Jak wybrać wyposażenie firmy? Sprawdź zestawienia najlepszych urządzeń do pomieszczeń (nie tylko) biurowych

Urządzasz nową przestrzeń służbową i szukasz profesjonalnego wyposażenia firmy? A może chcesz wymienić sprzęt elektroniczny i akcesoria, aby zwiększyć wydajność swojego zespołu? Niezależnie od tego, jaki jest powód zakupu nowego wyposażenia firmy, warto skorzystać z naszych podpowiedzi. Doradzamy, jak kupić najlepsze urządzenia do pomieszczeń biurowych, usługowych oraz przemysłowych.

Jak wyposażyć biuro w sprzęt elektroniczny?

Nie da się ukryć, że sprzęt elektroniczny to podstawa wyposażenia firmy. Dzięki temu, że możesz wybrać spośród wielu rodzajów i modeli urządzeń, dobierzesz najlepsze urządzenia niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja działalność. Jaki sprzęt do wyposażenia firmy wybrać? Przede wszystkim taki, który zapewni zarówno Tobie, jak i pracownikom, komfort. Nikt nie chciałby spędzać ośmiu godzin przy komputerze, w którym jedna strona przeglądarki ładuje się dziesięć minut. Dopasuj również urządzenia do swojego zespołu. Zupełnie inny sprzęt będzie potrzebny grafikom i graficzkom, inny księgowym, a jeszcze inny sprzedawcom i sprzedawczyniom w branży e-commerce.

Najlepsze laptopy do biura

Najlepszy laptop do biura powinien być wyposażony w innowacyjne funkcje, a przy tym zapewniać płynne działanie oraz wydajność. W pracy używa się sprzętu w zupełnie inny sposób niż w domu. Przede wszystkim laptop zazwyczaj będzie włączony przez osiem godzin, bez przerwy. Warto więc zwrócić uwagę na czas ładowania baterii, a także na to, jak długo można na nim pracować na jednym ładowaniu. Wtedy pozbędziesz się obaw o to, że podczas ważnego spotkania z klientem, laptop się wyłączy.

laptop do biura

Jeżeli dużo pracujesz w terenie, z pewnością docenisz również lekką konstrukcję laptopa. Mniejszy ciężar pozwoli Ci na zabieranie sprzętu w delegację, nawet jeśli musisz zadbać o odpowiednią liczbę kilogramów w bagażu. Nie zapominaj przy tym, że obudowa powinna być wytrzymała. W trakcie podróży służbowej nietrudno o przypadkowe uszkodzenia.

Jeżeli szukasz najlepszego laptopa zarówno do biura, jak i do domu, sprawdź nasz ranking:

 💻 Laptop do biura i domu. Ranking najlepszych modeli

Monitor do biura i do domu – czym kierować się przy wyborze?

Ważnym elementem wyposażenia firmy jest również monitor. Sprawdzi się nie tylko przy desktopach, ale również jako dodatek do laptopa. Jak wybrać najlepszy monitor do biura? Zdecydowanie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te modele, które mają funkcję redukowania emisji światła niebieskiego. Dzięki temu oczy nie będą się nadmiernie męczyły. Nawet kilkugodzinna praca będzie więc komfortowa.

Ważne są również odpowiednie proporcje ekranu oraz wielkość monitora. W przypadku laptopów, trzeba zwracać uwagę na mobilność, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby z dodatkowego, większego ekranu korzystać podczas zadań, które można wykonać stacjonarnie w biurze. Wyposażenie firmy powinno zapewniać pracownikom i pracowniczkom przede wszystkim bezpieczną pracę.

Nie wiesz, który model monitora najlepiej sprawdzi się jako wyposażenie firmy? Przeczytaj również:

Nie tylko komputer i podzespoły. Poznaj najlepsze akcesoria do biura

Wyposażenie firmy to nie tylko sprzęt elektroniczny. Wyobraź sobie konieczność skupienia podczas wykonywania obowiązków oraz jednoczesne siedzenie na niewygodnym fotelu, który skrzypi przy każdej próbie zmiany pozycji. Warto zadbać również o akcesoria, które mogą ułatwić codzienną pracę oraz sprawić, że jej wykonywanie będzie przyjemne. Na jakie wyposażenie firmy zwrócić uwagę?

