Audiobooki Storytel na Spotify. Potwierdzono współpracę dwóch kultowych serwisów streamingowych

Stało się to, na co niektórzy czekali od dawna – Spotify i Storytel łączą siły. Dla przeciętnego użytkownika oznacza to mniej więcej tyle, że treści od jednego z najpopularniejszego dostawcy audiobooków na świecie, czyli Storytel, będą dostępne z poziomu Spotify. Szwedzka platforma streamingowa ogłosiła, że rozwiązanie to ma zostać wdrożone jeszcze w tym roku.

Spotify i Storytel łączą siły

Korzystasz z aplikacji Spotify? Już niebawem, oprócz muzyki czy podcastów, odsłuchasz w tu także treści dostępne dotychczas wyłącznie w Storytel. Okazuje się, że znana na całym świecie platforma muzyczna, we współpracy z Anchor, wprowadziła narzędzie, pozwalające na partnerstwo z kultowym serwisem audiobooków.

Dzięki wykorzystaniu platformy Spotify w oparciu o Open Access, Storytel będzie mógł dostarczać swoją bibliotekę audiobooków premium za pośrednictwem wiodącej platformy streamingowej, zachowując przy tym bezpośrednią kontrolę nad relacjami ze swoimi odbiorcami
Courtney Holt
Globalny Szef Studia i Wideo w Spotify

Holt zaznacza również, że celem Spotify jest zbudowanie kompleksowej platformy umożliwiającej dostęp do wszystkich form materiałów audio: muzyki, podcastów, rozmów na żywo, a teraz także audiobooków.

Co przyniesie współpraca Spotify i Storytel?

Warto zaznaczyć, że konwergencja tych dwóch platform budzi nadzieję, dla innych serwisów i producentów, którzy dążą do wygenerowania własnej przestrzeni w treściach oferowanych przez Spotify. Z kolei użytkownikowi oferuje niesamowitą możliwość wyboru spośród różnego rodzaju treści i swobodę w ich selekcji – a co najważniejsze, w jednej aplikacji. 

Korzyści, chociażby wizerunkowe, z pewnością odnotuje też Storytel:

Współpraca ze Spotify umożliwi naszym użytkownikom łatwiejszy dostęp zarówno do wspaniałych audiobooków, jak i ciekawych autorów. My z kolei wykorzystamy tę szansę na dotarcie do nowych odbiorców, którzy już korzystają z serwisu Spotify, ale jeszcze nie poznali magii audiobooków.
Jonas Tellander
założyciel i CEO Storytel
Źródło: Spotify, Storytel