Kompatybilność soundbarów Samsung z 2022 roku z telewizorami Samsung

Nie potrzeba rozbudowanego systemu kina domowego, aby zapewnić sobie kinowe wrażenia dźwiękowe w domu – wystarczy dobry soundbar. Jednak pełnię jego potencjału wykorzystasz dopiero wtedy, kiedy odpowiednio dopasujesz go do posiadanego telewizora. Sprawdź, które technologie w najnowszych soundbarach Samsung z 2022 roku są kompatybilne z telewizorami tego producenta z ostatnich trzech lat.

Technologie dźwiękowe w soundbarach Samsung z 2022 roku

Soundbary Samsung to dużo więcej, niż kompaktowe głośniki umieszczane pod telewizorem. Dzięki nim uzyskasz wrażenie dźwięku przestrzennego czy zoptymalizujesz parametry dźwięku pod konkretną przestrzeń. Ponadto soundbary zapewniają zwykle dużo głębsze, pełniejsze i bardziej realistyczne brzmienie w porównaniu z głośnikami telewizora.  

Poznaj technologie w soundbarach Samsung, które wzbogacą doświadczenie płynące z oglądania filmów czy grania w gry.

Q-Symphony

To system, który synchronizuje głośniki soundbara i telewizora. Obydwa urządzenia grają wówczas jednocześnie, dzięki czemu odczujesz intensywniejszy efekt dźwięku przestrzennego, także w płaszczyźnie pionowej. Funkcja ta dostępna jest tylko dla kompatybilnych telewizorów Samsung.

Dolby Atmos, DTS:X

To jedne z najpopularniejszych na świecie technologii dźwięku przestrzennego. Wykorzystują one głośniki skierowane ku górze. Daje to wrażenie poruszania się dźwięku nad i wokół Ciebie, dzięki czemu usłyszysz nawet drobne, ciche niuanse. Soundbary Samsung są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić jak najlepsze działanie tych technologii. 

Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny

Technologia ta sprawia, że efekty dźwiękowe dobiegają do Ciebie z każdej strony. Dzięki temu wrażenia są bliskie tym, z jakimi spotkasz się w kinie. To funkcja, którą spotkasz wyłącznie w soundbarach Samsung.

Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni

Urządzenie automatycznie analizuje pomieszczenie i dopasowuje do niego parametry soundbara. Dzięki temu dźwięk jest idealnie zoptymalizowany pod konkretną przestrzeń. Funkcja ta dostępna jest tylko dla kompatybilnych telewizorów Samsung.

Soundbar Samsung
Samsung Q600B

Odkryj soundbary Samsung w x-komie


Kompatybilność z telewizorami Samsung serii B, A oraz T

Wprowadzenie nowej linii soundbarów Samsung nie oznacza, że musisz wymienić telewizor na najnowszy model, aby w pełni wykorzystać ich potencjał. Technologie pojawiające się w premierowych urządzeniach są wstecznie kompatybilne i działają nie tylko w telewizorach z 2022 roku, ale także tych z 2021 i 2020 roku.

Soundbar Samsung możesz także podłączyć do telewizora innej marki. Pamiętaj jednak, że wybierając sprzęt od jednego producenta zapewniasz sobie najlepszą kompatybilność i dostęp do największej liczby unikatowych technologii od Samsunga.

Sprawdź, z jakimi technologiami w nowych soundbarach Samsunga kompatybilny jest Twój telewizor.

Modele z rocznika 2022 (seria B)

Kompatybilność telewizorów 2022
Źródło: Samsung

Modele z rocznika 2021 (seria A)

Kompatybilność telewizorów 2021
Źródło: Samsung

Modele z rocznika 2020 (seria T)

Kompatybilność telewizorów 2021
Źródło: Samsung