Silver Monkey | Silver Monkey X – akcesoria GSM i komputerowe na srebrny medal

W gąszczu produktów z mniej lub bardziej znajomym logo można znaleźć prawdziwe srebro. Ofertę, która zapewnia dobrą jakość, pozostając przystępną cenowo dla każdego. Srebro jest przecież optymalne – nie kosztuje tyle, co złoto, a może być równie dobre. Poznaj codzienne akcesoria marki Silver Monkey i produkty o gamingowym charakterze Silver Monkey X.

Dobra jakość w przystępnej cenie?

Po co przepłacać za logo popularnej marki skoro na rynku dostępnych jest tyle tańszych alternatyw? Z drugiej strony, zależy nam przecież, żeby kupić produkt zadowalającej jakości. Podobne rozterki przeżywamy, poszukując produktów z rozmaitych kategorii, między innymi akcesoriów GSM czy komputerowych.

Często, jeśli nie widzimy lub nie zdajemy sobie sprawy z różnic między modelami, kierujemy się niższą ceną lub bliższym naszemu gustowi wyglądem – „myszka bezprzewodowa do laptopa? Chcę tylko kierować kursorem wygodniej niż touchpadem. Wezmę więc tę, która ma fajniejszy kolor”. No i super, że wybór nam się podoba, ale po kilku dniach zaczyna się kaskada narzekań – scroll przewija się powoli i opornie, a kursor przesuwa z opóźnieniem, więc machasz myszką po całym biurku, w wyniku czego gubisz tę małą białą strzałkę gdzieś za dolną krawędzią ekranu.

Jak zatem pogodzić te dwa aspekty? Najwyższa cena nie jest gwarancją jakości. Nie zawsze też potrzebujemy funkcji, które dodatkowo podnoszą cenę urządzenia. Z drugiej strony, nie należy ograniczać się do najtańszego produktu. Choć zapłacimy mniej, to będziemy kupować i płacić częściej. Najlepiej wybrać więc zaufaną markę ze średniej półki cenowej, która angażuje się w tworzenie produktów najlepszej jakości, ale pozostaje przystępna cenowo.

Oczywiście, oferta na średniej półce cenowej stale się powiększa, a kolejni producenci kuszą hasłami o dobrej jakości w przystępnej cenie. W idealnym świecie poradzilibyśmy sobie, korzystając z naszego bezmiaru wiedzy i rzetelnie porównali specyfikację różnych modeli albo przetestowali wybrany produkt przez kilka dni. Nie jest to jednak fizycznie możliwe, albo raczej – nie jest to możliwe względem każdego produktu.

To jak dobrze wybrać? Dużo łatwiej jest, gdy znasz daną markę. Wiesz czego się po niej spodziewać i potrafisz jej zaufać. Zawsze jednak trzeba zrobić ten pierwszy krok, by się bliżej poznać. Co jak co, ale my Silver Monkey i Silver Money X znamy już bardzo dobrze, więc chętnie podzielimy się swoją wiedzą i przybliżymy Ci ich ofertę.

Silver Monkey. Niezawodne akcesoria zawsze pod ręką

Silver Monkey to marka, która powstała po to, byś zawsze miał pod ręką przydatne i niezawodne rozwiązania niezbędne do codziennego obcowania z technologią. Narodziła się w x-komie, skąd czerpała wiedzę o potrzebach użytkowników, dzięki czemu dostosowała się do ich wymagań.

silver monkey logo

Jej czołowymi produktami są akcesoria komputerowe (np. kable DisplayPort, myszki, etui na laptopa) i akcesoria GSM – m.in. uchwyty do smartfonów, kable USB oraz ładowarki uniwersalne, które bezpiecznie zasilą różne urządzenia mobilne.

Ładowarki, by moc była zawsze z Tobą

Takim wszechstronnym gadżetem od Silver Monkey jest na przykład ładowarka sieciowa GAN z portem USB-A i dwoma USB-C, wykorzystująca technologię ładowania Power Delivery oraz Quick Charge 3.0. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom zasilacz szybko i bezpiecznie naładuje wszystkie Twoje urządzenia mobilne – od słuchawek True Wireless, przez smartfony i tablety, po laptopy.

ładowarka silver monkey

Co więcej, wykorzystanie nowego materiału półprzewodnikowego – azotku galu (GaN), zamiast krzemu, pozwoliło temu prozaicznemu akcesorium zyskać cechy, które docenisz na co dzień. Dużą moc, bo aż 65 W, zamknięto w niewielkiej obudowie, więc sprytną ładowarkę do wszystkich swoich sprzętów możesz mieć zawsze pod ręką.

W pracy czy na wakacjach podłączysz i smartfon, i laptop, i słuchawki, a nawet podładujesz trzy urządzenia jednocześnie. Zasilenie pada czy przenośnej konsoli to też żaden problem dla ładowarki sieciowej GaN Silver Monkey.

Dowiedz się więcej o ładowarkach GaN

Fotele (nie tylko) dla graczy

Granie, obowiązki zawodowe, prywatne sprawunki, hobby, multimedialna rozrywka. Cokolwiek robisz przy biurku, na laptopie, komputerze czy kartce papieru – czuj się komfortowo. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Sprawdź z fotelami Silver Monkey.

