Wyposażenie sal konferencyjnych w biurze i hotelu. Sprawdź najlepszy sprzęt do wideokonferencji

Planujesz remont generalny sali konferencyjnej? Zastanawiasz się, jakie wyposażenie powinno się tam znaleźć? Jak wybrać najlepszy sprzęt do wideokonferencji i na co zwrócić uwagę podczas składania zamówienia? Podpowiadamy, jak wybrać praktyczne, wygodne i ładne wyposażenie sal konferencyjnych. Zarówno biznesowi partnerzy, jak i pracownicy i pracowniczki chętnie będą spędzali tam czas.

Wyposażenie techniczne sali konferencyjnej     

Szukasz najlepszego sprzętu przydatnego podczas telekonferencji? To przecież podstawowe wyposażenie każdej sali konferencyjnej, niezależnie od tego, czy mieści się w biurze, czy w hotelu. Stale rosnąca popularność przeprowadzania ważnych rozmów biznesowych zdalnie, sprzyja temu, aby inwestować w nowoczesne urządzenia z intuicyjnymi w obsłudze funkcjami. W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie salę konferencyjną bez rzutnika, komputera i wygodnych siedzeń, które pozwalają wygodnie dyskutować nawet przez kilka godzin. 

Wideokonferencje – sprzęt , o którym trzeba pamiętać

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie firmę, w której wszystkie spotkania odbywają się jedynie stacjonarnie. Możliwość pracy hybrydowej lub nawet w całości zdalnej wymaga jednak odpowiedniego sprzętu, który pomoże przeprowadzić najważniejsze spotkania bez obaw o problemy techniczne. Jeżeli do tej pory każdą wideokonferencję rozpoczynałeś lub rozpoczynałaś od słów: „Czy mnie widać? Czy mnie słychać?” to koniecznie wymień sprzęt i zapewnij sobie dostęp do wirtualnych spotkań na najwyższym poziomie. Co przyda się do wideokonferencji?

pracownicy w biurze

Laptop

Nie zapomnij przede wszystkim o laptopie, który zapewni Ci mobilność. Musisz szybko odejść od biurka i udać się do sali konferencyjnej? Postaw na lekkie urządzenie, które mimo swojej małej wagi, nie będzie odbiegało pod względem oferowanych funkcjonalności od większych modeli. Możesz też zainwestować w większego laptopa, który będzie na stałe znajdował się w sali konferencyjnej, a wszystkie osoby chętne do wygłoszenia prezentacji, będą logowały się właśnie do tego urządzenia. Wówczas świetnie sprawdzi się laptop z ekranem o proporcjach obrazu 16:9, najlepiej z matową matrycą. Dobrze, aby oferował również rozdzielczość obrazu Full HD – wtedy mówca lub mówczyni bez problemu przedstawią wszystkim to, co przygotowali w prezentacji.

💻 Laptop do biura i domu. Ranking najlepszych modeli

Stacje dokujące

To bardzo przydatny sprzęt podczas spotkań stacjonarnych, w których bierze udział kilka osób. Podłącz stację dokującą do swojego laptopa i zapewnij sobie więcej miejsca. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że po podłączeniu pendrive’a, myszki i klawiatury, zabraknie Ci miejsca na kabel do rzutnika lub internetu stacjonarnego.


Głośniki

Jeżeli wykorzystujesz salę konferencyjną głównie do wideo lub telekonferencji, powinieneś lub powinnaś zadbać też o właściwe nagłośnienie. Głośne i wyraźne słyszenie swojego rozmówcy lub rozmówczyni to podstawa udanych negocjacji biznesowych. Zadbaj o sprzęt, który zwiększy Twoje szanse na odniesienie sukcesu we własnej firmie. Zobacz 60-sekundową recenzję głośników Logitech 2.1 Z333 i sprawdź, czy pasują do Twojego pomieszczenia.


Programy

Jest kilka programów, które warto zainstalować na swoim komputerze osobistym, służbowym oraz takim, który znajduje się w sali konferencyjnej. Znacząco polepszą wydajność pracy, a dodatkowo zapewnią dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz zagwarantują bezpieczeństwo. Przede wszystkim warto mieć na swoim komputerze pakiet Microsoft 365, który oferuje dostęp między innymi do Worda, Excela czy PowerPointa. O dodatkowe zabezpieczenie najważniejszych plików pomoże Ci zadbać na przykład program antywirusowy Norton. Współcześnie często słyszymy o atakach hakerskich nie tylko na korporacje, ale również małe przedsiębiorstwa. Warto zapobiegać takim działaniom.

Urządzenia do streamingu

W sali konferencyjnej nie może również zabraknąć kamerek. Wszystko po to, abyś bez problemu mógł lub mogła połączyć się ze swoimi rozmówcami. Wysoka jakość przetwarzanego wideo to podstawa dobrej komunikacji. Dzięki temu cała firma będzie odbierana jako profesjonalna i nowoczesna. Nie ma nic gorszego niż wideorozmowa, podczas której jedna z osób wciąż się zacina. A które urządzenia sprawdzą się najlepiej?

