Ranking ekspresów do kawy do 1500 zł. Aromatyczne espresso w atrakcyjnej cenie

Nie ma lepszego poranku niż taki, który rozpoczyna się wypiciem kubka gorącej kawy. Aromatyczny napój jest lekarstwem na wiele problemów. Niewyspanie? Brak energii? Pozwól sobie na chwilę relaksu i sięgnij po filiżankę ulubionego napoju: latte, cappuccino, a może klasyczne espresso? Sprawdź ranking TOP ekspresów do kawy do 1500 zł. Smacznej kawusi i miłego dnia.

Ranking ekspresów do kawy do 1500 zł – rodzaje urządzeń

Kawiarka – ciśnieniowy czajnik i wyrazisty smak

Kawiarka to tak naprawdę zbiornik na wodę u podstawy, sitko, do którego wsypuje się zmieloną kawę, oraz komora, w której się parzy. Aby przygotować kawę, trzeba umieścić kawiarkę np. na płycie indukcyjnej lub kuchence gazowej, aby była podgrzewana od spodu. Dzięki temu woda pod ciśnieniem przepływa do sitka, a potem trafia do komory. Cały proces trwa kilka minut. Teraz możesz już wlać napój do ulubionego kubka. Smak kawy jest wyrazisty, a zapach z pewnością skusi Cię na wypicie dodatkowej filiżanki.

W zależności od tego, który model wybierzesz, możesz przygotować kawę dla jednej lub kilku osób. Czym kawiarki różnią się od siebie? Przede wszystkim materiałem, z jakiego są wykonane. W ofercie znajdziesz zarówno modele ceramiczne, stalowe, jak i aluminiowe.

Ranking ekspresy kawa

Ekspres ciśnieniowy do kawy – mocny aromat i łatwa obsługa

Ekspres ciśnieniowy do kawy wykorzystuje do parzenia wysokie ciśnienie. Uwielbiają go miłośnicy mocnej, czarnej i bardzo aromatycznej kawy. Urządzenie obsługuje się ręcznie, więc można dokładnie kontrolować każdy etap parzenia. Wybierz ulubione ziarna i zostań baristą w swoim domu. Jak zaparzyć kawę w ekspresie ciśnieniowym? Zmielone ziarna kawy wsyp do kolby, a potem umieść ją w ekspresie. Pamiętaj, aby po każdym użyciu opróżnić pojemnik na fusy.

Jeżeli wolisz oddać parzenie kawy w ręce technologii, wybierz ekspres ciśnieniowy automatyczny. Większość modeli samodzielnie dobiera ilość wody i kawy, dzięki czemu nie musisz pamiętać odpowiednich proporcji. Możesz też wybrać urządzenie, które jest wyposażone w młynek do kawy. Dzięki temu napijesz się gorącego napoju dużo szybciej.

Ekspres przelewowy – dzbanek, filtr i dużo gości

Działanie ekspresu przelewowego jest proste. Zmieloną kawę wsyp do filtra i umieść wewnątrz górnej części urządzenia. Gorąca woda przepłynie przez filtr do dzbanka, dzięki czemu w kawie nie będą pływały fusy. Jak rozpoznać, że kawa jest już gotowa? Na pewno poczujesz aromat, który sprawi, że od razu przelejesz napój do filiżanki. Ekspres do kawy przelewowy pozwoli na przygotowanie dużej ilości napoju za jednym razem, więc jeśli często zapraszasz najbliższych na kawkę, sprawdzi się świetnie. W zależności od tego, który model wybierzesz, możesz przygotować aromatyczny napar nawet dla 10 osób. 

Ekspres kapsułkowy – nowoczesne i szybkie działanie

Aby napić się kawy z tego ekspresu, wystarczy umieścić kapsułkę w odpowiednim miejscu. Proces przygotowywania napoju rozpoczyna się natychmiast po naciśnięciu startu. Pyszny napój jest gotowy w zaledwie kilka sekund. Z jednej kapsułki można przygotować tylko jedną kawę, więc jeżeli planujesz zaprosić gości, każdy napój trzeba przygotować osobno.

