The Last of Us Remake na PC oraz PS5 – data premiery, cena i więcej o grze

Kiedy nastąpi premiera wersji PC, a kiedy PS5? Czy w ogóle warto zainteresować się The Last of Us Remake? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat gry. Poznaj także jej cenę. Zobacz jeszcze porównanie obu wersji i przekonaj się na własne oczy, czy to aby nie ta sama produkcja co przedtem.

The Last of Us Remake – data premiery PC oraz PS5

Stało się. The Last of Us Remake będzie kolejną – i na pewno nie ostatnią – grą ekskluzywną PlayStation, która trafi na komputery. Zanim jednak do tego dojdzie, zremakowane TLoU będzie mieć swoją premierę 2 września 2022 roku na PS5. Premiera na PC ma podaną datę i poznasz ją poniżej:

Cena The Last of Us Remake – drogo czy nie?

Póki co mamy podaną cenę The Last of Us Remake w wersji na PS5. Wynosi ona 69,99 dolarów amerykańskich, czyli nieco ponad trzy stówki polskich złotych. Jak zapatrujecie się na zakup dobrze znanej gry za 300 zł?

joel w the last of us part 1 remake

Osobiście przyznam, że mimo dobrze wykonanej roboty (na pierwszy rzut oka) przy remake’u, jest to spora cena. Na PC spodziewałbym się ceny podobnej do pozostałych gier pochodzących z PlayStation – 219 zł. Taką cenę mają m.in. pecetowe God of War oraz Days Gone.

Porównanie The Last of Us Remake z wersją Remastered

TLoU Remastered miało swoją premierę w 2014 roku, czyli jakiś rok po premierze oryginalnej odsłony. Oglądając zapowiedź The Last of Us Remake, w które zagramy aż 8 lat później, odniosłem wrażenie, jakby nie zmieniło się nic. Pomyliłem się bardzo. A w zrozumieniu swojej pomyłki pomogło mi bezpośrednie porównanie obu wersji.

I muszę przyznać, że remake wypada kusząco doskonale. The Last of Us przechodziłem już kilka razy, ale nie wykluczam jeszcze kolejnego przejścia. Jednakże na pewno nie zdecyduję się na powrót po pełnej cenie. Przypomniałbym sobie tylko, dlaczego pierwsze TLoU jest jedną z najlepszych gier, w jakie zagrałem. Po naiwnej drugiej części trochę mi się zapomniało.

The Last of Us Remake bez trybu multiplayer

Nie uznawajcie tej wiadomości za smutną. Słynne Frakcje z The Last of Us powrócą, tylko że samodzielnie. A nawet mają być czymś więcej. Czymś z czasem rozszerzanym. Taka kolej rzeczy powinna zadowolić wszystkich graczy, którym sieciowa rozgrywka w TLoU przypadła do gustu.

Co sądzicie o remake’u? Zapłacicie za niego? Jeśli tak, to dlaczego? Odpowiedzi umieszczajcie w komentarzach. Bez wątpienia remake tejże gry jest wspaniałą wiadomością dla graczy pecetowych –to kolejna gra z obozu niebieskich, która trafi do ich biblioteki Steam.

źródło: direct.playstation.com, IGN