Lupin sezon 2. – kiedy nowe odcinki? Zwiastun, obsada i plotki na temat nowego sezonu

Po pierwszych fascynujących odcinkach, fani francuskiego dramatu kryminalnego Lupin z niecierpliwością czekają na 2. sezon, a właściwie kontynuację 1. sezonu, który zakończył się dokładnie w połowie. Wiemy już, że francuski hit platformy Netflix powróci, aby dokończyć rozpoczęte dzieło już niebawem. Sprawdźcie, co wiemy o nadchodzących odcinkach.

„Lupin” – o czym jest popularny serial Netfliksa?

Serial Lupin i niesamowicie charyzmatyczna postać Assane’a Diop ‘a momentalnie podbili serca widzów Netfliksa. Co prawda, można było spodziewać się, że serial odniesie sukces, bo ma właściwie wszystko, co widzowie kochają: humor, zagadki, akcje i bohatera, którego nie da się nie lubić. Jednak mimo wszystko, Netflix podszedł do produkcji bardzo ostrożnie i na pierwszy rzut pokazał widzom tylko 5 odcinków, czym – jak się okazało – pobudził tylko apetyt widzów.

Te pierwsze odcinki serialu Lupin miały swoją premierę na Netflix w styczniu i z miejsca odniosły ogromny, stając się pierwszym francuskim programem, który znalazł się na liście TOP 10. Netflix twierdzi, że pierwsze pięć odcinków francuskiego thrillera, które ukazały się 8 stycznia, dotarło do 70 milionów widzów , dzięki czemu serial stał się tak popularny jak megahity, takie jak Gambit królowej czy Bridgertonowie.

Postać Arsène’a Lupin – dżentelmena złodzieja i mistrza przebrania, stworzył powieściopisarza Maurice Leblanca w 1905 r. We Francji jest to od lat postacią bardzo lubiana i zakorzenioną w kulturze tego kraju, a jak się okazało, teraz polubili ją także widzowie z całego świata.

Historia serialu Lupin koncentruje się wokół głównego bohatera Assane’a, który słynne powieści wciela w życie, by zrealizować swój plan: zemścić się na bogatym potentacie imieniem Hubert Pellegrini, który wrobił jego ojca Babakara za kradzież wielomilionowego naszyjnika i wysłał go do więzienia, gdzie ten zmarł w wyniku samobójstwa.

Lupin

Kiedy sezon 2. serialu „Lupin”?

Na szczęście fani serialu nie będą musieli długo czekać na kolejne odcinki serialu „Lupin”, a tak naprawdę druga jego część została już napisana i nakręcona razem z pierwszą, co jest świetną wiadomością dla każdego, kto mógł się obawiać, że pandemia wywróci na głowę produkcję.  Netflix podał już oficjalną datę i teraz wiemy, że kolejne odcinki serialu „Lupin” zobaczymy już 11 czerwca.

Lupin Sezon 2. – zwiastun

Kiedy ostatni raz widzieliśmy Assane’a, desperacko szukał swojego młodego Raoula (Etan Simon), uprowadzonego przez rodzinę Pelligrini. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, Assane ma na ogonie detektywa.

Wraz z zapowiedzią, że kolejne odcinki serialu Lupin pojawią się „już wkrótce”, Netflix wypuścił zwiastun Lupin Part 2.

W trzymającym napięcie trailerze Diop mówi: „Jeśli dotkniesz mojego syna, zabiję cię”. Wygląda na to, że następny sezon rozpocznie się tuż po gwałtownym zakończeniu ostatniego odcinka i wyśle złodzieja-dżentelmena na misję „zemsta”. 

Obserwujemy, jak Hubert Pelligrini (Hervé Pierre), potentat biznesowy, na którym Assane próbował zemścić się, planuje zwabić Assane’a do siebie, używając jego syna jako przynęty, podczas gdy Assane wyrusza na misję ratunkową.

Po takiej zapowiedzi nie pozostaje nam nic innego jak liczyć na to, że niebawem poznamy dokładną datę i poznamy dalsze lody Assane’a.

Wraz z informacją o premierze nowych odcinków Netflix zaprezentował także kolejny zwiastun zapowiadający 2. część popularnego i kochanego przez widzów serialu.

Zdjęcia z planu 2. sezonu serialu Lupin

Zanim Netflix podał datę premiery, podgrzewał atmosferę  i cały czas dorzucał jakieś smaczki, zdradzając odrobinę z tego, co czeka nas w nowych odcinkach. Pojawiły się już nawet pierwsze zdjęcia z planu. Co prawda nie zdradzają one za wiele, ale i tak wystarczyły, żeby w sieci znowu było głośno o serialu.

Lupin Sezon 2. – o czym będzie?

Jak zauważa aktor Omar Sy Lupin to coś więcej niż prosta opowieść o zemście. „Porusza mnie idea dziedziczenia” – mówi w artykule. „Co zatrzymujemy, a co przekazujemy?” 

Oprócz większej liczby napadów, zwrotów akcji i przebrań, druga część Lupina prawdopodobnie zagłębi się w te cięższe tematy, wplatając więcej fragmentów starych historii Lupina z historią rodzinną Diopa, którą zwykle uzyskujemy dzięki retrospekcjom w każdym odcinku . W pierwszym odcinku widzimy Diopa u szczytu swoich sił – dokonującego olśniewającego napadu – ale pod koniec piątego odcinka jego zbrodnicze życie zaczyna przenikać do jego życia rodzinnego, stawiając ludzi, na których najbardziej mu zależy zagrożone. 

W  wywiadzie dla Variety showrunner George Kay również podkreślił znaczenie rodzinnej fabuły w serialu, szczególnie w piątym odcinku. „Ten odcinek naprawdę dotyczy obietnic, które składamy, kiedy zostajemy rodzicem, a następnie, gdy wracamy do nich, po 14 latach i sprawdzamy, jak dobrze sobie radzimy z tymi zobowiązaniami?” . 

W innym wywiadzie dla Vanity Fair  Kay zasugerował, że część 2. będzie zawierała dodatkowe retrospekcje dotyczące rozwoju Diopa jako złodzieja. „W tej chwili nie wiemy, co się z nim stało w przerwie między 15 a 40 rokiem życia” – mówi Kay. „Więc w pewnym sensie poznajemy tę historię dzięki retrospekcji”.

Materiały zza kulis 2. sezonu 

Fani wyczekują na każdą, choćby najmniejszą informację dotyczącą nowych odcinków serialu. Netflix doskonale o tym wie i nie pozwala zapomnieć widzom o 2. sezonie Lupina. Na chwilę przed premierą możemy obejrzeć materiał nakręcony zza kulis 2. sezonu serialu.

Lupin Sezon 2. – obsada serialu 

Ponieważ część 2. została nakręcona w tym samym czasie, co część 1., można założyć, że większość kluczowych postaci wróci, aby zakończyć historię. Oczywiście Omar Sy (Nietykalni)  – odtwórca głównej roli – jest gwiazdą i wróci,

Oprócz tego Vincent Londez (Wróg publiczny) gra kapitana Romaina Laugiera. Inni członkowie obsady to:

  • Ludivine Sagnier (Młody papież),
  • Clotilde Hesme (Zwykli kochankowie),
  • Nicole Garcia (Rodziny), Hervé Pierre,
  • Soufiane Guerrab,
  • Antoine Gouy,
  • Fargass Assandé
  • Shirine Boutella.