Co wiemy o Ultimate Ski Jumping 2020? Polacy zapowiadają nową wersję kultowych skoków DSJ

Zrobiło się nostalgicznie. Lubię takie akcje w stylu #retro. Tę z pewnością pokochają wszyscy. No bo przyznajmy: kto z nas, choć raz, nie próbował pokonywać rekordów skoczni, ćwicząc precyzję i wyciskając siódme poty ze swojej myszki do komputera? Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli okazję poprawić wyniki w odświeżonej wersji. Studio Blue Sunset Games zapowiedziało bowiem grę nawiązującą do kultowej Deluxe Ski Jump – i nie tylko o nazwę tu chodzi. Co wiemy o Ultimate Ski Jumping 2020?

Deluxe Ski Jump kochali wszyscy

Pamiętacie czasy, kiedy pan z charakterystycznym wąsem zdobywał wszystkie skocznie po kolei? Wtedy, cały naród dosłownie oszalał. Ale nie tylko na jego punkcie. Swój złoty okres przeżywał również kultowy stymulator skoków – Deluxe Ski Jump. Gra, która w ferworze narodowych sukcesów, mimo niezwykle prostych zasad i nieskomplikowanych wymagań sprzętowych (potrzebna była jedynie myszka i komputer), stała się polem dla rozrywki dla dzieci, jak i dorosłych.  DSJ  było wówczas na tyle popularne, że doczekało się kilku późniejszych odsłon. Każdy przecież chciał pograć „w Małysza”. 

O co chodzi z Ultimate Ski Jumping 2020?

Tchnięcie ducha w doceniony tytuł i nostalgiczny powrót do korzeni zapowiedziało niezależne studio z Gdańska – Blue Sunset Games. Gra, z nartami  w tle, ma nosić dumny tytuł Ultimate Ski Jumping 2020. Udostępnione za pomocą Twittera zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości, że zarówno tematyka, jak i technika w której jest stworzona (pixel art), nawiązują bezpośrednio do docenionego już przez miliony Deluxe Ski Jump.

Ultimate Ski Jumping – pobije sukces DSJ?

Jak na razie trudno stwierdzić. Ultimate Ski Jumping 2020 ma ukazać się w czwartym kwartale 2019,  czyli akurat w okolicach rozpoczęcia sezonu skoków narciarskich, a to – przyznajmy –  samo w sobie daje duże pole do rozwinięcia potencjału i promocji gry. Czy będzie jednak w stanie przyciągnąć przed komputery starych „wyjadaczy” DSJ? A może jej twórcy celują w zupełnie nowe pokolenie zainteresowane sportami zimowymi? Musimy poczekać i zobaczyć, co konkretnie zaoferuje odświeżona wersja klasyka. 

Póki co, wiadomo jedynie, że nowa wersja skoków narciarskich ma być dostępna na konsole PS4, Xbox, Nintendo Switch oraz oczywiście na nieśmiertelnego PC.

Źródło: Blue Sunset Games (Twitter)