Nowości od FiiO. Premiera słuchawek FD3 i FD3 Pro

Jeśli chociaż raz mieliście w uszach słuchawki od FiiO, to nie możecie przejść obojętnie obok tej informacji. A jeśli nie wiecie, czego się spodziewać po sprzęcie tego producenta, to tym bardziej sprawdźcie, jaka nowość czeka na fanów dobrego brzmienia. Jakie będą nowe słuchawki FiiO FD3 i FD3 Pro i czy zaskoczą swoim dźwiękiem? Sprawdźcie szczegóły.

FiiO FD3 i FD3 Pro – nowy design, sprawdzone rozwiązania

Najnowsze FiiO FD3 i FD3 Pro wprowadzają powiew świeżości do portfolio FiiO. Te drobne kopułki fascynują swoim eleganckim designem i perfekcyjnym wykonaniem. Korpus słuchawek wykonany jest ze stopu aluminiowo magnezowego, a przedni panel celuloidowy pokryty jest szkłem powlekającym 2.5D, który daje efekt poświaty. Proces produkcji to zrównoważone połączenie mechanicznej pracy maszyn przy obróbce CNC i delikatnej pracy rąk podczas ręcznego polerowania. Pewnie dlatego wyglądają tak wyjątkowo (mnie urzekły <3).

FiiO FD3 i FD 3 Pro
fiio.com

Co ciekawe, te maleństwa (podobnie zresztą jak w FD5) mają półotwartą konstrukcję, która równoważy ciśnienie wewnątrz słuchawek. Można się zatem domyślać, że dźwięk płynący z FD3/FD3 Pro będzie naturalny i przejrzysty, ale jednocześnie sprężysty.

FiiO FD3 kontrukcja półotwarta
fiio.com

FiiO lubi rozpieszczać wymagających użytkowników i w tym modelu, tak jak w starszym FD5, daje możliwość wymiany tub dźwiękowych, które różnią się charakterystyką. Czarna tuba o dużej średnicy wewnętrznej uwydatni wysokie tony. Z kolei czerwona, z mniejszą średnicą zwiększy moc basów.

Wnętrze FiiO FD3 i FD3 Pro

Najnowsze słuchawki FiiO FD3 i FD3 Pro również tutaj idą po śladach swojego starszego rodzeństwa z serii FD5 i korzystają z 12-milimetrowego przetwornika dynamicznego z magnesem o strumieniu 1,5 Tesli. Membrana przetwornika wykonana jest z węgla diamentopodobnego (DLC). W połączeniu z cewką drgającą Daikoku, pokrytą cienką warstwą miedzi, może dać naprawę wysoki poziom dźwięku.  

FiiO FD3 w wersji Pro

Słuchawki w wersji Pro wyposażone są w ekskluzywny kabel z posrebrzanej miedzi monokrystalicznej o wysokiej czystości. Posiada 8 pasm po 19 drutów każde, co daje łącznie 152 druty o splocie w stylu Litz Type 2. Ale to nie wszystko, bo kabel posiada wymienne złącza 2,5/3,5/4,4 mm, dzięki którym z łatwością będzie można podpinać zestaw do różnych źródeł.

fiio.com

Co w zestawie FiiO FD3 i FD3 Pro

Pakiet FiiO FD3 i FD3 Pro przedstawia się naprawdę imponująco. Do zestawu z tymi cudnymi słuchawkami mają być dołączone:

  • Zbalansowane nakładki douszne w trzech rozmiarach
  • Basowe nakładki douszne w trzech rozmiarach
  • Wokalowe nakładki douszne w trzech rozmiarach
  • Dwie pary piankowych nakładek dousznych
  • Szczoteczka do czyszczenia zestawu
  • Wymienna tuba dźwiękowa
  • Futerał
  • Instrukcja
  • Narzędzie do podpinania kabla
zestaw fiio fd3
fiio.com

Specyfikacja FiiO FD3 i FD3 Pro

Sprawdźcie, jak FiiO FD3 i FD 3Pro prezentują się w liczbach:

specyfikacja FiiO FD3
fiio.com

Jesteście ciekawi, jak będą brzmiały FiiO FD3 i FD3 Pro? My też nie możemy doczekać się wrażeń i pierwszych relacji z odsłuchów. 😊

Sprawdźcie też inne modele słuchawek FiiO, które są dostępne w sklepie x-kom: