Ranking lodówek do 2000 zł. Jaka lodówka sprawdzi się najlepiej?

Planujesz remont kuchni i nie wiesz, jakie urządzenia AGD kupić? A może zastanawiasz się nad wymianą lodówki, która okazała się być za mała? Sprawdź, które urządzenia zawiera nasz ranking lodówek do 2000 zł. Odkryj ich najważniejsze funkcje i wybierz lodówkę, która najbardziej Ci odpowiada.

Jaka lodówka do 2000 zł?

Przeznaczając 2000 złotych na zakup lodówki, znajdziesz wiele różnorodnych modeli. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz urządzenia o większych rozmiarach, czy małej lodówki, którą zmieścisz nawet pod kuchennym blatem. Producenci prześcigają się w wyposażaniu modeli w dodatkowe funkcje i programy, chcąc spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników. W określonej kwocie można wyróżnić trzy rodzaje lodówek.

Lodówko-zamrażarki — w tej kategorii znajdziesz urządzenia jedno- oraz dwudrzwiowe. Poszczególne modele różnią się oferowanymi programami, dodatkowymi funkcjami oraz wyposażeniem. Bez problemu znajdziesz wymarzoną lodówkę, która pozwoli Ci na przechowywanie różnych produktów, a przy okazji zamrozi pierogi pozostałe po świętach.

Chłodziarki — możesz też wybrać urządzenie, które nie ma funkcji zamrażarki. Oferowane funkcje różnią się w zależności od producenta. Wybierz spośród kilku rozmiarów i kolorów. Wszystko tak, jak lubisz.

Lodówki podblatowe —  to małe urządzenia jednodrzwiowe, które świetnie sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach. Możesz umieścić je zarówno w kuchni, jak dowolnym pokoju. Zimne napoje będą zawsze pod ręką. Wewnątrz zmieści się jednak o wiele więcej produktów. Niektóre modele mają wydzielone szuflady i półki, aby móc odpowiednio posegregować produkty. Lodówki podblatowe charakteryzują się różnymi klasami energetycznymi. Znajdziesz zarówno takie o stopniu A+, jak i F. Mimo wszystko nie pobierają dużo prądu, głównie ze względu na nieduże wymiary.

Co oferują lodówki do 2000 zł?

Jeżeli nadal zastanawiasz się, jaka lodówka do 2000 zł będzie dla Ciebie najlepsza, sprawdź, co mają w środku. Oczywiście nie chodzi o zapas jedzenia czy napoje. Taka kwota pozwala na zakup lodówki o rozbudowanych programach z mnóstwem dodatkowych funkcji. Co więcej, znajdziesz lodówki o różnej klasie energetycznej, w kilku rozmiarach i kolorach. Przed zakupem zastanów się, co najbardziej Ci się przyda, a następnie sprawdź oferowane udogodnienia. Świadomy zakup sprawi, że będziesz cieszyć się lodówką przez długi czas.

Funkcje i programy

Współcześnie funkcja przechowywania jedzenia nie jest wystarczająca. Użytkownicy wymagają udogodnień nie tylko w lodówkach, ale też w innych sprzętach, z których korzystają na co dzień. Jak dopasować sprzęt AGD do siebie? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim skup się na tym, jak często używasz tego urządzenia. Z lodówki korzysta się codziennie, więc powinna być wykonana solidnie. Koszmarem byłaby wymiana zawiasów w drzwiach co kilka tygodni. Precyzyjnie powinien zostać wykonany też kompresor. To on w dużej mierze odpowiada za prawidłowe działanie lodówki.

Zadbaj również o to, aby wewnątrz lodówki nie zbierała się woda. Programy, takie jak: All-Around Cooling i No Frost przydadzą się do tego. Pierwszy zapewnia równomierny dostęp do zimnego powietrza każdej z półek, natomiast drugi niejako wysusza wnętrze lodówki, aby na ściankach nie osadzał się szron. Dodatkowo funkcja szybkiego chłodzenia lub mrożenia w krótkim czasie obniża temperaturę. W niektórych modelach stosuje się też system dwóch obiegów, aby w jednej części obniżać temperaturę wilgotnym, natomiast w drugim suchym powietrzem.

Ranking lodówek do 2000 zł zawiera urządzenia o całkiem dużej liczbie dodatkowych funkcji. Alarm otwartych drzwi zapobiegnie niechcianemu rozmrożeniu lodówki, przez co dłużej możesz cieszyć się świeżymi produktami. Odpowiednia cyrkulacja i filtracja powietrza sprawi, że pozbędziesz się nieprzyjemnych aromatów ze środka lodówki.

Wyposażenie

Wyposażenie każdej lodówki różni się w zależności od modelu i producenta. Zobacz karty produktowe wybranych modeli, aby poznać bliżej pełną specyfikację. Lodówki do 2000 zł mogą mieć balkoniki na drzwiach, szuflady dedykowane konkretnym produktom (na przykład napojom lub owocom i warzywom) oraz pojemniki. W niektórych znajdziesz również specjalną szufladę, która przedłuża czas świeżości produktów.

Ważnym aspektem jest również sposób obsługi. Nowoczesne lodówki wyróżniają się dotykowym panelem, dzięki któremu możesz ustalić odpowiednią temperaturę, zaplanować posiłki lub zostawić notkę dla pozostałych domowników. Wieloma modelami można też sterować zdalnie – wystarczy, że wykorzystasz wbudowany w urządzenie moduł Wi-Fi oraz aplikację mobilną.

Nowa lodówka to też świetna okazja do bycia na czasie. Jak? Wybierz urządzenie, dzięki któremu możesz dbać o środowisko. Energooszczędne, jasne oświetlenie LED pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na prąd. Jeżeli dodatkowo wybierzesz lodówkę z wysoką klasą energetyczną, zyskujesz nowoczesne urządzenie, które przez długi czas będzie służyło zarówno Tobie, jak i planecie.

Ranking lodówek do 2000 zł