Kolejna premiera za rogiem? Sprawdź, co wiemy o Apple AirPods 3

Coraz częściej mówi się, że do sprzedaży niebawem trafią nowe słuchawki Apple AirPods. W dyskusjach pojawiają się trzy typy na temat tego, jakie będą. Sprawdź, co dokładnie o nich wiemy.

Słuchawki bezprzewodowe Apple

Pierwsza generacja słuchawek AirPods do sprzedaży trafiła w 2016 roku. Kolejna odsłona — 2. generacja oraz wersja Pro miały premierę w na jesieni 2019 roku. Pojawiające się coraz częściej w Internecie przecieki donoszą, że nowe AirPods trafią do sprzedaży już tej wiosny.

Słuchawki mają stanowić kompromis między serią Pro a podstawową wersją AirPods. Niektórzy mówią, że mogłyby nosić nazwę AirPods Pro Lite, ale częściej można spotkać się z określeniem ich jako AirPods 3. generacji. 

Apple AirPods 3 — wygląd, specyfikacja i cena

Bloomberg informował, że nowa odsłona AirPods będzie mocno inspirowana AirPods Pro. Potwierdzenie możemy znaleźć na zdjęciu opublikowanym przez portal 52audio.com, które ma przedstawiać nową odsłonę słuchawek Apple.

Porównując je do wersji Pro minimalnie skrócony został „ogonek” wystający z ucha. Mają też posiadać silikonowe końcówki, czyli będą to słuchawki dokanałowe.

apple airpods 3
źródło: 52audio

Minimalnej zmianie ulegnie też etui, które będzie bardziej kwadratowe. 

Specyfikacja

Pod względem funkcjonalności AirPods 3. generacji mogą nie posiadać aktywnej redukcji szumów, będzie natomiast system wyrównywania ciśnienia usuwający dyskomfort związany z noszeniem słuchawek przez dłuższy czas. Wysoce prawdopodobne jest też to, że będą obsługiwać dźwięk przestrzenny tak jak obecnie AirPods Pro.

Największym rozczarowaniem może jednak okazać się brak wydłużenia czasu pracy. Ten ma zostać taki sam, jak ma to miejsce w AirPods 2. generacji, czyli do 5 godzin bez potrzeby ładowania.

Cena

Nowe słuchawki Apple AirPods 3 w momencie startu sprzedaży miałyby kosztować 199 $, co byłoby kompromisem między  159 $ za AirPods 2. generacji i 249 $ za AirPods Pro. Podane ceny nie zawierają podatku. Jeśli te informacje potwierdza się, może oznaczać, że obecna cena 919 zł za AirPods Pro u autoryzowanych sprzedawców wróci do rekomendowanej przez Apple, która wynosi 1249 zł.

Czego pragną użytkownicy?

Głosy użytkowników Apple wydają się podzielone. Najlepszym i najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem wydają dwie premiery:

  • Apple AirPods 3. generacji
  • Apple AirPods Pro 2. generacji

Pierwsze miałyby stanowić standardowe słuchawki douszne, które byłyby ulepszone względem obecnej 2. generacji. W przypadku drugich byłyby udoskonaloną wersją dokanałowych Apple AirPods Pro.

Co Apple może ulepszyć w swoich słuchawkach?

Niektóre głosy mówią o konieczności zapewnienia jeszcze lepszej jakości dźwięku, Apple mógłby osiągnąć taką poprawę m.in. dzięki udostępnieniu lepszego korektora (AirPods Pro mają namiastkę) oraz obsługując kodek aptX HD.  Funkcjonalnie wszyscy oczekują dłuższego czasu pracy bez konieczności ładowania. Warto zwrócić uwagę, że słuchawki konkurencji mogą już osiągać wynik 2 lub 3 razy lepsze od Apple, także pod tym względem jest co nadrabiać.

 A wygląd?

Ten może zostać bez zmian. W końcu słuchawki trzymają się w uchu niezawodnie, a do tego są niezwykle lekkie i wygodne. Podobnie jak w przypadku czasu na baterii, wszyscy są zgodni, aby do oferty trafiły inne warianty kolorystyczne. Najbardziej pożądana jest wersja czarna, ale nie brakuje też głosów oczekiwania względem Product Red lub innych dopasowanych do barw poszczególnych modeli iPhone’ów z serii 12.

airpods pro w kolorze czarnym
źródło: TechBlood (YT)

Kiedy premiera Apple AirPods 3?

Znany informator Apple — Ming-Chi Kuo zasugerował, że nowej odsłony słuchawek możemy spodziewać się w pierwszej połowie 2021 roku. Obecnie wszystkie oczy są skierowane na informacje o możliwej konferencji 16 marca, ale ta data wydaje się już w pełni zaserwowana dla nowych iPadów oraz AirTags. W tej sytuacji realnym terminem wydaje się kwiecień.

Fanom marki pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie, o którym poinformujemy w aktualizacji tego tekstu.