Co warto zabrać w plecaku dla gracza? O tym nie możesz zapomnieć

Nie możesz też zapomnieć zabrać ze sobą drugiego śniadania. Ale równie ważne jest to, żeby jako gracz być gotowym na każde wyzwanie. Innymi słowy, mieć wszystko pod ręką. Albo najwygodniej w plecaku, który pomieści Twój gamingowy sprzęt. Tylko jakie akcesoria warto spakować? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Wybierz odpowiedni plecak dla gracza i coś jeszcze

Funkcjonalność plecaka dla gracza jest najważniejsza. Dlatego poza miejscem na laptopa, którego można jakoś dodatkowo zabezpieczyć, przydałyby się i przegrody do posegregowania zabieranego sprzętu. Trzeba mieć na uwadze jeszcze to, czy plecak wykonany jest z materiału oddychającego. Jak i to, w jakim stopniu taki plecak można do siebie przystosować. Tak, by był jak najbardziej komfortowy.

Dlatego głównym bohaterem niniejszego zestawienia zostaje wykonany z poliestru i pianki Silver Monkey X Gaming Backpack. Stworzony z myślą o graczach, którzy nie zagrzewają bez przerwy miejsca w domu. W kwestii wygody i pojemności plecak sprawdza się znakomicie. Wewnątrz zmieścisz laptopa do 17,3 cali oraz konieczne akcesoria. Regulowane paski na ramiona pozwolą dopasować plecak do ciała. Twarda powłoka z przodu plecaka uchroni go przed ewentualnymi uszkodzeniami, a dołączony do zestawu pokrowiec przeciwdeszczowy osłoni zawartość w wypadku trudniejszych warunków pogodowych. To nie koniec jego atutów i ze wszystkimi zapoznasz się na karcie produktowej.

Teraz najważniejsze: co w takim plecaku przyda się przede wszystkim? Spieszymy z naszymi propozycjami. Możesz też powrócić do umieszczonej wcześniej grafiki interaktywnej i zapoznać się z wybranymi akcesoriami.

Musisz mieć na czym grać

Lwią część miejsca w plecaku zajmie sam sprzęt do grania – a bez niego ani rusz! Zgadza się, mowa o laptopie do gier. Najlepiej o mocarnej konfiguracji z kartą RTX na pokładzie, która cieszy się zarówno jakością z technologią ray-tracingu, jak i wydajnością z technologią DLSS. Tutaj, dla przykładu, spisze się w swym zadaniu urządzenie z serii ASUS ROG Strix G15 – obecnie jedna z najlepszych propozycji wśród laptopów dla graczy. Pozostałe, najlepsze laptopy do gier sprawdzisz w naszym artykule:


Na wyjazdy turniejowe nie sposób nie wspomnieć o turniejówce właśnie, a inaczej i zwyczajnie o klawiaturze dla gracza. Klawiatura przewodowa Silver Monkey X SMGK1000 jest właśnie tym i czymś więcej. Bo w rozsądnej cenie pozwala na wymianę przełączników z Kailh Brown lub Kailh Blue na inne. Tym samym idealnie dopasujesz ją do swoich gamingowych potrzeb. A gracz bez własnych peryferii w zanadrzu jest jak CS-owa Złota Piątka bez pashy – nie ma najmniejszego sensu.


A gdybyś poza domem chciał zagrać meczyk w FIFĘ z przyjaciółmi na komputerze lub konsoli, to do tego przyda się kontroler do gier. Jeśli grywasz na więcej niż jednej platformie, to takim uniwersalnym rozwiązaniem będzie kontroler SpeedLink RAIT Wireless. Zadziała z pecetem, ale także z konsolą PlayStation 3 lub Nintendo Switch.

Poszerz możliwości dodatkowymi akcesoriami

Zaczynając od przejściówki Silver Monkey USB-C do HDMI/USB 3.0. Ten prosty hub, który nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, przyda się, gdy zabraknie odpowiednich portów. Poza trzema USB 3.0 podepniesz kabel USB-C lub HDMI i prześlesz obraz na zewnętrzny monitor w jakości 4K. Funkcja Power Delivery pozwala na ładowanie urządzeń.


Do przesyłania samego obrazu posłuży 3 metrowy kabel HDMI 2.1 od Silver Monkey. Czarny oplot nie tylko zapobiegnie uszkodzeniom, ale również ewentualnemu splątaniu przy pakowaniu go do plecaka. Standard HDMI 2.1 o przepustowości do 48 Gb/s pozwala przesłać obraz nawet w jakości 8K i 60 Hz lub 4K i 120 Hz – spokojnie przeniesiesz rozgrywkę z laptopa na większy ekran.

Urządzenia na baterii nie działają wiecznie i będą potrzebować ładowania, dlatego warto pomyśleć o uniwersalnej ładowarce sieciowej. Jak chociażby o tej Silver Monkey o mocy 65 W z technologią Quick Charge 3.0. Posiada dwa wejścia USB-C oraz jedno USB-A. W ten sposób naładujesz smartfona, tablet i inne urządzenia albo zasilisz samego laptopa zgodnie z funkcją Power Delivery. Bo po co targać ze sobą ciężki zasilacz?

Gdyby w pobliżu nie było kontaktu, to z pomocą przychodzi lekki i smukły bezprzewodowy x-kom Power Bank o pojemności 10,000 mAh. W zestawie z power bankiem poza kablem USB typu-C znajdziesz stację ładowania. Jeśli Twoje urządzenie wspiera ładowanie indukcyjne, to naładujesz smartfona bezprzewodowo.

Do gamerskiego pozadomowego stanowiska nie można zapomnieć o podkładce x-kom G4M3R Pro Extra Large, która pomieści zarówno mysz, jak i klawiaturę na swojej długości 900 milimetrów. Tkanina jest wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. A po wyjęciu zwiniętej podkładki z plecaka od razu powróci do prostej formy na biurku.

I zabierz parę przydatnych drobiazgów

Zestaw czyszczący Silver Monkey LCD Ultra Clean Set to zestaw złożony z płynu oraz ściereczki z mikrofibry, która nie zostawi na ekranie żadnych smug. Wyczyścisz nią laptopa lub swojego smartfona. Ale też pozbędziesz się zanieczyszczeń na obudowie czy peryferiach komputerowych. Wystarczy odrobina płynu. I naprawdę niewiele miejsca w plecaku, żeby taki zestaw ze sobą zabrać.

Kontynuując test białej rękawiczki na pewno znajdziesz jeszcze miejsce na sprężone powietrze Silver Monkey, którym przeczyścisz sprzęt komputerowy od środka. Każdy z graczy zdaje sobie sprawę, jak kurz może wpłynąć na wydajność sprzętu. Nigdy więcej przegrzewania się, wystarczy taki oto porządny nadmuch sprężonego powietrza.

Ostatecznie i dla zabezpieczenia własnej prywatności. Zaślepka na kamerę x-kom AGO jest estetyczna, ale co najważniejsze funkcjonalna. Pasuje do każdego urządzenia. Można ją założyć i zdjąć jednym ruchem – takie to proste. I przydatne, jeśli nie chcemy, aby przypadkiem ktoś nas zobaczył wtedy, kiedy tego nie planowaliśmy.


Co jeszcze poza wymienionymi akcesoriami i drugim śniadaniem wrzuciłbyś do plecaka dla gracza? Podziel się swoimi propozycjami w komentarzach. Zachęcamy!