Audio-Technica ma już następcę kultowych słuchawek

Młodsze siostry kultowych ATH-M50 już są dostępne na rynku brytyjskim i amerykańskim. Co je odróżnia? Większa swoboda podczas użytkowania, za sprawą braku kabla, i jeszcze lepszy dźwięk, który zapewnia obecność przetwornika cyfrowo-analogowego. Poznajcie Audio-Technica ATH-M50xBT2.

ATH-M50xBT2 nowa jakość

Kojarzycie pewnie studyjne ATH-M50, bo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli słuchawek od marki Audio-Technica. Od wczoraj w Wielkiej Brytanii i USA dostępna jest ich ulepszona wersja. Jakie usprawnienia posiadają najnowsze słuchawki ATH-M50xBT2?

Jak deklaruje producent ATH-M50xBT2 to do pięćdziesięciu godzin odsłuchów przy pełnym naładowaniu baterii. Co ciekawe, słuchawki obsługują funkcję szybkiego ładowania i już dziesięć minut ładowania wystarcza na kolejne 3 godziny działania zestawu. To całkiem obiecujące wyniki.

Źródło: audio-technica.com

Kolejną przydatną funkcjonalnością, w którą wyposażone są słuchawki, jest wbudowana obsługa Amazon Alexy. To chyba całkiem praktyczne, kiedy podczas spaceru ze słuchawkami na uszach można zapytać: Alexa, będzie dzisiaj padało? I jeśli odpowiedź będzie twierdząca, to szybciutko udać się w zadaszone miejsce. A Alexa doskonale usłyszy głos użytkownika w każdych warunkach, dzięki podwójnym mikrofonom z technologią kształtowania wiązki.

Producent mówi także, że dźwięk w ATH-M50xBT2 został ulepszony za pomocą przetwornika DAC AK4331 oraz wewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego. Czy będzie lepszy od tego znanego z ATH-M50? Słuchawki mogą obsługiwać kodeki AAC, SBC, LDAC (i pewnie aptX).

Wygodne użytkowanie

Łączność Bluetooth to nie tylko wygoda użytkowania ze względu na brak kabla. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość połączenia tego modelu z dwoma urządzeniami jednocześnie. No i widać, że producent lubi rozpieszczać swoich klientów. Daje bowiem możliwość korzystania ze słuchawek przewodowo i dołącza do zestawu kabel.

Audio-Technica ATH-M50xBT2 złożone
Źródło: audio-technica.com

Konstrukcja słuchawek właściwie się nie zmieniła. Dodano kilka usprawnień ułatwiających obsługę. Na przykład łatwo dostępny przycisk wyciszania. Z kolei przestarzały port microUSB wymieniono na nowoczesny USB-C. Malo tego, słuchawki można dopasować do swoich dźwiękowych upodobań, dzięki dedykowanej aplikacji.

Zobaczcie pełną specyfikacje ATH-M50xBT2:

Źródło: audio-technica.com

W pakiecie ze słuchawkami otrzymamy kabel ładujący USB-C, przewód o długości 1,2 m oraz etui do przenoszenia zestawu.

Słuchawki Audio-Technica ATH-M50xBT2 są dostępne od 18 sierpnia 2021 na stronie producenta. w W Wielkiej Brytanii kosztują 179,99 funtów, a w USA 199 dolarów. Niestety nie mamy jeszcze informacji, kiedy pojawią się w Polsce. Ale jak tylko to się zmieni, to obiecujemy prędziutko o tym poinformować.

Sprawdźcie wszystkie modele Audio-Technica w x-kom

I zobaczcie nasze inne newsy audio: