Galaxy Buds 2 – najlżejsze słuchawki douszne w historii Samsunga

Premiera słuchawek Galaxy Buds 2 była ostatnim elementem układanki podczas Galaxy Unpacked 2021. Ale był to element: last, but not least, jak to się modnie mówi po angielsku. Nowe słuchawki bezprzewodowe od Samsunga doczekały się bowiem wielu usprawnień względem poprzedniego modelu i poważnego odchudzenia – jedna waży zaledwie 5 gramów! Zobacz, czym wyróżniają się słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds 2.

Galaxy Buds 2 – lepsze ANC, brzmienie i ekosystem

Jednym z największych usprawnień w nowych Galaxy Buds 2 jest system ANC, czyli system aktywnej redukcji szumów z otoczenia. A dzięki uczeniu maszynowemu ma lepiej eliminować dźwięki z otoczenia (nawet do 98%) i wyłapywać głos rozmówcy. Trzy poziomy głośności dźwięków otoczenia pozwolą natomiast odpowiednio dopasować działanie słuchawek do każdej sytuacji. Jest też tryb transparentny, który przydaje się podczas rozmowy na żywo lub podczas jazdy samochodem. Udało się także zminimalizować opóźnienie przekazywania dźwięku z otoczenia z 3,2 ms do zaledwie 0,5 ms.

Pod względem jakości dźwięków słuchawek bardzo poprawiła się jakość wysokich i niskich tonów, ponieważ za ich reprodukcję odpowiadają różne przetworniki. W efekcie słuchacz ma dostrzec jeszcze więcej niuansów i detali. A podobno nie ma nic lepszego niż usłyszeć nowy szczegół w ulubionej i przewałkowanej setki razy piosence. Dostrojeniem słuchawek zajęli się specjaliści z AKG.

Usprawnień doczekało się także oprogramowanie słuchawek, ponieważ zyskały one dedykowaną aplikację na komputery z systemem Windows 10, dzięki czemu można nimi sterować z poziomu pulpitu PC-ta. Jako ciekawostkę należy jeszcze podać fakt, że Galaxy Buds 2 oferują test dopasowania słuchawek do ucha. W jego ramach słuchawki podpowiadają, czy użytkownik na pewno dobrał silikonową nakładkę odpowiednich rozmiarów.

Galaxy Buds 2 – bateria i ładowanie

Samsung wyposażył swoje nowe słuchawki bezprzewodowe w akumulatory o pojemności 61 mAh. Według producenta ma to przełożyć się na 5 godzin słuchania muzyki z włączonym ANC i do 7,5 godziny działania bez aktywnej redukcji szumów. Dzięki doładowaniu wprost z etui pracę słuchawek można wydłużyć do nawet 20 godzin z ANC i 29 godzin bez ANC.

Kiedy wszystkie akumulatory już padną, to Galaxy Buds 2 można naładować indukcyjnie, ponieważ wspierają one standard szybkiego ładowania Qi. Dzięki niemu już 5 minut ładowania słuchawek ma wystarczyć nawet na godzinę słuchania. To bardzo dobry wynik, który z pewnością docenią wszystkie osoby żyjące w ciągłym biegu.

Galaxy Buds 2 cena i dostępność

Słuchawki Galaxy Buds 2 są już dostępne w przedsprzedaży, a cena podana przez producenta wynosi 649 złotych. Rynkowa premiera będzie miała natomiast miejsce 27 sierpnia 2021 roku. Można je kupić w kolorze białym, czarnym, fioletowym i zielonym. To dokładnie takie same kolory, w jakich został zaprezentowany Galaxy Z Flip3 5G, więc kupując oba urządzenia, można stworzyć elegancki zestaw.

Zobacz słuchawki Galaxy Buds 2 w x-komie