Ranking: TOP niszczarki do biura i domu na rok 2021

Zdążyliście mieć już do czynienia z unijną dyrektywą RODO? Według niej każdy podmiot przetwarzający dane osobowe ma obowiązek kontrolowania obszarów, przez które mogłoby dojść do wycieku, albo np. kradzieży danych osobowych. Aby zatem spać spokojnie, najlepiej zaopatrzyć się w dobrą niszczarkę do dokumentów. Oto proponowane modele do biura i domu na rok 2021.

Czy warto postawić na niszczarkę do dokumentów?

Każde chcące profesjonalnie pracować biuro powinno zaopatrzyć się w niszczarkę. Przyda się ona też w domu – wiele osób w dzisiejszych czasach pracuje przecież także po godzinach, w zaciszu własnych czterech kątów. Dlaczego jest to takie ważne?

Każda osoba czy firma, która obraca danymi wrażliwymi powinna zadbać, aby w momencie, gdy są już niepotrzebne, zostały skutecznie zniszczone. Niestety, wyrzucenie ich do kosza, jak można się domyślić, jest metodą mało efektywną. Jej stosowanie może sprawić, że dokumenty z wartościowymi informacjami trafią w niepowołane ręce.

Rodzaje niszczarek do dokumentów

I właśnie w tym miejscu z pomocą przychodzą niszczarki do papieru, zapewniające szybką i skuteczną utylizację niepotrzebnych już dokumentów. Te małe zgrabne i dające wygodnie ustawić się nawet w najmniejszym pomieszczeniu urządzenia zyskały sympatię zarówno wielu przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

Liczy się poziom DIN

Najważniejszym parametrem tego typu sprzętu jest wskaźnik DIN, czyli norma określająca rodzaj niszczenia i poziom zabezpieczenia danych. Im większa cyferka znajduje się przy literce „P”, tym analogicznie poziom zabezpieczenia jest wyższy. Weź pod uwagę, że aby Twoje urządzenie skutecznie zutylizowało dane wrażliwe, powinno pracować minimum na poziomie P-3. Obecnie natomiast najwyższym bezpieczeństwem charakteryzują się niszczarki z zabezpieczeniami z pułapu P-7.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując niszczarkę?

Poza powyższym, niszczarki do dokumentów różnią się między sobą np. głośnością działania, wydajnością, rodzajem wejścia na papier czy długością pracy, jaką oferują bez przerw.  Co więcej, poszczególne modele mogą pochwalić się funkcjami dodatkowymi – specjalnymi czujnikami ruchu, które chronią dzieci i zwierzęta przed nieopatrznym uruchomieniem sprzętu i niechcianym wypadkiem. 

Budowa i przyjemny design 

Możesz również wybierać spośród modeli o różnych wielkościach koszy na ścinki, a co za tym idzie – o różnych gabarytach i designie. À propos designu, niszczarki dostaniesz najczęściej w kolorze białym i czarnym. Masz więc do czynienia z nieśmiertelną klasyką, która idealnie wtopi się w każde pomieszczenie.  Możesz również wybrać niszczarkę na kółkach – rzecz szczególnie przydatna w biurach, gdzie transportowanie sprzętu z miejsca na miejsce mogłoby w innym przypadku okazać się kłopotliwe. 

Niszczarka jest zarezerwowana wyłącznie do papieru?

Absolutnie nie. Większość modeli pozwoli Ci również zutylizować zszywki, spinacze biurowe, płyty CD/DVD, dyskietki oraz karty magnetyczne, np. te do bankomatu. 

TOP niszczarki do biura i domu na rok 2021