Postaw na akcesoria. Wybieramy wyposażenie do nauki i pracy

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie naukę i pracę bez komputera. Czy jednak sam laptop jest wystarczający? Jakie gadżety i akcesoria mogą pomóc w procesie przyswajania wiedzy i sprawić, że nauka będzie jeszcze bardziej efektywna? Co sprawi, że praca będzie komfortowa? Poniżej znajdziecie krótkie zestawienie akcesoriów dla każdego, kto ceni sobie wygodę i wie, jak czerpać z tego, co niesie technologia.

Numer 1 – dobra mysz to podstawa

Bez względu na to, czy korzystacie z komputera stacjonarnego czy laptopa – myszka komputerowa to sprawa priorytetowa. Przede wszystkim przez wzgląd na wygodę, szybkość pracy i łatwość w nawigacji tym, co dzieje się na monitorze.

Mysz może być przewodowa lub bezprzewodowa – łącząca się z komputerem poprzez Bluetooth lub tzw. sensor radiowy. Możecie również wybierać myszki ze względu na przeznaczenie. Najpewniej, myszy dla graczy i te z trackballem docenią graficy i wszyscy, którym zależy na precyzji czujnika zastosowanego w gryzoniu.

W ofercie znajdziecie również myszki, które można odpowiednio wyregulować pod kątem wagi, w tym np. dociążyć, aby nawet wielogodzinna praca ze sprzętem i wyszukiwanie informacji w czeluściach Internetu były wygodne dla Waszej dłoni. Myszy multimedialne, z dodatkowymi programowalnymi przyciskami polecam osobom, które cenią sobie szybki dostęp do możliwych funkcji i lubią mieć je w jednym miejscu.

rodzaje sensorów myszy

O tym, jak wybierać elektroniczne gryzonie, przeczytacie w naszym poradniku: Jaką klawiaturę i mysz wybrać? Rodzaje klawiatur i myszy do laptopów oraz komputerów stacjonarnych.

Zobacz wszystkie myszy komputerowe dostępne w x-kom

Numer 2 – plecak lub torba na laptopa

Jeżeli wybraliście już swój przenośny komputer, warto zadbać, aby podczas jego transportu nie doszło do przykrej i niechcianej sytuacji. Odpowiednie zabezpieczenie urządzenia w trakcie podróży, z uczelni czy pracy do domu, zapewni prawidłowo dobrana torba, dedykowany plecak lub specjalne etui.

jak przewozić laptopa

Oferta jest w tym zakresie bardzo szeroka, a poszczególne modele różnią się od siebie m.in.: rozmiarem, liczbą komór oraz kieszeni, wagą czy sposobem zabezpieczenia laptopa. Przy wyborze odpowiedniego transportera, zastanówcie się także, jak często będziecie z niego korzystać i przede wszystkim, co oprócz laptopa powinno się z nim zmieścić. Dla zainteresowanych tematem polecam poradnik: Jak przewozić laptopa? Jaką torbę, plecak lub etui wybrać?, który z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.

Zobacz wszystkie plecaki, torby i etui na laptopy dostępne w x-kom

Numer 3 – funkcjonalne słuchawki

Odpowiednio spasowane słuchawki są dobre dosłownie do wszystkiego. Sprawdzą się zarówno do pracy z animacjami czy filmami, jak i wtedy, gdy musicie się skupić, napisać tekst i skutecznie pozostawić swoje otoczenie daleko w tyle. Perfekcyjnie sprawdzą się również w nauce języków obcych, pozwalając na oswojenie się z niecodzienną fonetyką. Są doceniane również podczas prowadzenia wideokonwersacji, skutecznie podnosząc jakość dźwięku i gwarantując brak nieporozumień.

słuchawki niezbędnik studenta

Wybierając odpowiedni dla siebie model, weźcie pod uwagę, żeby był jak najbardziej uniwersalny. Takie rozwiązanie pozwoli wykorzystać sprzęt nie tylko do nauki czy pracy, ale i do rozrywki – w grach, filmach, serialach i innych multimediach.

Wskazówki, jak wybrać najlepszy dla siebie model słuchawek, znajdziecie także w poradniku: Jakie słuchawki wybrać? Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe do telefonu, komputera i telewizora.

Polecane słuchawki do nauki:


Sprawdź wszystkie słuchawki dostępne w x-kom

Numer 4 – powerbank z energią na wszystko

Dobry powerbank zapewni Wam energię dla sprzętu wszędzie tam, gdzie nie macie dostępu do gniazdka elektrycznego. Doskonale sprawdzi się podczas delegacji, w podróży i jako dodatkowe zabezpieczenie podczas ważnej prezentacji w obcym miejscu.

powerbank niezbędnik studenta

Możecie wybierać spośród różnych opcji pojemności, w zależności od tego co chcecie ładować i jak często. Możecie w ten sposób wspierać energią swój smartfon, laptop i inne elektroniczne gadżety, pozostając przy tym zawsze „na bieżąco”. W pracy i nauce powerbank to nieoceniony support, który zapewnia dostęp do energii bez względu na okoliczności.

O tym, co warto wziąć pod uwagę, decydując się na konkretny model, przeczytacie w poradniku: Jaki powerbank wybrać do smartfona i tabletu?

Zobacz wszystkie powerbanki dostępne w x-kom

Numer 5 – dysk zewnętrzny dla zabezpieczenia danych

Zarówno studenckie, jak i służbowe dokumenty musisz przechowywać w miejscu, które jest bezpieczne i nie grozi ich utratą. Jak wiadomo, ostrożności nigdy za wiele, więc kolejną rzeczą, którą warto mieć na uwadze, aby pilnować swojego intelektualnego dorobku, jest przenośny dysk zewnętrzny. 

Takie rozwiązanie to – oprócz dodatkowego zabezpieczenia – także większa przestrzeń na najważniejsze pliki. Pojemność, prędkość transferu danych i sposób łączenia się z komputerem to cechy, które powinny warunkować wybór adekwatnego dla Was sprzętu.

W tej kwestii zajrzyjcie do poradnika: Gdzie przechowywać zdjęcia? Dyski zewnętrzne i sieciowe.

dysk zewnętrzny niezbędnik studencki