Nie da się ukryć, że fotele gamingowe to czołowe produkty Silver Monkey, którymi marka ta zaistniała na rynku. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim różnorodności modeli i świetnemu stosunkowi ceny do jakości.

Proporcjonalnie do numeru modelu rośnie cena, ale zwiększają się też funkcje, opcje regulacji i wymiary. Dlatego bez większych trudności wśród szerokiej oferty foteli SMG znaleźć można mebel dopasowany do swoich potrzeb i postury.

Porównanie foteli Silver Monkey SMG-550 vs SMG-850


Akcesoria do laptopów. Kompletna wyprawka od Srebrnej Małpki

Kupiłeś nowego laptopa i przydałyby się do niego akcesoria? Etui lub torba, żeby wygodnie wozić sprzęt ze sobą, ale także, żeby nie kurzył się, czekając, aż znowu go użyjesz. Myszka bezprzewodowa, żeby wygodniej i precyzyjniej operować kursorem. Zaślepka na kamerę, co by przypadkiem nikt nie podglądał. Podstawka pod laptopa, żeby dbać o jego dobrą wentylację podczas pracy w każdych warunkach (na przykład oglądania filmu na kanapie 😉).

Małe rzeczy, a jednak o ogromnym znaczeniu. Dzięki Silver Monkey wszystkie te akcesoria możesz znaleźć w jednym miejscu. Co więcej, wszystko o spójnej, równie modnej i nowoczesnej stylistyce.

Jak widzisz, z Silver Monkey kompleksowo wyposażysz swoje stanowisko w akcesoria, które na co dzień są wręcz niezbędne. Natomiast stanowisko gamingowe wyposażysz sprzętami Silver Monkey X.

Przejmij kontrolę nad grą z gamingowym Silver Monkey X

SMX to marka o bardziej gamingowym charakterze, która pomoże Ci przejąć kontrolę nad sprzętem do gier i samą grą. Począwszy od wnętrza komputera, które potrzebuje skutecznego chłodzenia. Przez trwałą, ale przeszkloną obudowę, która odkryje i oświetli odcieniami RGB skrzętnie dobrane podzespoły Twojego peceta. Po mysz dla graczy z wentylowaną obudową o konstrukcji plastra miodu wzbogaconą, a jakże inaczej, wielobarwnym podświetleniem.

silver monkey x logo

Chłodzenia procesorów SMX

Z wentylatorami Silver Monkey X przejmiesz kontrolę nad swoim gamingowym potencjałem. Spośród pięciu zróżnicowanym modeli, plasujących się na innych półkach cenowych i wydajnościowych, wybierz ten, który spełni Twoje wymagania, zmieści się do obudowy i skutecznie schłodzi procesor, z którego korzystasz.

Jakie chłodzenia procesorów oferuje Silver Monkey X? Kompaktowe X Brezy, które utrzyma optymalną temperaturę większości procesorów. X Crisp dla nieco bardziej wymagających lub X Crisp Dual z dwoma wentylatorami. Potężniejsze gabarytowo i wydajnościowo X Frosty. A także chłodzenie wodne – SMX Snowy ARGB.

Myszki i klawiatury gamingowe

Z myszką Silver Monkey X Rascal nadasz rozgrywce odpowiedni kierunek. Wybierz przewodową, o większej rozdzielczości, albo bezprzewodową, która da Ci pełną swobodę ruchu. Oba gryzonie o mocno gamingowym charakterze mają design HoneyComb i poruszają się na teflonowych ślizgaczach, które zapewniają świetny poślizg i przetrwają niejeden wirtualny pojedynek – tak jak przyciski, których żywotność gwarantowana jest na 20 milionów kliknięć.

Przewodowa myszka Silver Monkey X Rascal wyposażona jest w bardzo dobry sensor optyczny Pixart PAW3327. Rozdzielczość wynosi aż 12000 dpi, które można regulować według potrzeb, używając 6 trybów. Natomiast bezprzewodowa Silver Monkey X Rascal ma przyzwoity sensor optyczny Pixart PMW3325, a rozdzielczość, również regulowana w 6 dostępnych trybach, wynosi 10000 dpi.

Na tle czarnej obudowy i czarnej podkładki pod mysz doskonale prezentować się będzie wielokolorowe podświetlenie RGB z paletą aż 16,8 miliona kolorów. Diody umieszczono na scrollu, na znajdującym się wewnątrz ażurowej obudowy logo oraz wzdłuż tylnego, zaokrąglonego odcinka konstrukcji.

By stworzyć zgrabny gamingowy zestaw, niezbędna jest jeszcze klawiatura. W ofercie Silver Monkey X znajdziesz dwa solidne, a niedrogie modele TKL (ten key less) z przełącznikami Kailh Dustproof Blue lub Kailh Dustproof Brown. Oba otrzymały ciekawą funkcję zwaną Hot-Swap. Dzięki niej w niezwykle prosty sposób wymienisz switche, a więc dostosujesz klawiaturę do swoich potrzeb.

Przeczytaj recenzję klawiatury Silver Monkey X SMGK100