Wygodny fotel to podstawa

Każdy pracownik i pracowniczka biurowa wie, jak ważny jest wygodny fotel. Kiedy trzeba spędzić kilka godzin w pozycji siedzącej, krzesło może ten czas umilić lub rozciągnąć w nieskończoność. Trzeba więc zadbać o ergonomiczny fotel do biura. To z pewnością przełoży się na większą produktywność i skuteczność pracowników i pracowniczek. Zła postawa podczas siedzenia przy komputerze może powodować poważne problemy z kręgosłupem. 

O odpowiednią postawę przy biurku można zadbać niewielkim kosztem. Dobrym wyborem może być fotel biurowy Silver Monkey SMO-650.

Czym kierować się podczas wyboru fotela do biura? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wysokość oparcia. Oczywiście nie musisz mierzyć pracowników, aby dopasować do nich fotel. Wystarczy, że wybierzesz model, który oferuje możliwość regulowania wysokości zarówno oparcia, jak i siedziska. Ważna jest również jego szerokość i głębokość – to właśnie te parametry wpływają na komfort. Przed złożeniem zamówienia, warto również sprawdzić maksymalne obciążenie fotela.

pracownicy w biurze

Drukarki i niszczarki

W każdej firmie z pewnością znajduje się mnóstwo dokumentów. Posiadanie odpowiedniej drukarki zapewni możliwość archiwizowania na przykład faktur lub umów zawieranych z kontrahentami. Jeśli nie masz w swoim biurze drukarki, w przypadku pilnego dokumentu musisz zdać się na punkty ksero, w których zazwyczaj stoją kolejki studentów. Lepiej zapewnić sobie niezależność i mieć własne urządzenie do drukowania (nie tylko) dokumentów.

 Z kolei niszczarka pozwoli Ci na pozbycie się niepotrzebnych już pism, co jest niezwykle ważne ze względu na klauzulę RODO. Wybierając to urządzenie, zwróć uwagę głównie na głośność pracy. Jeśli umieścisz je wśród pracowników i pracowniczek, wkrótce mogą skarżyć się, że działa za głośno i uniemożliwia skupienie się podczas pracy. Istotne parametry to również rodzaj wejścia na papier, a także to, ile może działać bez przerwy. Najważniejsze jest dopasowanie wyposażenia firmy do codziennych warunków, które właśnie Ty znasz najlepiej.

Szukasz najlepszego wyposażenia firmy? Sprawdź również nasze rankingi:

 🖨 TOP10 drukarek do małego biura

 🖨 TOP10 drukarek do dużego biura

 🖨 Ranking: najlepsze niszczarki do biura i domu

Klawiatura do biura

Jeżeli szukasz wyposażenia firmy, które będzie dopasowane do pracowników i pracowniczek, skorzystaj z naszych porad. Może się wydawać, że wybór klawiatury to proste zadanie. Okazuje się jednak, że również ten rodzaj akcesoriów komputerowych jest wyposażony w odmienne cechy w zależności od tego, jak będzie używany.

Aby rozróżnić między sobą konkretne modele, najlepiej zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie oferują. Dla wszystkich osób, które cenią sobie mobilność i praktyczne rozwiązania, doskonale sprawdzi się klawiatura bezprzewodowa. Jeżeli pracownicy i pracowniczki pracują w elastycznych godzinach pracy, przyda się też funkcja podświetlenia klawiszy. Zwróć też uwagę, czy materiał, z jakiego jest zrobiona, wykazuje odporność na zachlapania. Wtedy możesz bez obaw napić się kawy w trakcie pracy.

Odkryj najlepsze klawiatury do biura, przeczytaj nasz ranking:

⌨️ Najlepsza klawiatura do biura. Ranking polecanych modeli

Pozostań w kontakcie, sprawdź najlepsze routery

We współczesnych przedsiębiorstwach trudno wyobrazić sobie wykonywanie codziennych obowiązków bez dostępu do Internetu. Obowiązkowym wyposażeniem firmy jest więc router. W zależności od tego, jak duża jest Twoja firma, wybierz urządzenie przewodowe lub mobilne. Dodatkową zaletą jest możliwość stosowania routerów obsługujących VPN. Niektóre oferują również dodawanie użytkowników do sieci jako gości, co przekłada się na większe bezpieczeństwo danych, szczególnie tych zapisywanych w chmurze.

