzi taki moment, w którym stwierdza on, że pograłby sobie w grę. Na rodzica nieobeznanego z niuansami gamingu czeka ogrom tematów, z którymi musi się zmierzyć, zanim jego latorośl zasiądzie do gry. Poznaj więc ABC młodego gracza, któremu ja i moi koledzy polecamy konsole wideo.

0
0
Zabawki dla dużych dzieci w combat

Zabawki dla dużych dzieci w combat

Gdy zbliża się Dzień Dziecka, a ja przeglądam gazetki z marketów, czasem zwyczajnie nie dowierzam, że takie rzeczy są w ogóle wymyślane, a co lepsze — produkowane dla dzieci. Walczę wtedy sam ze sobą, ponieważ wewnętrzne dziecko chciałoby to kupić, ale rozsądek grozi palcem, a żona spogląda z dezaprobatą. Podobnie mam przez cały rok z asortymentem sklepu combat. Oto cierpienia wielkiego kindera.

0
6
Jak działa komputer? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Jak działa komputer? Bajtek tłumaczy i wyjaśnia

Cześć, jestem Bajtek i tata niedawno kupił mi nowy komputer, żebym mógł się uczyć w domu (i oczywiście grać). To spora, czarna skrzynka, a za szybką z boku widzę mnóstwo ciekawych elektronicznych części. Wygląda to niezwykle skomplikowanie, a do tego te wszystkie światełka! Tak mnie to zaciekawiło, że postanowiłem się dowiedzieć, jak ta machina działa.

3
35
Bronie z CS:GO do kupienia w sklepie combat

Bronie z CS:GO do kupienia w sklepie combat

Kto grający w CS:GO nie chciał w rzeczywistości potrzymać w rękach M4, podwójnych Berett albo R8 Revolver, ten niech pierwszy rzuci kamień. Widzę, że żaden głaz nie przeleciał, a to bardzo dobrze się składa. Już teraz możecie spełnić swoje marzenia dzięki ofercie Combat.

0
9