Call of Duty: Warzone – wymagania sprzętowe, instalacja gry

Call of Duty: Warzone nadal znajduje się na fali popularności. Jednak produkcja studia Activision Blizzard różni się od innych gier bettle royale. Jeżeli nie zainteresował Cię Fortnite, PUBG czy Apex, musisz sprawdzić ten tytuł. Jakie wymagania ma Call of Duty: Warzone oraz skąd pobrać ten tytuł? Zaraz wszystkiego się dowiesz.

Co to jest Call of Duty: Warzone?

Call of Duty: Warzone to darmowa gra wideo typu battle royale wydana 10 marca 2020 roku. Za produkcje odpowiedzialne jest studio Activision Blizzard. Rozgrywka Warzone bez żadnych zaskoczeń jest bliźniaczo podobna do innych gier z gatunku battle royale, takich jak Fortnite, Apex Legends czy Playerunknown’s Battlegrounds.

W Warzone zagrasz w trybie solo lub drużynowym, a każdy mecz rozpoczyna się od wyskoczenia z samolotu i wylądowaniu w wybranej przez nas lokacji. Twoim zadaniem jest pozostanie ostatnim żyjącym graczem na polu bitwy. Pomoże Ci w tym zebrany podczas eksploracji mapy ekwipunek. 

CoD Warzone żołnierze

Czy Call of Duty: Warzone jest darmowy?

W przeciwieństwie do większości gier wideo na konsole i komputery Call of Duty: Warzone pobierzesz i zagrasz za darmo. Oznacza to, że gracze mogą uzyskać dostęp do wszystkich trybów gry wieloosobowej i broni w grze bez wydawania pieniędzy. Mimo to w grze występują mikrotransakcje w postaci COD Points, za które można zakupić przepustkę bojową lub skórki.

Decydując się na zakup przepustki sezonowej, otrzymujesz możliwość odblokowania elementów kosmetycznych. Gracze, którzy wydają pieniądze na Battle Pass, nie mają przewagi w internetowych starciach. Przepustki zawierają tylko przedmioty kosmetyczne, spraye, specjalne tokeny zwiększające przyrost punktów doświadczenia, dodatkowe COD Points, a nawet bronie, z których żadna nie daje graczom przewagi na polu bitwy, a jedynie efekt wizualny.

CoD Warzone torby z pieniądze

Skąd wzięła się popularność Call of Duty: Warzone?

Jednym z głównych czynników, który sprawił, że Call of Duty: Warzone odniósł tak wielki sukces, jest to, że gra jest darmowa. Kolejną atrakcyjną cechą gry jest multiplatformowość oraz tryb współpracy, oznacza to że gracze PC, Xbox i PlayStation mogą ze sobą współpracować lub rywalizować.

W sukcesie Warzone’a ogromną rolę miała również popularność gry na serwisie streamingowym Twitch. CoD w praktycznie każdym miesiącu notuje tam bardzo dobre statystyki, przez co znajduje się w czołówce najchętniej oglądanych gier komputerowych. Dzięki statystykom opublikowanym za maj 2021 roku wiemy, że grę oglądano łącznie 112 milionów godzin.

Warzone zniszczony helikopter

Jak pobrać grę Call of Duty: Warzone na komputer?

Aby rozpocząć swoją przygodę w świecie gry, na komputerze stacjonarnym lub laptopie, musisz najpierw ją pobrać. Warto jednak upewnić się, że Twój sprzęt spełnia minimalne wymagania.

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Warzone

Aby uruchomić Call of Duty: Warzone na komputerze, zaleca się użycie komputera o następującej specyfikacji:

  • Procesor: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 110 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 / NVIDIA GeForce GTX 1650 lub AMD Radeon HD 7950
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)

Są to minimalne wymagania umożliwiające uruchomienie gry. Dla graczy wiąże się to ze słabą jakością oprawy graficznej oraz niskim klatkażem. Zalecana specyfikacja dla gry:

  • Procesor: Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen R5 1600X
  • Pamięć RAM: 12 GB
  • Miejsce na dysku: 110 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 / NVIDIA GeForce GTX 1660 lub AMD Radeon R9 390 / AMD Radeon RX 580
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Jeżeli Twój sprzęt spełnia przedstawione powyżej wymagania, przejdź dalej. Kolejnym krokiem, który musisz wykonać, jest pobranie gry i przeprowadzenie instalacji.

Najlepsze komputery do CoD: Warzone


Instalacja gry Call of Duty: Warzone

1. Odwiedź stronę gry na callofduty.com.

CoD Warzone strona gry

2. Kliknij przycisk „Graj za darmo już teraz”, a następnie wybierz platformę, na której chcesz zagrać.

CoD Warzone wybór platformy

3. Utwórz konto lub zaloguj się do już istniejącego.

CoD Warzone logowanie

4. Przeprowadź instalację pobranego pliku.

CoD Warzone pobieranie

Jak pobrać grę Call of Duty: Warzone na konsolę?

W przypadku konsol masz dwie możliwości instalacji produktu. Pierwszym sposobem jest rozpoczęcie z poziomu oficjalnej strony gry, która po wybraniu platformy, automatyczne przekieruje Cię na stronę odpowiedniego dystrybutora.

Grę można dodać do biblioteki, także wchodząc do sklepu przypisanego Twojej konsoli i wyszukując tytułu Call of Duty: Warzone. Po otwarciu karty produktu klikasz przycisk „pobierz”. Gra automatycznie rozpoczyna proces instalacji, a po jej zakończeniu możesz cieszyć się rozgrywką.

Czy można grać w Call of Duty: Warzone bez PlayStation Plus?

Gra dla systemów operacyjnych Windows jest w pełni darmowa i nie wymaga opłacania subskrypcji. Niestety granie w tytuły online w przypadku konsol Sony i Microsoftu zazwyczaj wiąże się z dokupieniem dodatkowego abonamentu, dającego dostęp do rozgrywek w sieci.

Jednak w przypadku Call of Duty: Warzone nie będzie to konieczne. Dla konsoli PlayStation, Sony nigdy nie wymagało takiej opłaty. Natomiast jeśli chodzi o Xbox’a, dopiero w kwietniu 2021 roku, darmowy dostęp do wszystkich gier free to play został odblokowany. Zatem do rozgrywki na konsolach nie potrzebujesz abonamentu Xbox Live Gold czy PlayStation Plus.

Jeśli interesują Cię tematy gier, przeczytaj również: