TOP 10 drukarek do małego biura | Ranking najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych do małej firmy

Drukarki do biura muszą być przygotowane na intensywną eksploatację. Muszą również być na tyle uniwersalne, aby sprostać wszystkim możliwym dla środowiska biurowego wymaganiom. Kupując drukarkę do małego biura, zastanów się więc nad tym, do czego najczęściej będzie wykorzystywana. Oto nasze propozycje drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych do małego biura.

Jaką drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne wybrać do małego biura?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo tak naprawdę wszystko zależy od charakteru pracy, w której wykorzystasz sprzęt. Urządzenia drukujące bowiem to nie tylko klasyczne drukarki, ale także sprzęty wielofunkcyjne, które oferują dodatkowo skanowanie oraz kserowanie.

Jeżeli nastawiasz się wyłącznie na drukowanie dokumentów, wykresów lub grafik w dobrej jakości – pozostań przy wyborze tradycyjnej drukarki. Jeśli potrzebujesz do biura bardziej wszechstronnego sprzętu, który da możliwość skorzystania ze skanera i ksero – wybierz drukarkę wielofunkcyjną do biura.

Co powinna posiadać drukarka do małej firmy?

W naszym zestawieniu znajdziesz drukarki i profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne do biura, które są gotowe na każde wyzwanie. Ich parametry sprawiają, że doskonale sprawdzą się w warunkach małego biura i firmy. Możesz wybrać spośród sprzętów atramentowych lub laserowych.

Sprawdź również:

Połączenie i drukowanie bezprzewodowe

Wśród propozycji urządzeń znajdziesz również drukarki do biura i urządzenia wielofunkcyjne łączące się ze źródłem zupełnie bezprzewodowo. Odpowiadają za to wbudowane moduły, np. Wi-Fi, AirPrint itd. Sprawia to, że wydruk możesz zlecić nie tylko z poziomu podłączonego do drukarki komputera, ale również zupełnie bezprzewodowo, także ze smartfona czy tabletu.

Parametry drukarki 

Zwykłe oraz wielofunkcyjne drukarki do biura, które znajdziesz poniżej, różnią się od siebie również poszczególnymi parametrami wydruku. Są to np.: liczba drukowanych stron na minutę, sposób uzupełniania tuszu/tonera, rozmiar obsługiwanego papieru, rozdzielczość wydruku czy interfejsem urządzenia. Wszystko to decyduje o jakości wydruków, czasie, który musisz poświęcić na drukowanie, a także kosztach eksploatacji.

Producenci urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek do małego biura

Drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne do małego biura i firmy, które znajdziesz poniżej, to wiele propozycji od znanych producentów, takich jak: Brother, Epson, czy HP. Przed zakupem upewnij się, czy łatwo dostaniesz materiały eksploatacyjne do urządzenia. Dzięki temu zapewnisz sobie bezproblemowe korzystanie z urządzenia przez długi czas. Materiały eksploatacyjne zazwyczaj oferuje sam producent sprzętu.

Wybierz sprzęt dla swojej firmy w x-komie

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do małego biura — najczęstsze pytania:

Istotne jest, aby drukarka była szybka. W małych firmach zadowalającym wynikiem będzie szybkość od 15 do 30 stron na minutę. Im lepszy ten parametr, tym więcej czasu oszczędzisz. Warto też zastanowić się nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego, dzięki któremu w razie potrzeby można będzie skorzystać z funkcji kserokopiarki i skanera. Połączenie kilku urządzeń w jednym oszczędzi wiele miejsca.

Wybór odpowiedniego sprzętu jest uzależniony od tego, co najczęściej będziesz drukować. Jeśli w Twojej firmie najczęściej drukowane są zwykłe, czarno-białe dokumenty, lepsza może okazać się drukarka laserowa. Jeśli natomiast zależy Ci na dobrej jakości elementów graficznych i kolorach, warto rozważyć zakup drukarki atramentowej.

Na cenę drukarki do małej firmy wpływa kilka kwestii. Istotne jest to, do jakich wydruków będzie ona służyć, jakich dodatkowych funkcji potrzebujesz i jaki będzie jej koszt eksploatacji. Średnio cena drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych do małego biura wynosi od ok. 500 zł do 2000 zł.

drukarka hp do nauki dla ucznia szkolna wyprawka

Ranking: drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do małego biura 

Nadal zastanawiasz się, jaką drukarkę do małego biura wybrać? Sprawdź nasz ranking drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych do biura i zapewnij sobie komfortową oraz niezawodną pracę.

Nasze rekomendacje: