Mobilny Hades będzie dostępny do ogrania dla subskrybentów Netfliksa

Netflix ogłosił, że jeszcze w tym miesiącu udostępni dla swoich subskrybentów mobilną wersję hitowego Hadesa. W grze, scharakteryzowanej przez Netfliksa jako „rogue-like dungeon crawler”, przeciwstawiamy się bogu śmierci, przemierzając mityczne greckie podziemia i walcząc z najróżniejszymi przeciwnikami.

Premiera mobilnego Hadesa. Na jakich platformach ukaże się gra?

Hades w wersji mobilnej zadebiutuje już 19 marca na urządzeniach z systemem iOS. Warto przypomnieć, że aby zagrać w gry z biblioteki Netfliksa, nie trzeba kupować żadnej dodatkowej subskrypcji. Wystarczy być standardowym abonentem tejże platformy.

Czego możemy się spodziewać?

Netflix zapewnia, że mobilna wersja gry będzie oferować bezkompromisową rozgrywkę. Co się za tym kryje? Między innymi 60 klatek na sekundę, menu i interfejsy dostosowane pod urządzenia mobilne, w pełni konfigurowalne sterowanie dotykowe, zapisy w chmurze, zdobywanie osiągnięć w grze, a także możliwość grania offline.

Hades, wydany przez Supergiant Games w 2020 roku, początkowo był dostępny na macOS, PC i Nintendo Switch, później zaś trafił na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Gra sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy i zdobyła liczne nagrody oraz pozytywne recenzje w branży.

Netflix i jego ekspansja w branży gier

Hades dołączy do oferty ponad 80 mobilnych gier dostępnych dla subskrybentów Netfliksa. I trzeba przyznać, że gamingowa oferta platformy, znanej głównie z streamingu filmów i seriali, wygląda coraz bardziej imponująco. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku do biblioteki Netfliksa trafiło Grand Theft Auto Trilogy: The Definitive Edition.

Wśród innych znaczących tytułów mobilnych na Netflixie znajdują się m.in.: Rainbow Six SMOL od Ubisoftu oraz nadchodzące Katana Zero, Braid Anniversary Edition, Paper Trail i Monument Valley.