Zwróć uwagę na przykład na kamerki od IPEVOZ. Zyskasz możliwość korzystania z trzech trybów łączności: Wi-Fi, HDMI oraz USB. Co więcej, są kompatybilne z urządzeniami opierającymi pracę o system zarówno Android, jak i iOS. Możesz bez problemu połączyć się również z projektorem lub telewizorem. Ogromną zaletą jest również to, że kamera IPEVOZ ma wbudowany mikrofon, akumulator oraz lampkę LED. Dzięki temu możesz korzystać z kamerki nawet na nieco dalsze odległości niż tylko własne biurko.

Rzutnik

Sprzęt do wyświetlania prezentacji jest bardzo przydatny szczególnie podczas szkoleń, w których bierze udział duża liczba osób. Wówczas bez problemu można przedstawić omawiany temat – bez obaw, że któryś z uczestników lub uczestniczek nie zauważy najważniejszego fragmentu.
Najlepszy sprzęt do prezentacji multimedialnych to taki, który zapewni odpowiednio ostry i stabilny obraz, a dodatkowo odwzoruje naturalne kolory. Nie ma nic gorszego niż to, gdy rzutnik przekazuje inny kolor niż ten, który poprzedniego wieczora wybierało się przez godzinę.

Wybierz rzutnik, który spełni te wymagania. Projektor multimedialny Epson EB-E10 3LCD korzysta z technologii 3LCD, dzięki czemu oferuje wysokie natężenie światła białego oraz barwnego wynoszące 3600 lumenów. Podczas spotkania trudno będzie oderwać wzrok od wyświetlanych plików.


Możesz też umieścić w sali konferencyjnej telewizor. Najlepiej sprawdzą się modele wyposażone w matrycę IPS, która zapewni dobre kąty widzenia. Wtedy każde miejsce w sali okaże się tym idealnym do spoglądania na ekran.


Wyposażenie sali konferencyjnej w biurze i w hotelu

Wyposażenie sali konferencyjnej odnosi się nie tylko do aspektów technicznych i technologicznych. Wyobraź sobie organizowanie szkolenia w sali, która nie ma odpowiedniego oświetlenia, a krzesła są tak niewygodne, że już po chwili każdy uczestnik i uczestniczka myśli o tym, aby jak najszybciej opuścić pomieszczenie. Sprawdź, w co jeszcze warto wyposażyć salę konferencyjną.

sala konferencyjna

Fotele do biura

Wybór odpowiedniego fotela do sali konferencyjnej to podstawa udanych negocjacji czy szkolenia. Wyobraź sobie siedzenie kilka godzin na krześle, które nie spełnia podstawowych wymagań. Twarda podstawa, brak możliwości regulowania wysokości oparcie – to wszystko sprawia, że spotkanie może zostać uznane za nieudane. Warto więc zwrócić uwagę na każdy fotel, który umieścisz w sali konferencyjnej.

Jak wybrać najlepszy fotel do sali konferencyjnej? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysokości siedziska. Ludzie różnią się między sobą wzrostem, a taka funkcja pozwoli na wygodne siedzenie każdemu, niezależnie od tego, ile mierzy. W kontekście możliwości dostosowania, warto wybrać fotel wyposażony również w regulowanie pozycji zagłówka oraz wysokości i głębokości siedziska. Głębokość siedziska powinna wspierać przynajmniej  2/3 długości ud. Zagłówek powinien natomiast pozwolić na siedzenie w taki sposób, aby kark nie był spięty. Dobrze, aby fotel miał również podparcie na nogi – to zapewni stabilność i odpowiednią postawę podczas każdego spotkania. Pamiętaj, że optymalny kąt ułożenia stóp podczas siedzenia na fotelu wynosi 90 stopni.


Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie jest potrzebne zwłaszcza podczas spotkań, na których omawiana jest prezentacja. Nie ma nic gorszego niż wystąpienie na dany temat, gdy zgromadzeni nie widzą, co jest wyświetlane na ekranie. Warto więc zadbać o dobre i jakościowe oświetlenie, które sprawi, że partnerzy lub pracownicy i pracownice będą mogli nawet przez długi czas wpatrywać się w notatki i ekrany bez nadmiernego przemęczania oczu.

Zwróć uwagę na inteligentne oświetlenie Philips Hue. Dzięki niemu odpowiednio oświetlisz sale, ale w razie potrzeby zrobisz również odpowiedni klimat potrzebny do burzy mózgów czy rozmyślań o najlepszym rozwiązaniu problemu Twojego klienta. Potrzebujesz pobudzenia? Włącz białe światło. A może chcesz stworzyć luźniejszą atmosferę? Postaw na grę kolorów z żarówkami Philips.