Bose QuietComfort 45 już oficjalnie!

Najpierw były tylko plotki, do których dotarł niemiecki portal WinFuture. Teraz mamy już w pełni oficjalne informacje. Legendarne Bose QuietComfort 35 i 35 II w końcu doczekały się następcy. W ostatniej części tego newsa sprawdzicie szczegółowe informacje na temat jakości wykonania, prawdopodobnego brzmienia, a także oficjalną specyfikację Bose QuietComfort 45.

O co chodzi z FCC ID?

FCC ID to po prostu numer indentyfikacyjny nadawany urządzeniom elektronicznym przez Federal Communications Commission. W ogólnym ujęciu chodzi o to, aby potwierdzić, że sprzęt jest bezpieczny dla ludzi, nie zakłóca łączności itp. W Stanach Zjednoczonych uzyskanie poświadczenia zgodności z FCC ID jest niezbędne, aby produkt mógł wejść do legalnego obrotu.

Jaki trop prowadzi do Bose QuietComfort 45?

Pierwsza informacja o tym, że Bose złożyło wniosek o zatwierdzenie zgodności słuchawek QC 45 z FCC ID, pojawiła się 16 lipca. Udostępniono ją na profilu FCC ID, który – ważne – nie jest oficjalnym, a jedynie dzieli się przeciekami. Tę informację przechwycili redaktorzy WinFuture, a od nich rozprzestrzeniła się na tyle, że trafiła i do nas. 😊

 

Sprawa wcale nie jest więc przesądzona. Może nawet to najzwyklejszy na świecie bait. Ale przecież niemal każdy, kto interesuje się sprzętem audio, taką przynętę złapie z uśmiechem. Tym bardziej że uwiarygadniają ją zdjęcia.

bose quietcomfort 45
Źródło: winfuture.de

Co teoretycznie wiemy o Bose Quiet Comfort 45?

Cóż, pod kątem designu nie będzie to rewolucja. Czy ktoś jednak jej oczekiwał? Niektórzy przecież twierdzą, że te Bose QC 35 to konstrukcja ponadczasowo wygodna. Znowu można więc spodziewać się dużych, przestrzennych nausznic, które okalają uszy i bardzo dobrze tłumią odgłosy otoczenia. Do tego lekki pałąk oraz rozległe możliwości regulacji i voilà – można zatopić się w muzyce.

Źródło: winfuture.de

Dotychczas nie pojawiły się pewne informacje o rozwiązaniach i komponentach, które zastosować miałby producent. Nowa generacja powinna oznaczać jednak co najmniej parę kroków do przodu. Na przykład w kontekście działania ANC, bo pod tym względem główny rywal, czyli Sony, od jakiegoś czasu pokazuje Amerykanom plecy. A przecież w momencie wejścia na rynek Q35 były w tym aspekcie ideałem…

Niemal pewne jest natomiast to, że w słuchawkach Bose QC 45 pojawi się port USB-C. To dobra wiadomość, bo nawet w drugiej generacji 35 zastosowano niezbyt już praktyczne mikro-USB.

Kilka słów napisano również o czasie pracy Bose QuietComfort 45. Miałby on wynosić około 24 godzin, a więc być o około 4 godziny dłuższy niż w przypadku QC 35. I to pomimo zmniejszenia pojemności akumulatorów z 495 do 460 mAh.

Bose QuietComfort 45 – specyfikacja (potwierdzona)

Stało się. Producent potwierdził dostępność Bose QuietComfort 45. Oto pełna specyfikacja słuchawek:
  • Typ słuchawek: wokółuszne zamknięte,
  • Wymiary: 19,5 × 15,7 × 8 cm; 0,44 kg,
  • Przetworniki: dynamiczne (producent nie podaje dokładnych informacji),
  • Obsługiwane kodeki: SBC, AAC (sic!),
  • Łączność: Bluetooth 5.1, przewodowa,
  • Czas pracy: 24 godziny,
  • Szybkie ładowanie: tak, 15 minut wystarcza na 2,5 godziny odtwarzania,
  • Redukcja hałasu: ANC oraz tryb Aware,
  • Współpraca z aplikacją Bose Music

Co więcej można powiedzieć o Bose QuietComfort 45? Ich pałąk wykonano z nylonu z domieszką włókna szklanego, co ma przekładać się na wzmocnioną odporność na uderzenia. Do pary dodano solidne, metalowe zawiasy. Wygodę przestronnych muszli ma z kolei poprawiać umożliwiająca skuteczną wentylację technologia TriPort.

bose quietcomfort 45 białe
Źródło: Bose

I w sumie wszystko wygląda nieźle, poza tymi nieszczęsnymi kodekami. Cóż, najwyraźniej producent zakłada, że do stosowania na zewnątrz i w ruchu wystarczą AAC i SBC. W domu za to można skorzystać z kabla i wybranego DAC-a z wzmacniaczem.

W temacie brzmienia całkiem interesującą nowinkę ma David Carnoy, redaktor portalu cnet.com. Otóż skontaktował się on z Bose i usłyszał, że jakość dźwięku ma być identyczna jak w Q35. Stąd można zakładać, że zastosowano te same przetworniki i ten sam sposób strojenia.

mężczyzna w słuchawkach Bose QuietComfort 45

Cena Bose QuietComfort 45 w oficjalnej przedsprzedaży wynosi 1599 zł. O dostępności słuchawek w x-komie poinformujemy wkrótce. Tymczasem mamy jeszcze parę sztuk Bose QuietComfort 35 II w całkiem niezłej cenie. Częstujcie się. 😊


Źródła: winfuture.de, techradar, FCC ID (Twitter), cnet.com