Obcy: Izolacja i Hand of Fate 2 za darmo w Epic Games Store do 29 kwietnia

Dziś na platformie Epic Games mogliśmy przywitać dwa nowe tytuły, które są do odebrania za darmo. Obcy: Izolacja to jedna z najpopularniejszych gier typu horror, natomiast Hand of Fate 2 to nietypowy RPG z elementami karcianki. Co zrobić, aby odebrać każdą z tych gier? Zapoznaj się z tym artykułem.

Dwie gry do odebrania za darmo w Epic Games Store

Kolejny tydzień i kolejny gry do odebrania. W ubiegłym tygodniu były to Deponia: The Complete Journey, Ken Follett’s The Pillars of the Earth i The First Tree. Tym razem w naszej biblioteczce może zagościć wysokobudżetowa, popularna produkcja jaką jest Obcy: Izolacja (pojawiła się ona już w świątecznym rozdawnictwie) i mniej znany, jednak wysoko oceniany Hand of Fate 2. Obie te gry odbierzecie dziś od 17:00 (22 kwietnia) do 29 kwietnia.

Dowiedzieliśmy się także, że w przyszłym tygodniu zostaną udostępnione dodatki do Idle Champions of The Forgotten Realms. Nie wiadomo, czy pojawi się także jakiś pełnoprawny tytuł.

Epic Games Store darmowe gry

Obcy: Izolacja

Chyba każdy oglądał, któryś z serii horrorów Aliens vs Predator, który opowiada o ciągłej walce dwóch kosmicznych gatunków. Tytułowego Obcego i Predatora, który jako jedyny może go pokonać. Produkcja Obcy: Izolacja bardziej nawiązuje do pierwszej odsłony serii, jaką był 8. pasażer „Nostromo” z 1979 roku. Amanda Ripley poszukuje prawdy o tajemniczym zniknięciu swojej matki. 15 lat po wydarzeniach z 8. pasażera, bohaterka udaje się na frachtowiec Nostromo, w celu odnalezienia czarnej skrzynki. Jej głównym celem jest dowiedzenie się wszystkiego, co tak naprawdę stało się z jej matką, jednak tak jak w filmie i tym razem musi się ona zmierzyć z przerażającymi Obcymi. Fabuła wprowadza mroczny, przerażający klimat, przez który nie będziecie w stanie opanować ciarek na skórze. Wielu krytyków oceniło tą grę, jako jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat. To prawda, przemierzając przez ciemne korytarze Nostromo czuć strach i niepewność co będzie za najbliższym rogiem. Oczywiście statek z Obcym nie jest jedynym miejscem, które będziemy mogli eksplorować, ponieważ do dyspozycji oddany zostaje także inny statek handlowy – Sewastopol, który wspiera misję bohaterki. To na jego pokładzie możemy wdawać się w relacje międzyludzkie, które są istotną częścią fabuły.

Hand of Fate 2

Hand of Fate 2 to nietypowy RPG, a właściwie to dungeon crawler, który opiera się na tajemniczym świecie fantasy. Gra co prawda jest trójwymiarowa i posiada całkiem przystępną grafikę, jednak każdy kolejny ruch, sekwencje walki, czy przejście do kolejnego etapu odbywa się przy pomocy talii kart. Dlatego możesz poczuć się jak swoisty mistrz gry, który pragnie pokonać wszystkich przeciwników grających z nim przy jednym stole. Głównym wrogiem gracza jest podstępny „Rozdający”, który tworzy coraz to bardziej skomplikowane zadania. Oprócz oprawy trójwymiarowej, do dyspozycji mamy także klasyczną planszę, na której znajduje się pionek, reprezentujący protagonistę. Co ciekawe, nie musimy radzić sobie z przeciwnikami samodzielnie, ponieważ produkcja umożliwia skompletowanie drużyny, która pomoże w ukończeniu różnych wyzwań. A tych jest naprawdę sporo, ponieważ nie wystarczy tylko pokonanie w kartach Rozdającego. Czasem trzeba zebrać odpowiednią ilość złota, a innym razem ochronić postać sterowaną przez sztuczną inteligencję przed nacierającymi falami przeciwników.

Jak przypisać gry do swojego konta?

Co zrobić, aby każda z powyżej opisanych gier zawędrowała na nasze konto? To proste, wystarczy zalogować się na komputerze stacjonarnym na platformie Epic Games Store. Kliknąć w podane powyżej odnośniki lub własnoręcznie wyszukać dany tytuł oraz zakupić go za całe 0 złotych. Koniec, w taki sposób gry zostaną przypisane do Twojego konta na zawsze.

Jednak musisz się pospieszyć, przypominam, że promocja trwa jedynie do 29 kwietnia do godziny 17:00.