Nie możesz też zapomnieć zabrać ze sobą drugiego śniadania. Ale równie ważne jest to, żeby jako gracz być gotowym na każde wyzwanie. Innymi słowy, mieć wszystko pod ręką. Albo najwygodniej w plecaku, który pomieści Twój gamingowy sprzęt. Tylko jakie akcesoria warto spakować? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.
Funkcjonalność plecaka dla gracza jest najważniejsza. Dlatego poza miejscem na laptopa, którego można jakoś dodatkowo zabezpieczyć, przydałyby się i przegrody do posegregowania zabieranego sprzętu. Trzeba mieć na uwadze jeszcze to, czy plecak wykonany jest z materiału oddychającego. Jak i to, w jakim stopniu taki plecak można do siebie przystosować. Tak, by był jak najbardziej komfortowy.
Dlatego głównym bohaterem niniejszego zestawienia zostaje wykonany z poliestru i pianki Silver Monkey X Gaming Backpack. Stworzony z myślą o graczach, którzy nie zagrzewają bez przerwy miejsca w domu. W kwestii wygody i pojemności plecak sprawdza się znakomicie. Wewnątrz zmieścisz laptopa do 17,3 cali oraz konieczne akcesoria. Regulowane paski na ramiona pozwolą dopasować plecak do ciała. Twarda powłoka z przodu plecaka uchroni go przed ewentualnymi uszkodzeniami, a dołączony do zestawu pokrowiec przeciwdeszczowy osłoni zawartość w wypadku trudniejszych warunków pogodowych. To nie koniec jego atutów i ze wszystkimi zapoznasz się na karcie produktowej.
Teraz najważniejsze: co w takim plecaku przyda się przede wszystkim? Spieszymy z naszymi propozycjami. Możesz też powrócić do umieszczonej wcześniej grafiki interaktywnej i zapoznać się z wybranymi akcesoriami.
Lwią część miejsca w plecaku zajmie sam sprzęt do grania – a bez niego ani rusz! Zgadza się, mowa o laptopie do gier. Najlepiej o mocarnej konfiguracji z kartą RTX na pokładzie, która cieszy się zarówno jakością z technologią ray-tracingu, jak i wydajnością z technologią DLSS. Tutaj, dla przykładu, spisze się w swym zadaniu urządzenie z serii ASUS ROG Strix G15 – obecnie jedna z najlepszych propozycji wśród laptopów dla graczy. Pozostałe, najlepsze laptopy do gier sprawdzisz w naszym artykule:
Na wyjazdy turniejowe nie sposób nie wspomnieć o turniejówce właśnie, a inaczej i zwyczajnie o klawiaturze dla gracza. Klawiatura przewodowa Silver Monkey X SMGK1000 jest właśnie tym i czymś więcej. Bo w rozsądnej cenie pozwala na wymianę przełączników z Kailh Brown lub Kailh Blue na inne. Tym samym idealnie dopasujesz ją do swoich gamingowych potrzeb. A gracz bez własnych peryferii w zanadrzu jest jak CS-owa Złota Piątka bez pashy – nie ma najmniejszego sensu.
A gdybyś poza domem chciał zagrać meczyk w FIFĘ z przyjaciółmi na komputerze lub konsoli, to do tego przyda się kontroler do gier. Jeśli grywasz na więcej niż jednej platformie, to takim uniwersalnym rozwiązaniem będzie kontroler SpeedLink RAIT Wireless. Zadziała z pecetem, ale także z konsolą PlayStation 3 lub Nintendo Switch.
Zaczynając od przejściówki Silver Monkey USB-C do HDMI/USB 3.0. Ten prosty hub, który nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, przyda się, gdy zabraknie odpowiednich portów. Poza trzema USB 3.0 podepniesz kabel USB-C lub HDMI i prześlesz obraz na zewnętrzny monitor w jakości 4K. Funkcja Power Delivery pozwala na ładowanie urządzeń.
Do przesyłania samego obrazu posłuży 3 metrowy kabel HDMI 2.1 od Silver Monkey. Czarny oplot nie tylko zapobiegnie uszkodzeniom, ale również ewentualnemu splątaniu przy pakowaniu go do plecaka. Standard HDMI 2.1 o przepustowości do 48 Gb/s pozwala przesłać obraz nawet w jakości 8K i 60 Hz lub 4K i 120 Hz – spokojnie przeniesiesz rozgrywkę z laptopa na większy ekran.
Urządzenia na baterii nie działają wiecznie i będą potrzebować ładowania, dlatego warto pomyśleć o uniwersalnej ładowarce sieciowej. Jak chociażby o tej Silver Monkey o mocy 65 W z technologią Quick Charge 3.0. Posiada dwa wejścia USB-C oraz jedno USB-A. W ten sposób naładujesz smartfona, tablet i inne urządzenia albo zasilisz samego laptopa zgodnie z funkcją Power Delivery. Bo po co targać ze sobą ciężki zasilacz?
Gdyby w pobliżu nie było kontaktu, to z pomocą przychodzi lekki i smukły bezprzewodowy x-kom Power Bank o pojemności 10,000 mAh. W zestawie z power bankiem poza kablem USB typu-C znajdziesz stację ładowania. Jeśli Twoje urządzenie wspiera ładowanie indukcyjne, to naładujesz smartfona bezprzewodowo.
Do gamerskiego pozadomowego stanowiska nie można zapomnieć o podkładce x-kom G4M3R Pro Extra Large, która pomieści zarówno mysz, jak i klawiaturę na swojej długości 900 milimetrów. Tkanina jest wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. A po wyjęciu zwiniętej podkładki z plecaka od razu powróci do prostej formy na biurku.
Zestaw czyszczący Silver Monkey LCD Ultra Clean Set to zestaw złożony z płynu oraz ściereczki z mikrofibry, która nie zostawi na ekranie żadnych smug. Wyczyścisz nią laptopa lub swojego smartfona. Ale też pozbędziesz się zanieczyszczeń na obudowie czy peryferiach komputerowych. Wystarczy odrobina płynu. I naprawdę niewiele miejsca w plecaku, żeby taki zestaw ze sobą zabrać.
Kontynuując test białej rękawiczki na pewno znajdziesz jeszcze miejsce na sprężone powietrze Silver Monkey, którym przeczyścisz sprzęt komputerowy od środka. Każdy z graczy zdaje sobie sprawę, jak kurz może wpłynąć na wydajność sprzętu. Nigdy więcej przegrzewania się, wystarczy taki oto porządny nadmuch sprężonego powietrza.
Ostatecznie i dla zabezpieczenia własnej prywatności. Zaślepka na kamerę x-kom AGO jest estetyczna, ale co najważniejsze funkcjonalna. Pasuje do każdego urządzenia. Można ją założyć i zdjąć jednym ruchem – takie to proste. I przydatne, jeśli nie chcemy, aby przypadkiem ktoś nas zobaczył wtedy, kiedy tego nie planowaliśmy.
Co jeszcze poza wymienionymi akcesoriami i drugim śniadaniem wrzuciłbyś do plecaka dla gracza? Podziel się swoimi propozycjami w komentarzach. Zachęcamy!