Apple WWDC 2021 — wiemy, kiedy odbędzie się konferencja

Podobnie jak w poprzednim roku, w tym również konferencja Apple WWDC 2021 (Worldwide Developers Conference) odbędzie się sieci. Producent sprzętu z logo nagryzionego jabłka zadba, aby nie zabrakło atrakcji. Sprawdź, czego możemy spodziewać się już 7 czerwca.

Harmonogram Apple WWDC 2021 [aktualizacja 25.05.2021]

Apple poinformowało, że prezentacja nowości wszystkich platform ekosystemu odbędzie się na sesji otwierającej WWDC 2021. Wydarzenie rozpocznie się 7 czerwca o 19:00 czasu polskiego (czyli 10:00 czasu lokalnego w Cupertino).

Informacji, o których systemach możemy się spodziewać?

  • iOS 15
  • iPadOS 15
  • tvOS 15
  • watchOS 8
  • macOS 12

Nie zostało to potwierdzone, ale podczas konferencji producent może zaprezentować też nowe urządzenia tj. Apple MacBook 14 i MacBook 16 z układem M1X. Czy tak będzie? Osobiście wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale nie można tego wykluczyć.

Relację z konferencji i wszystkie najnowsze informacje o Apple WWDC 2021 przeczytasz na portalu Geex.

Sprawdź relację z konferencji Apple WWDC 2021.

Kiedy i gdzie odbędzie się WWDC 2021?

Worldwide Developers Conference podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się w sieci. Programiści, dziennikarze oraz fani Apple ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, kolejny raz zostaną w domach. Wszystkich jednał połączy wirtualne wydarzenie, które będzie trwać  od 7 do 11 czerwca 2021.

 

wwdc 2021 apple
źródło: apple.com

Czego możemy spodziewać się podczas 5 dni konferencji?

Apple nie zdradziło jeszcze szczegółów na temat tego, co zostanie pokazane podczas konferencji. Niektóre źródła wyczekują premier produktów, jednak warto pamiętać, że wydarzenie jest organizowane głównie z myślą o programistach i uczniach. Podczas wydarzenia on-line z pewnością dowiemy się więcej na temat:

  • nowych wersji systemów iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 oraz watchOS 8
  • programiści będą mogli zapoznać się z nowymi technologiami, narzędziami i strukturami, które są wykorzystane przy tworzeniu innowacyjnych aplikacji i gier

Osobiście spodziewam się mocnego ukierunkowania Apple w trzech kategoriach:

  • zdrowotnych — skupieniu się, aby tworzone algorytmy jeszcze lepiej pozwalały dbać o zdrowie
  • organizacyjnych — funkcjonalnościach ułatwiających pracę i naukę
  • rozrywkowych — wspierających nie tylko procesy kreatywne, ale też zmieniających to w jaki sposób bawimy się, spędzamy czas wolny każdego dnia

Szczegóły poznamy dopiero w drugim tygodniu czerwca. Większość wydarzeń powinna być ogólnodostępna (tak było w 2020 roku), natomiast laboratoria dla deweloperów będą dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Apple zapewnia też, że pracują nad tym, aby WWDC21 było największym i najlepszym z dotychczasowych wydarzeń.

Swift Student Challenge 2021

Apple kontynuuje też wieloletnią tradycję wspierania uczniów uwielbiających programować. Celem konkursu jest wykorzystanie języka Swift. Najlepsi otrzymają pamiątkowe bluzy i zestawy przypinek. Zgłoszenia można przesyłać do 18 kwietnia, a więcej informacji o zasadach można przeczytać bezpośredni na stronie konkursu.