Ranking najlepszych lodówek do zabudowy. Sprawdź, która pasuje do Twojej kuchni

Szukasz urządzenia, które schłodzi Twoje ulubione napoje? A może chcesz utrzymać świeżość różnych produktów spożywczych na dłużej? Lodówka to obowiązkowy element wyposażenia kuchni. Dla jednych to składnica ulubionych smaków, dla drugich – urządzenie chłodzące. Trudno planować posiłki bez jej użycia. Dlaczego warto zdecydować się na te do zabudowy? Sprawdź nasz ranking najlepszych lodówek do zabudowy i poznaj polecane produkty.

Ranking lodówek do zabudowy – rodzaje

Zanim zdecydujesz się na zakup lodówki do zabudowy, poznaj jej najpopularniejsze rodzaje. Wiesz, że pod hasłem „lodówka” mogą się kryć tak naprawdę dwie definicje? Podpowiemy Ci, czym się różnią oraz jak wybrać najlepsze urządzenie do swojej kuchni. Co wybrać: chłodziarkę czy chłodziarko-zamrażarkę?

Chłodziarka – to standardowe urządzenie, o którym zazwyczaj myśli się po usłyszeniu hasła „lodówka”. Jest podzielone na szuflady i półki, na których umieszcza się produkty spożywcze.

Chłodziarko-zamrażarka – to nic innego jak lodówka, która za swoimi drzwiami kryje dodatkowo zamrażarkę. Masz więc nieco mniej miejsca do chłodzenia potraw i napojów, za to  zyskujesz przestrzeń z minusową temperaturą, która pozwoli Ci na przechowywanie ulubionych pierogów zrobionych przez babcię.

Ranking lodówek do zabudowy – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę zanim złoży się zamówienie na wymarzoną lodówkę. W przypadku wybierania lodówki do zabudowy są one jeszcze bardziej istotne niż w przypadku modeli wolnostojących. Przede wszystkim zwróć uwagę na wymiary. Jeśli kupisz za duże urządzenie, nie zmieści się pod wymiar innych mebli, przez co cała zabudowa będzie musiała odejść w zapomnienie. Zwróć uwagę również na klasę energetyczną, aby nie przepłacać za prąd. Co jeszcze jest istotne przy zakupie lodówki pod zabudowę?

Wymiary

Przed zakupem lodówki koniecznie sprawdź, ile maksymalnie miejsca może zająć w Twoich czterech ścianach. Następnie sprawdź, ile mierzy wybrane urządzenie. Dzięki temu upewnisz się, że wszystko się zmieści i stanie na odpowiednim miejscu. Zabudowa w kuchni to wymagające wyzwanie i wymaga precyzyjnych obliczeń. Nie daj się zaskoczyć.

Mała lodówka do zabudowy świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o mniejszych wymiarach, co nie jest zaskoczeniem. Ważne jest jednak to, aby dokładnie wszystko zmierzyć. Zbyt mała lodówka nie dopasuje się do zabudowy i zniszczy ładny wystrój Twojej kuchni. Zbyt duża lodówka do zabudowy też jest problematyczna. Nie dość, że nie zmieści się do przygotowanego dla niej miejsca, to jeszcze trudno będzie ją zarówno wnieść, jak i wynieść z mieszkania.

Klasa energetyczna

Od marca 2021 obowiązują nowe etykiety energetyczne na sprzęt RTV i AGD. Komisja Europejska zadecydowała o odmiennym wyglądzie oznakowań, a także o nowym sposobie oznaczania urządzeń. Obecnie zamiast etykiety A++ używa się po prostu oznaczenia A. W czołówce nadal pozostają więc oznaczenia z symbolami od A do C. Czy sprzęt, który ma oznaczenie F nie nadaje się do kupienia? Nic z tych rzeczy. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę cenę prądu we własnym mieszkaniu. Najlepiej przeliczyć zużycie prądu przez lodówkę do zabudowy, biorąc pod uwagę dane z własnego gospodarstwa domowego.

Zdolność zamrażania w 24 godziny

Ważnym aspektem podczas wybierania lodówki do zabudowy, a właściwie chłodziarko-zamrażarki, jest również to, ile kilogramów może zamrozić urządzenie w jedną dobę, czyli 24 godziny. W ofercie sklepu internetowego al.to znajdziesz lodówki do zabudowy, które mogą zamrozić od dwóch kilogramów do nawet 13 kilogramów w ciągu doby. Z pewnością uda Ci się zachować resztki po wspólnym, rodzinnym obiedzie.

Dodatkowe funkcje lodówki do zabudowy

Wiesz już, na co zwrócić uwagę przez złożeniem zamówienia na lodówkę do zabudowy. Jest jeszcze jeden ważny aspekt, który decyduje o tym, który konkretnie model końcowo znajdzie się w Twoich czterech ścianach. Jest to oczywiście dostępność dodatkowych funkcji, które ułatwiają codzienne korzystanie z tego sprzętu.

No Frost

Po polsku lodówki do zabudowy z funkcją No Frost nazywane są „bezszronowymi”. To oznacza, że możesz uniknąć powstawania szronu wewnątrz urządzenia. Dzięki temu nie musisz co jakiś czas rozmrażać lodówki i zamrażarki. Zapomnij o cyklicznym wyjmowaniu zawartości. Lodówka do zabudowy wyposażona w taką funkcję to sposób na długie i przede wszystkim wygodne korzystanie z niej.

kobieta i lodówka do zabudowy

Lodówka z kostkarką

Kostkarkę znajdziesz w chłodziarko-zamrażarkach, a dokładniej właśnie w tej drugiej części tego sprzętu. To oznacza, że znajduje w środku, a dostęp do lodu uzyskasz dopiero wtedy, gdy otworzysz drzwiczki. Zazwyczaj kostki lodu są wytwarzane automatycznie, co oznacza, że nie musisz za każdym razem włączać tej funkcji. Gotowe zimne formy są przechowywane w specjalnej szufladzie, dopóki z nich nie skorzystasz.

Co ciekawe, szuflada sama wyczuje, jaką liczbę kostek wyjmujesz i automatycznie uzupełni zbiory. To świetna funkcja, jeśli organizujesz dużą imprezę z pysznymi, kolorowymi napojami.

Ranking najlepszych lodówek do zabudowy

Najlepiej sprawdzi się lodówka do zabudowy o wymiarach, które pozwolą Ci umieścić ją w swojej kuchni. Zbyt duża lub zbyt mała nie będzie odpowiednio działała, a co więcej negatywnie wpłynie na wygląd całej kuchni.

Oprócz wymiarów, warto zwrócić też uwagę na wyposażenie w dodatkowe funkcje.  Najpopularniejszy jest oczywiście No Frost, ale zainteresowaniem cieszą się też kostkarki oraz dotykowy panel sterujący.

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Lodówki do zabudowy idealnie wkomponują się w inne meble kuchenne, natomiast posiadanie wolnostojącej pozwala na umieszczenie jej w dowolnym miejscu w Twoich czterech ścianach.