Ranking TOP 10: najlepsze drukarki | urządzenia wielofunkcyjne do dużego biura

Jaki sprzętu drukujący wybrać do dużego biura i firmy? Kiedy postawić na urządzenie wielofunkcyjne, a w jakiej sytuacji wystarczy drukarka? Zobacz nasze zestawienie najlepszych i w pełni profesjonalnych drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych do dużego biura i firmy. Od teraz sprzęt drukujący na miarę swoich potrzeb oraz kieszeni masz na wyciągnięcie ręki.

Jaką drukarkę | urządzenie wielofunkcyjne wybrać do dużego biura?

Wybierając sprzęt drukujący do dużego biura, postaw na modele przeznaczone do wysokiej eksploatacji. Dobrze, gdyby przy tym ich praca była szybka i sprawna, a jej efekty zadowalające jakościowo. W zestawieniu zaproponowanych przez nas sprzętów do dużej firmy znajdziesz zarówno tradycyjne drukarki, jak i sprzęty wielofunkcyjne, oferujące dodatkowo funkcje kserokopiarki i skanera.

Możesz wybierać spośród drukarek atramentowych oraz działających w oparciu o technologię laserową. Aby dowiedzieć, czym różnią się poszczególne z nich, przeczytaj koniecznie: Atramentowa vs. laserowa. Jaką drukarkę wybrać?

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne? 

Drukarka lub urządzenie 3 w 1, a nawet 4 w 1, które wybierzecie do dużej firmy to sprzęty, które muszą cechować się odpornością na obciążenie. Jeżeli z góry wiecie, że będą nagminnie eksploatowane, warto zastanowić się nad inwestycją w droższy sprzęt drukujący – nie od dziś wiadomo, że im tańsza drukarka, tym droższe koszty jej eksploatacji. Decydując się na bardziej kosztowny model, możecie zatem skutecznie zmniejszyć koszty codziennego użytkowania sprzętu.

Rozmiar i rozdzielczość druku

Do podstawowych parametrów drukarek zaliczamy: rozdzielczość druku, szybkość pracy, format nośnika, miesięczne obciążenie oraz wszystkie dodatkowe funkcje i wyposażenie. Warto wziąć je pod uwagę, by wybrać model dopasowany do rzeczywistych potrzeb, szczególnie w dużym biurze, gdzie zapotrzebowanie na wszystkie te rzeczy jest z reguły wybitnie wysokie.

Wybierając sprzęt drukujący do dużej firmy, w pierwszej kolejności weźcie pod uwagę rozmiar druku oraz jego jakość. Podczas gdy w większości przedsiębiorstw wystarczy standardowy rozmiar dedykowany dokumentom, czyli A4, to w szczególnych przypadkach możecie chcieć skorzystać również z innych formatów, np. dwa razy większego – A3. Dobrze upewnić się, że sprzęt, który wybierzecie, obsługuje również taką opcję.

Jeśli idzie o rozdzielczość druku, wyrażana jest ona w jednostkach dpi. Im jest ich więcej, tym bardziej szczegółowy jest druk. Pamiętajcie, że wysokiej jakości tekst uzyskamy już na urządzeniu o rozdzielczości 600 x 600 dpi. 

Opcje dodatkowe w sprzęcie drukującym

Oczywiście, że są. Oto kilka przykładów:

  • ADF – automatyczny podajnik dokumentów umożliwia łatwe skanowanie, kopiowanie i faksowanie jednostronnych dokumentów, bez konieczności ręcznego podawania każdej z nich.
  • DADF – automatyczny podajnik obsługujący dwustronne dokumenty.
  • OCR – optyczne rozpoznawanie znaków w skanerze, pozwala przetworzyć plik graficzny w edytowalny dokument tekstowy.
  • Dupleks – automatyczne drukowanie dwustronne.
  • Wbudowany wyświetlacz – ułatwia instalację i obsługę urządzenia.
  • Drukowanie na płytach CD i DVD – specjalny podajnik do wykonywania nadruków na płytach.

Producenci drukarek do dużego biura

Portfolio drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych do dużego biura jest bardzo rozbudowane. Wśród najpopularniejszych urządzeń znajdziecie sprzęty od producentów takich jak: Canon, Lexmark, Brother czy HP. 

Przed zakupem, upewnijcie się, czy materiały eksploatacyjne sprzętu, na który się zdecydowaliście, są łatwo dostępne – da Wam to pewność bezproblemowego korzystania ze sprzętu przez długi czas. Z reguły dystrybuowane są one przez tego samego producenta. 

Drukarki | urządzenia wielofunkcyjne do dużego biura

TOP propozycji: