Ranking zmywarek do zabudowy. Sprawdź polecane modele

Wiosenne porządki rozpoczynasz od remontu kuchni? A może masz już dosyć stania nad zlewem ze stosem brudnych naczyń i szukasz sprzętu, który wyręczy Cię w tym zadaniu? Jeśli dodatkowo chcesz zachować spójną aranżację wnętrza i „ukryć” sprzęt AGD za frontem mebli kuchennych – postaw na zmywarkę do zabudowy. Sprawdź, na jakie cechy zwrócić uwagę i poznaj nasz ranking najlepszych zmywarek do zabudowy.

Ranking zmywarek do zabudowy 2022

Zmywarka do zabudowy pomoże utrzymać porządek w kuchni i wyręczy w codziennych obowiązkach. Doskonale wpisze się też w estetykę nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni. Zanim jednak przystąpisz do zakupów, sprawdź jakie funkcje i udogodnienia oferują poszczególne modele. Zapoznaj się z najważniejszymi cechami urządzeń i wybierz zmywarkę  dopasowaną do Twoich potrzeb.

Miele G5272 SCVi

Pojemna zmywarka, która w ciągu jednego cyklu pracy, wyczyści nawet 14 kompletów naczyń. Urządzenie oferuje pięć podstawowych programów czyszczenia, w tym również program QuickPowerWash, który sprawdzi się w przypadku normalnie zabrudzonych naczyń. Dzięki niemu w niecałą godzinę zmywarka wyczyści je i wysuszy, tym samym ograniczając koszty eksploatacji.


Electrolux EEG69410W

Zmywarka do zabudowy Electrolux ŚEEG69410W posiada przydatne funkcje i nowoczesne technologie, dzięki którym korzystanie z urządzenia jest łatwe i bezproblemowe. Zintegrowany wewnętrzny panel dotykowy pozwala na wygodne wybranie programu pracy, a automatyczne oświetlenie wnętrza ułatwi opróżnianie i załadowanie zmywarki. Dodatkowo wyświetlacz Beam on Floor poinformuje Cię o zakończeniu cyklu zmywania. Oprócz tego zmywarka została wyposażona w funkcję smart, dzięki czemu możesz sterować urządzeniem z poziomu smartfonu.


Amica DIM62D7TBOqH

Mieszcząca aż 14 kompletów naczyń zmywarka do zabudowy Amica DIM62D7TBOqH została wyposażona w szereg innowacyjnych rozwiązań, które sprawią, że dbanie o porządek w kuchni stanie się czystą przyjemnością. Bezszczotkowy silnik gwarantuje cichą pracę i dłuższą żywotność urządzenia. Ułatwić maksymalne zagospodarowanie przestrzeni i wygodnie rozłożyć naczynia pomogą kosze modułowe i regulowana tacka.

Beko DIN28430

Zmywarka do zabudowy z funkcją automatycznego wyłączenia po skończonym cyklu pracy zapewnia bezpieczne i komfortowe użytkowanie. A dzięki technologii dokładnego mycia AquaIntense Twoje naczynia, nawet te najmocniej zabrudzone, zawsze będą lśniły czystością. Zmywarka oferuje również opcję szybkiego mycia Fast+, która sprawdzi się, gdy nie dysponujesz dużą ilością czasu. Cykl zmywania przebiega szybciej, zachowując przy tym pełną wydajność.


Electrolux EEA13100L

Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm zadba o efekt czystych i lśniących naczyń szybko i bezproblemowo. Zapomnij o zaciekach na szklankach i kieliszkach. Technologia AirDry zapewni dokładne suszenie naczyń, dzięki czemu po wyjęciu ich z wnętrza zmywarki nie musisz robić już niczego dodatkowo. Regulowana wysokość kosza ułatwi sprawny załadunek i rozładunek większych naczyń, a specjalna szuflada MaxiFlex na sztućce i przybory kuchenne pomoże zachować porządek i pomieścić wszystko w łatwy i wygodny sposób.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem zmywarki do zabudowy?

Zmywarka do zabudowy to funkcjonalny sprzęt, który wybawi Cię od uciążliwego zmywania naczyń w kuchennym zlewie, a jednocześnie pozwoli zachować estetyczny wygląd Twojej kuchni. Nie musisz zastanawiać się, jaki model zmywarki wybrać, aby swoim wyglądem dopasowała się do kuchennych szafek, koloru ścian, płytek i całego wystroju. Wystarczy, że wybierzesz model do zabudowy. Dzięki temu zyskasz dokładne dopasowanie, nowoczesny wygląd i ukryjesz wszystkie elementy instalacji.

Wymiary i montaż zmywarek do zabudowy

Zwyczajowo mniejsze, kompaktowe modele zmywarek pomieszczą około 10 kompletów naczyń (zazwyczaj na jeden komplet składa się: miseczka, duży i mały talerz, sztućce oraz kubek). Zaś te o większych rozmiarach są w stanie, w ciągu jednego cyklu pracy, umyć nawet o 5 lub 6 kompletów więcej.

