Bose QuietComfort 45 już na horyzoncie?

Czyżby legendarne już Bose QuietComfort 35 i 35 II w końcu miały doczekać się następcy? Na taki trop wpadł niemieckojęzyczny portal WinFuture. Przekazał on informację, że amerykańska firma wystąpiła o FCC ID. W dokumentacji pojawiły się nawet pierwsze zdjęcia rzekomo premierowych słuchawek. Sprawdźmy zatem, na ile ten trop może być wiarygodny i co wiadomo o Bose QuietComfort 45.

O co chodzi z FCC ID?

FCC ID to po prostu numer indentyfikacyjny nadawany urządzeniom elektronicznym przez Federal Communications Commission. W ogólnym ujęciu chodzi o to, aby potwierdzić, że sprzęt jest bezpieczny dla ludzi, nie zakłóca łączności itp. W Stanach Zjednoczonych uzyskanie poświadczenia zgodności z FCC ID jest niezbędne, aby produkt mógł wejść do legalnego obrotu.

Jaki trop prowadzi do Bose QuietComfort 45?

Pierwsza informacja o tym, że Bose złożyło wniosek o zatwierdzenie zgodności słuchawek QC 45 z FCC ID, pojawiła się 16 lipca. Udostępniono ją na profilu FCC ID, który – ważne – nie jest oficjalnym, a jedynie dzieli się przeciekami. Tę informację przechwycili redaktorzy WinFuture, a od nich rozprzestrzeniła się na tyle, że trafiła i do nas. 😊

 

Sprawa wcale nie jest więc przesądzona. Może nawet to najzwyklejszy na świecie bait. Ale przecież niemal każdy, kto interesuje się sprzętem audio, taką przynętę złapie z uśmiechem. Tym bardziej że uwiarygadniają ją zdjęcia.

bose quietcomfort 45
Źródło: winfuture.de

Co teoretycznie wiemy o Bose Quiet Comfort 45?

Cóż, pod kątem designu nie będzie to rewolucja. Czy ktoś jednak jej oczekiwał? Niektórzy przecież twierdzą, że te Bose QC 35 to konstrukcja ponadczasowo wygodna. Znowu można więc spodziewać się dużych, przestrzennych nausznic, które okalają uszy i bardzo dobrze tłumią odgłosy otoczenia. Do tego lekki pałąk oraz rozległe możliwości regulacji i voilà – można zatopić się w muzyce.

Źródło: winfuture.de

Dotychczas nie pojawiły się żadne informacje o rozwiązaniach i komponentach, które zastosować miałby producent. Nowa generacja powinna oznaczać jednak co najmniej parę kroków do przodu. Na przykład w kontekście działania ANC, bo pod tym względem główny rywal, czyli Sony, od jakiegoś czasu pokazuje Amerykanom plecy. A przecież w momencie wejścia na rynek Q35 były w tym aspekcie ideałem…

Niemal pewne jest natomiast to, że w słuchawkach Bose QC 45 pojawi się port USB-C. To dobra wiadomość, bo nawet w drugiej generacji 35 zastosowano niezbyt już praktyczne mikro-USB.

I to na razie wszystko, co wiemy o Bose QuietComfort 45. Nie ma tego wiele, ale na pewno wrócimy tu z większą liczbą informacji, kiedy tylko je zdobędziemy.

Tymczasem w x-komie zostało jeszcze parę sztuk Bose QuietComfort 35 II w całkiem niezłej cenie. Częstujcie się. 😊

Źródła: winfuture.de, techradar, FCC ID (Twitter)