Dexter – sezon 9. Data premiery, zwiastun, obsada. Kiedy nowe odcinki?

Dexter do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych seriali w swoim gatunku. Ma jednak pewną skazę – jest nią zakończenie, które wyemitowano w 2013 roku. Ostatni odcinek serialu spotkał się z dużą krytyką i obniżył notowania świetnie ocenianego wcześniej serialu. Po ośmiu latach od finału twórcy chcąc naprawić swój błąd, pracują nad 9. sezonem Dextera. Czy uda im się zmazać plamę? Poznajcie datę premiery, zwiastun i obsadę kolejnej części serialu.

Dexter – sezon 9. Kiedy premiera?

9. sezon Dextera ma zadebiutować 7 listopada 2021 roku. Za produkcje ponownie będzie odpowiadać Showtime i przygotuje 10 odcinków serialu.

dexter powraca
Źródło: wall.alphacoders.com

Dexter – sezon 9. Zwiastun

Twórcy udostępnili trailer 9. sezonu Dextera. Zdradza on datę premiery kontynuacji serialu.

Dexter — sezon 9. Teaser

Dostępne są jeszcze dwa teasery zapowiadające 9. sezon Dextera. Widzimy na nich uśmiechniętego głównego bohatera, a jedna z zapowiedzi zdradza jego nową tożsamość, a także miejsce pracy.

O czym opowie 9. sezon Dextera? Fabuła

9. sezon Dextera opowie historię, która będzie miała miejsce 10 lat po wydarzeniach z ostatniego dotychczas odcinka serialu. Twórcy chcą w ten sposób dać nowe zakończenie produkcji, gdyż finał, który wyemitowano w 2013 roku, widzowie uznali za bardzo rozczarowujący. Czy w ten sposób uda się zmazać plamę, która powstała w tak niezwykle ważnym momencie serialu? Przekonamy się jesienią.

Z teasera wiemy, że bohater będzie nazywać się Jim Lindsay, a zatrudni się jako sprzedawca w firmie Fred’s Fish & Game. Wydarzenia będą się rozgrywały w fikcyjnym miasteczku Iron Lake w północnej części stanu Nowy Jork.

źródło: wallpapercave.com

Dexter – sezon 9. Obsada

W głównego bohatera wcieli się oczywiście Michael C. Hall i chyba trudno wyobrazić sobie innego aktora, który mógłby zagrać Dextera. Jego oponentem będzie natomiast Clancy Brown, znany między innymi z ról w: Warcraft: Początek, Nieśmiertelny czy Skazani na Shawshank. W serialu odegra rolę Kurta Caldwella, który ma być nieoficjalnym burmistrzem miasteczka Iron Lake.

Pełną obsadę znajdziecie poniżej:

  • Michael C. Hall – Dexter Morgan / Jim Lindsay
  • Clancy Brown – Kurt Caldwell, nieoficjalny burmistrz miasteczka, właściciel postoju ciężarówek
  • Jamie Chung – autorka podcastu, która znajdzie się w centrum wydarzeń
  • Julia Jones – Angela Bishop, szefowa lokalnej policji
  • Alano Miller – sierżant Logan, nauczyciel wrestlingu w lokalnej szkole
  • David Magidoff – Teddy, młody policjant na lokalnym posterunku
  • Oscar Wahlberg – Zach, kapitan szkolnej drużyny wrestlingu
  • Jack Alcott – Randall
  • Michael Cyril Creighton – Fred Jr, właściciel Fred’s Fish & Game

Polecane telewizory do seriali i nie tylko:


Dexter – gdzie obejrzeć?

Wszystkie 8. sezonów Dextera jest dostępnych w bibliotece Amazon Prime Video. Jest to jednak wersja oryginalna, w języku angielskim. Dexter po polsku dostępny był wcześniej na Netfliksie i HBO Go, ale został usunięty z bibliotek tych platform.

Źródła: digitalspy.com / screenrant.com / Pinterest