Przed zakupem zmywarki do zabudowy trzeba ustalić, jakich rozmiarów sprzęt najlepiej dopasuje się do potrzeb domowników. Dla osób, które nie gotują zbyt często, lepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w mniejsze, kompaktowe urządzenie, które nie zajmie niepotrzebnie zbyt dużo kuchennej przestrzeni. Z kolei jeśli gospodarstwo domowe składa się z co najmniej kilku osób, a stos brudnych naczyń rośnie w szybkim tempie, w takim przypadku sprawdzi się większa zmywarka do zabudowy. Zwiększone rozmiary to gwarancja tego, że urządzenie pomieści wszystkie brudne naczynia za jednym razem bez konieczności uruchamiania go kilka razy w ciągu dnia.

Jeśli chodzi o rozmiar zmywarki do zabudowy, tutaj najczęściej można spotkać modele w dwóch standardowych szerokościach 45 oraz 60 cm. Pod uwagę trzeba też wziąć także wysokość i głębokość urządzenia oraz dopasować wszystkie wymiary do przygotowanej wcześniej wnęki w umeblowaniu. Podczas dokonywania pomiarów, należy pamiętać również o tym, by zostawić dodatkowe miejsce na rury, odpływ i inne elementy instalacji. Zmywarkę do zabudowy można umiejscowić pod blatem kuchennym lub zamontować w tzw. słupku, czyli szafce wiszącej. Najlepiej jest wygospodarować miejsce na montaż w pobliżu instalacji wodnej.

zmywarka do zabudowy

Panel sterujący

Zmywarka do zabudowy zapewnia spójność w aranżacji, ale oprócz walorów estetycznych, sprzęt ukryty za frontem meblowym ma też inną zaletę. Mianowicie tłumi hałas dobiegający z wnętrza zmywarki skuteczniej niż w przypadku modeli wolnostojących. Dzięki cichej pracy wzrasta także komfort użytkowania. O zakończeniu cyklu pracy informuje dioda LED lub sygnał dźwiękowy. A co do samego panelu sterowania, tutaj do wyboru są dwie opcje:

  • Odkryty – jest umieszczony na górze drzwi i stale widoczny nawet po ich zamknięciu
  • Zintegrowany wewnętrznie – wbudowany w górną krawędź drzwi, dzięki czemu pozostaje ukryty

Klasa energetyczna zmywarek do zabudowy

Aby dowiedzieć się, ile prądu zużywa zmywarka, warto zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej. Jest ona definiowana przy pomocy liter alfabetu. Przy czym najwyższa litera oznacza najniższe zużycie prądu. Wiele zależy również od programów oraz funkcji, w jakie została wyposażona zmywarka, a także częstotliwości korzystania z urządzenia. Warto wspomnieć o programie Eco oraz funkcji zmywania przy połowie załadunku – dzięki nim zmywarka pobiera mniej wody i prądu. Sprawdź nasz ranking zmywarek do zabudowy i wybierz model, który najlepiej dopasuje się do Twoich potrzeb.

Dodatkowe funkcje i programy

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką zmywarkę kupić, by zyskać łatwe użytkowanie i pełen komfort, zwróć uwagę na to, w jakie udogodnienia urządzenie zostało wyposażone. Niektóre z funkcji pozwolą cieszyć się nie tylko szybką i sprawną pracą, ale również pomogą zmniejszyć rachunki za prąd i wodę. Oto niektóre z najbardziej popularnych programów i funkcji, które można znaleźć w zmywarkach:

  • Program eko
  • Tryb cichy
  • Połowa załadunku
  • Podział na strefy
  • Opóźniony start
  • Ochrona szkła
  • Program Auto
  • Funkcja automatycznego czyszczenia
  • Sterowanie za pomocą smartfona
  • Czujnik zabrudzenia wody

Zmywarka do zabudowy to sprzęt AGD, który jest przeznaczony do montażu w ciągu szafek kuchennych. Drzwi zmywarki mogą być schowane za frontem meblowym lub pozostać odkryte. Zmywarki do zabudowy różnią się nieco wymiarami od modeli wolnostojących. Zazwyczaj są nieco mniejsze, by zmieściły się do przygotowanej wnęki meblowej. 

Wszystko zależy od wyboru konkretnego modelu. Zmywarki do zabudowy różnią się klasą energetyczną, rozmiarami, wyposażeniem oraz dodatkowymi programami i funkcjami. Wszystko to przekłada się na komfort użytkowania oraz cenę. W sklepie internetowym al.to znajdziesz modele w przedziale cenowym od około 1000 do 6120 zł. 

Wybierając zmywarkę do zabudowy, warto zwrócić uwagę na jej wymiary. Powinny być one dopasowane do wielkości wnęki meblowej. Istotną cechą jest również klasa efektywności energetycznej oraz programy i funkcje, które pozwolą zmniejszyć pobór prądu i wody oraz podniosą komfort użytkowania. Cicha praca, regulacja kosza i systemy zabezpieczeń to kolejne ważne kwestie, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu.