Pierwsza konferencja Apple w 2021 roku odbędzie się 16 marca?

Chiński portal Economic Daily News poinformował, że pierwsza tegoroczna konferencja Apple odbędzie się 16 marca. Producent nie potwierdził jeszcze oficjalnie tego wydarzenia. Niewiadomą pozostają też urządzenia, które mogą zostać zaprezentowane. Mamy jednak pewne przypuszczenia. Sprawdź, czego możemy się spodziewać.

Kiedy Apple potwierdzi datę pierwszej konferencji w 2021 roku?

Nie jest do końca pewne, czy wiosenne premiery 2021 odbędą się w formie konferencji on-line (ze względu na trwającą pandemię), czy będą to wyłącznie informacje prasowe, jak miało to miejsce w ubiegłym roku.

Data 16 marca pojawiała się już kilkukrotnie w plotkach na temat wiosennych premier Apple. Jako pierwszy informację tę zamieścił 16 października 2020 roku @joe_prosser na swoim Twitterzem, który jak się później okazało, słusznie informował o listopadowej konferencji One More Thing dotyczącej procesorów ARM. 

Na potwierdzenie tej daty i zapowiedzi chińskiego portalu Economic Daily News przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze przynajmniej dwa tygodnie. Dopiero na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia marca Apple może oficjalnie potwierdzić konferencję.

apple event 16 marca
źródło: appledsign (Instagram)

Jakich premier możemy oczekiwać wiosną 2021 roku?

Aura tajemniczości wokół produktów Apple zazwyczaj trwa aż do momentu ich prezentacji. Śledząc jednak, jakie urządzenia trafiały do sprzedaży wiosną w poprzednich latach, można zauważyć pewien trend.

Apple iPad Pro 2021

Nowe iPady otrzymają procesory z rodziny Apple A14 Bionic, a modele Cellular mogą posiać modem 5G. Największą nowością będzie jednak ekran mini-LED o przekątnej 11″ lub 12,9″, czyli takiej samej jak te ubiegłoroczne.

Nowy typ wyświetlacza zapewni natomiast szerszą gamę kolorów i głębszą czerń. Bardzo istotną cechą jest też odporność na wypalanie się oraz większa energooszczędność, dzięki której będą działać dłużej na jednym ładowaniu.

Apple iPad mini 6 generacji

iPad mini otrzyma ciut mniejsze ramki, a dzięki temu dostanie nieco większy ekran przy zachowaniu proporcji modelu 5 generacji. Pomimo oczekiwań Apple może nie odświeżyć designu, tak jak zrobili to w przypadku iPada Pro oraz Air w 2020 rok. iPad mini ma otrzymać też standardowy wyświetlacz Retina (nie mini-LED). 

Apple AirTag

Największym hitem tej wiosny ma być też lokalizator Bluetooth Apple, czyli AirTag — malutkie urządzenie ułatwiające lokalizację przedmiotów.

Sprawdź, co wiemy przed premierą Apple AirTag.

Apple iMac oraz iMac Pro

W niektórych dyskusjach pojawia się informacja o nowej odsłonie iMaców. Nie zostało to jednak potwierdzone a artykule Economic Daily News. Jest więc mało prawdopodobne, że urządzenia zadebiutują w marcu. Osobiście wypatrywałbym ich najwcześniej kwietniu lub nawet w czerwcu. Warto zwrócić uwagę, że wersja Pro może zostać wyposażona z wydajniejszą wersję procesora ARM: Apple M1X.

Czekamy na oficjalne informacje

Gdy tylko uzyskamy potwierdzenie od Apple na temat daty konferencji oraz urządzeń, które zostaną zaprezentowane, poinformujemy o tym na naszym portalu.

Więcej na temat oczekiwanych premier Apple w 2021 roku przeczytasz tutaj.

Źródła: Jon Prosser, Economic Daily News, Appledsign