Wybierz najlepszy router dla swojej firmy, sprawdź nasz ranking:

 📡 Jaki router do domu lub biura? Ranking najlepszych urządzeń

Wyposażenie firmy może wpłynąć zarówno negatywnie, jak i pozytywnie na cały zespół. Warto zadbać o to, aby korzystać z nowoczesnych urządzeń zapewniających komfortową i wydajną pracę. Niezależnie od tego, czy pracujesz w małym, czy dużym przedsiębiorstwie, z pewnością docenisz najlepsze urządzania do wyposażenia firmy.

szkolenie w biurze

Nie tylko biura. Gdzie jeszcze przyda się profesjonalne wyposażenie firmy?

Wyposażenie firmy sprawdzi się świetnie nie tylko w biurze. Jest wiele innych miejsc, w których również potrzebne są profesjonalne urządzenia, zapewniające bezpieczną i komfortową pracę. W zależności od tego, w jakiej branży działasz, przydadzą Ci się odmienne sprzęty.

Wyposażenie firmy – urzędy i banki

W urzędach zazwyczaj znajduje się mnóstwo dokumentów. Trzeba naprawdę wielkiej ostrożności, aby nie pomieszać wniosków różnych klientów. Najlepiej od razu niszczyć niepotrzebne kartki, a odpowiednio archiwizować te, które przydadzą się w przyszłości. Do urzędu warto więc wybrać wydajną niszczarkę, pracującą naprawdę cicho, a dodatkowo urządzenie wielofunkcyjne, które pozwoli na szybkie drukowanie, skanowanie oraz kserowanie.

W bankach natomiast najważniejszy jest komputer. Specjaliści i specjalistki, którzy zajmują się prowadzeniem kont firmowych, pracują raczej w budynku, a w dodatku codziennie przy tym samym biurku. Dobrym rozwiązaniem będzie wyposażenie firmy w komputery stacjonarne, które zapewnią wydają i komfortową pracę. Dołączenie do niego monitora o przekątnej co najmniej 22 cala sprawi, że pracownik lub pracowniczka bez problemu dostrzeże nawet najmniejszą czcionkę.

Wyposażenie firmy – recepcja

Co jako pierwsze rzuca się w oczy, kiedy podchodzisz do recepcji? Niezależnie od tego, czy znajduje się w hotelu, czy biurowcu, zazwyczaj można tam znaleźć podobne wyposażenie. Przede wszystkim komputer, w którym znajdują się wszystkie dane gości lub pracowników, którzy znajdują się w budynku. Ważny jest również monitor, na którym recepcjonista lub recepcjonistka sprawdza rezerwacje lub dane osobowe. Natomiast do wprowadzenia tych informacji przyda się wygodna klawiatura umożliwiająca szybkie pisanie nawet najdłuższych zdań.

Wyposażenie firmy – sale konferencyjne

Wyposażenie sali konferencyjnej składa się przede wszystkim ze sprzętu elektronicznego. Do prowadzenia szkoleń lub spotkań biznesowych z partnerami lub klientami, z pewnością przyda się rzutnik. Powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze – tak aby każdy mógł z niego korzystać bez większego kłopotu.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby w sali konferencyjnej znajdował się laptop. Wówczas możesz go przenieść obok swojego miejsca, bez niepotrzebnych kabli. Zgraj ważną prezentację z analizą wyników na pendrive, a następnie podłącz go do urządzenia. Wyraźny obraz i odpowiednie oświetlenie to podstawa sukcesu.

Monitoring do biura, sklepu lub magazynu

Sprzęt elektroniczny to nie tylko laptopy i dekstopy. Kiedy prowadzisz firmę lub odpowiadasz za konkretny dział, ważne jest to, aby zapewnić wszystkim pracownikom i pracowniczkom bezpieczeństwo. O ile możesz to zrobić samodzielnie, będąc wewnątrz budynku, trudno będzie patrolować teren otaczający biuro lub magazyn. Wtedy świetnie sprawdzi się monitoring lub specjalne CCTV do biura.

Możesz wybrać spośród wielu kamer zewnętrznych, które rejestrują to, co się dzieje zarówno w dzień, jak i w nocy. Niektóre modele oferują też korekcję prześwietlonych lub słabo widocznych elementów, dzięki czemu uzyskasz wyraźny obraz. Nagranie możesz oglądać na komputerze lub telefonie. Dowiesz się o przyjeździe dostawcy, jeszcze zanim ten zdąży zadzwonić do drzwi.