OnePlus Buds Pro zadebiutują w sierpniu. Co o nich wiemy?

Na konferencji, podczas której OnePlus zaprezentował smartfon Nord 2, pojawiły się także słuchawki TWS. I trzeba przyznać, że może to być ciekawa propozycja nie tylko dla miłośników marki. OnePlus Buds Pro mają bowiem oferować inteligentną redukcję szumów, niezły czas pracy na jednym ładowaniu i leciutko odświeżony design. Czy namieszają na konsumenckim rynku audio? Okaże się już w sierpniu. W oczekiwaniu na ten moment przyjrzyjmy się im bliżej.

Mogą się podobać, a to już coś

OnePlus Buds Pro nie są przełomem stylistycznym wśród TWS-ów. Pełnymi garściami czerpią przecież z tego, co pokazały już marki takie, jak Apple czy Huawei. Mimo wszystko prezentują się dobrze, zwłaszcza na wizualizacjach i zdjęciach tego, jak leżą w uszach. Zaokrąglone kształty i niejednorodna kolorystyka to i tak większe zróżnicowanie niż to, na które decydują się inni producenci.

białe oneplus buds pro
Źródło: OnePlus

OnePlus Buds Pro – przetworniki i technologie audio

Za brzmienie najnowszych TWS-ów od OnePlusa odpowiadać mają przetworniki dynamiczne o średnicy 11 milimetrów. Producent niestety nie podaje, z jakich tworzyw je wykonano. Wspomina za to o „dostrojeniu pod mocny bas” i o wsparciu dla Dolby Atmos. Co ważne, słuchawki obsługują kodek LHDC (przepływność do 900 kbit/s).

czarne słuchawki oneplus buds pro
Źródło: OnePlus

I jeszcze jedno: OnePlus Buds Pro mają korzystać z technologii OnePlus Audio ID. Co to takiego? Rozwiązanie dopasowujące brzmienie do indywidualnych parametrów słuchu użytkownika.

Inteligentne ANC w OnePlus Buds Pro

Nie ma się co oszukiwać. Dla wielu osób właśnie ta cecha będzie najmocniejszym atutem nowych TWS od OnePlusa. Jak informuje producent, ANC na bieżąco dostosowuje efektywność do otoczenia, w którym znajduje się użytkownik. Maksymalna skuteczność ma wynosić 40 dB, co przy dobrym doborze nakładek silikonowych zdecydowanie pozwoli odciąć się od otoczenia.

Czas pracy, ładowanie i łączność

Czas pracy słuchawek OnePlus Buds Pro ma wynosić do 7 godzin. Z kolei etui przedłuży go do aż 38 godzin. I to wciąż nie koniec dobrych informacji. Dzięki obsłudze szybkiego ładowania przewodowego wystarczy zaledwie 10 minut, aby niemal rozładowane etui wystarczyło na kolejne 10 godzin. W menu jest też ładowanie bezprzewodowe.

Źródło: OnePlus

W temacie łączności także mam dobre informacje. Słuchawki obsługują Bluetooth 5.2 i – jak zapewnia producent – świetnie sprawdzą się w gamingu, bo opóźnienie wynosi zaledwie 94 ms. Trochę tylko martwi fakt, że na takie wyniki liczyć mogą przede wszystkim użytkownicy OnePlusów.

OnePlus Buds Pro – dostępność i cena

Przedsprzedaż OnePlus Buds Pro rozpocznie się 18 sierpnia. Tydzień później wystartuje sprzedaż regularna.

A ile przyjdzie nam za to cudeńka zapłacić? Cóż, One Plus Buds Pro będą kosztować 679 zł. Moim zdaniem wcale nie tak mało, zwłaszcza w porównaniu do tego, w jakich cenach swoje produkty oferuje konkurencja.

Słuchawki TWS OnePlus dostępne w x-komie:


Źródła: OnePlus, pocket-lint