Zaletą tego rodzaju ekspresu jest właśnie kapsułka. W środku znajdują się sproszkowane ziarna kawy oraz dodatki. Z pewnością znajdziesz aromaty, które umilają nawet najtrudniejsze poranki. Czekolada, mleko, a może nuta wanilii? Wybierz smak, który najbardziej lubisz.

Jakie funkcje oferują ekspresy do 1500 zł?

 • Automatyczne wyłączanie
 • Regulowanie ilości zaparzanej kawy
 • Regulowanie mocy i temperatury kawy
 • Regulowanie stopnia zmielenia kawy
 • AutoClean
 • Tryb Eco
 • Utrzymanie temperatury kawy
 • Regulowanie emisji pary
 • Zaprogramowanie ustawień dla dwóch wielkości filiżanek
 • Automatyczne usuwanie zużytych kapsułek
 • Thermoblock
 • Timer
Ranking ekspresy środek

Ranking ekspresów do kawy do 1500 zł – jak sterować urządzeniami?

Obsługa ekspresu początkowo może wydawać się skomplikowana. Niektóre modele mają dużo wewnętrznych pojemników, co może przerazić początkujących użytkowników. Warto zapoznać się z dołączoną instrukcją, żeby dowiedzieć się, jak dokładnie działa urządzenie oraz jak je czyścić. W ten sposób będziesz cieszyć się pyszną kawą przez długie lata. Ekspresy do kawy do 1500 złotych są proste w obsłudze. Można wyróżnić trzy rodzaje sterowania:

 • Mechaniczne polega na manualnej obsłudze. Kawiarka lub ekspres kolbowy to idealne przykłady. Od pracy Twoich rąk zależy to, jaki ostatecznie smak i aromat ma kawa. Dzięki temu możesz poczuć się jak prawdziwy barista, eksperymentować z dodatkami i zachwycać kombinacjami swoich gości.
 • Sterowanie elektroniczne to nic innego, jak obsługa poprzez przyciski. Niektóre modele ekspresów przelewowych i ciśnieniowych półautomatycznych opierają się właśnie o takie działanie. Ustaw filiżankę, umieść kawę w środku i rozpocznij parzenie, naciskając „start”.
 • Wyświetlacz to najpopularniejszy model obsługi. Na pewno znasz to rozwiązanie także z innych domowych sprzętów. Na ekranie wyświetlają się informacje lub ustawienia, które możesz modyfikować. Niektóre modele oferują wyświetlacz dotykowy, inne stawiają na przyciski. Potwierdzenie ustawień widzisz na ekranie, dzięki czemu znacznie szybciej możesz przygotować ulubioną kawę.

Ekspresy do kawy do 1500 zł – najważniejsze parametry

Moc ekspresów z tego zakresu cenowego mieści się w przedziale: 750-1450 W. To podstawowa wartość, która określa czas potrzebny na przygotowanie kawy, ale też to, w jakim czasie ekspres będzie gotowy do rozpoczęcia działania. Im większa moc, tym ten czas jest krótszy.

Znając pojemność zbiornika na wodę, można w łatwy sposób określić, ile kaw można przygotować podczas jednego parzenia. Ekspresy do 1500 złotych oferują pojemniki mieszczące 0,05-1,8 litra. Przed zakupem urządzenia, zastanów się, ile kaw dziennie pijesz oraz ilu gości najczęściej przyjmujesz.

Ciśnienie ekspresów w tej cenie to zazwyczaj: 5, 15 oraz zakres od 18 do 20 barów. Pamiętaj, że każda kawa potrzebuje parzenia pod innym ciśnieniem. Jeżeli rano najlepiej pobudza Cię espresso, a w środku dnia lubisz napić się latte, wybierz ekspres z większym zakresem barów, aby móc przygotowywać różne napoje.

Ranking ekspresów do kawy do 1500 zł