Praca na nowym procesorze Apple
Pierwsze miesiące pracy z wykorzystaniem procesorów wykonanych w nowej architekturze to czas, aby producent mógł wprowadzić poprawki. Co prawda domyślne aplikacje do codziennego użytkowania działają niezawodnie, problemy pojawiają się jednak w przypadku zastosowania specjalistycznego oprogramowania. Wszystko ze względu na brak dostosowania poszczególnych aplikacji do nowego procesora.
Jeśli aplikacja nie jest wspierana natywne, odbywa się jej automatyczne „tłumaczenie”, aby mogła działać na takim urządzeniu. Z perspektywy wielu użytkowników jest to niemal niezauważalny proces, jednak takie rozwiązanie nie pozwala w pełni wykorzystać wydajności procesora i w niektórych przypadkach może powodować błędy w trakcie pracy (np. wykonując wirtualizacje systemów).
Na szczęście wraz ze wzrostem popularności nowej architektury, producenci dostosowują aplikacje do potrzeb użytkowników. Pierwszą głośną premierą w 2021 roku ma być pakiet Adobe zoptymalizowany z myślą o procesorach Apple.
W treści jest błąd. M1 nie ma wsparcia dla thunderbolt 4 tylko USB 4
Dzięki za czujność. Masz rację, prawidłowo powinno być Thunderbolt 3. Pod wieloma względami można mówić o zgodności z Thunderbolt 4, jednak wyjątek stanowi liczba zewnętrznych ekranów — specyfikacja wymaga możliwości podłączenia minimum 4 ekranów, a Apple Silicon M1 takiej ilości nie obsługuje.
Zewnętrzne GPU przy obecnym stanie clould computingu byłoby skrętem w niepotrzebną stronę
nie zawsze i nie dla każdego
A ja myślałem że macmini będzie z m1x.