„Dom z papieru” sezon 5. Kiedy będzie dostępny na Netfliksie i co wiemy o nowych przygodach najpopularniejszych hiszpańskich porywaczy?

Na tę wiadomość ze zniecierpliwieniem czekali wszyscy serialowi maniacy. Netflix i twórcy produkcji podali informacje na temat dalszych losów hiszpańskich porywaczy i ujawnili konkretną datę premiery. „Dom z papieru” i wyczekiwany sezon 5. pojawił się w bibliotece serwisu 3 września (a właściwie jego pierwsza część). Kogo zobaczymy na ekranie i co wiemy o szczegółach? O wszystkim piszemy poniżej.

„Dom z papieru” – o czym jest serial i kogo znajdziemy w obsadzie?

Hiszpańska produkcja zagościła na Netfliksie w 2017 roku i od tej pory zdążyła już zgromadzić całą rzeszę fanów, którzy z zapartym tchem śledzą poczynania grupy przestępców kierowanych przez ich inteligentnego przywódcę o tajemniczym pseudonimie – Profesor.

Sensacyjny serial pełen dynamicznych zwrotów akcji z przemyślaną fabułą i szeroko rozbudowanymi sylwetkami bohaterów to jeden z największych hitów Netfliksa. Nie trzeba było długo czekać na to, by produkcja znalazła się na samej górze listy najchętniej oglądanych seriali ostatnich kilku lat. Główne role w serialu należą do: Úrsuli Coberó wcielającej się w rolę Tokio, Álvaro Morte grającego Profesora, a także Itziar Ituño, która pojawia się jako pani porucznik (a potem przyjmuje pseudonim Lizbona).

"Dom z papieru" serial na Netfliksie
screen/youtube.com

Na fali wielkiej popularności fani doczekali się już 4. sezonów „Domu z papieru”. Serial opowiada o grupie złodziei, którzy nie mając wiele do stracenia, decydują się wejść w grę, którą przygotował dla nich Profesor. Ich pierwszy wielki skok zaplanowany jest na mennicę narodową. Przywódca kieruje całą akcją z ukrycia, sprytnie zwodząc policję i psując ich szyki. W kolejnych sezonach nie zabrakło brawurowych scen, buntów na pokładzie załogi i wątków miłosnych.

Zarówno pierwszy napad na mennicę, jak i kolejny na Bank Hiszpanii zyskują poparcie społeczne. Czerwone kombinezony i maski z wizerunkiem Salvadora Dalego, które noszą porywacze, stały się symbolicznym wyrazem buntu wobec hiszpańskich władz.

Jak skończył się 4. sezon „Domu z papieru”?

Twórcy serialu zawiesili sobie wysoko poprzeczkę. Przypomnijmy, że 4. sezon zakończył się momentem kulminacyjnym. Widzowie mogli nasycić się perfekcyjnie rozbudowaną dynamiką. Nie zabrakło efektownych scen ze strzelaniną i wybuchami. Chaos trwa nadal i nic nie jest pewne. Scenariusz został też rozbudowany o dodatkowe, wcześniej nieznane historie głównych bohaterów. Całość kończy się odbiciem Lizbony z rąk policji. Była pani porucznik trafia do reszty grupy i razem z nimi będzie kierować akcją w banku. Ale czy na pewno? O tym przekonamy się oglądając 5. sezon „Domu z papieru”.

serial na Netfliksie "Dom z papieru"
Netflix

„Dom z papieru” sezon 5. Kiedy będzie dostępny na Netfliksie? Wielka premiera 

Oficjalna data premiery 5. sezonu „Domu z papieru” została ogłoszona. Ale tu również nie obyło się bez niespodzianek, bo Netflix zdecydował się na zaskakujące rozwiązanie. Sezon został podzielony na dwie części. Każda z nich będzie liczyć po 5 odcinków. 

Data premiery pierwszej części to 3 września 2021 roku, a drugą część będziemy mogli obejrzeć 3 miesiące później – 3 grudnia 2021 roku. 

Jeszcze przed wielką premierą twórcy serialu zdradzili kilka szczegółów dotyczących fabuły 5. sezonu. Z oficjalnego opisu mogliśmy dowiedzieć się, że  gang nadal pozostaje zamknięty w Banku Hiszpanii. Lizbona została uratowana, ale Profesor wpadł w sidła Sierry. Na porywaczy czeka starcie z potężnym wrogiem, jakim jest wojsko. Wszystko wskazuje na to, że napad zamieni się w prawdziwą wojnę. 

Sezon 5. „Domu z papieru” rozwiąże wszystkie do tej pory nierozstrzygnięte wątki. A to dlatego, że najnowsze odcinki będzie również ostatnimi. Wiadomość o tym, że zdjęcia do kolejnych odcinków 6. serii nie zostaną zaplanowane, jest już oficjalnie ogłoszona.

W obsadzie najnowszego 5. sezonu „Domu z papieru” pojawią się dotychczasowi bohaterowie: Álvaro Morte (Profesor), Úrsula Coberó (Tokio), Miguel Herrán (Rio), Enrique Arce (Arturo), Itziar Ituño (Lizbona), Hovik Keuchkerian (Bogota), Najwa Nimri (inspektor Sierra) i wielu innych. 

W ostatnich odcinkach pojawiają się również nowi bohaterowie. Są nimi: Patrick Criado i Miguel Ángel Silvestre. Pierwszy z aktorów wciela się w postać o imieniu Rafael. Okazuje się, że jest to znajomy Berlina, który ukończył studia na MIT. 

Według przypuszczeń fanów drugi z aktorów wcieli się w rolę nowego przeciwnika Profesora. To nie koniec niespodzianek, bo do obsady dołączy kolejna postać, którą zagra José Manuel Seda. Czy te domysły okażą się słuszne? Najlepiej sprawdzić to osobiście – 5. sezon „Domu z papieru” jest już dostępny na Netfliksie. 

Oficjalny zwiastun pierwszej części 5. sezonu „Domu z papieru”

W sieci już od kilku tygodni dostępny jest oficjalny zwiastun, który zapowiada z czym będą musieli zmierzyć się bohaterowie w pierwszej części ostatniego sezonu. Pierwsza część 5. sezonu jest już na Netfliksie. Co można powiedzieć o nowych odcinkach? Z pewnością nie zabraknie mocnych emocji i dynamicznych scen akcji. Sytuacja w Banku Hiszpanii robi się coraz bardziej napięta, a Pułkownik Tamayo mówi – Zwycięstwo albo śmierć i szykuje się na wojskowy szturm. Profesor, który trafił w zasadzkę Sierry, informuje swoją grupę, że odkryto zbiornik retencyjny. Napięcie rośnie. To ostatnia walka porywaczy.

Zdjęcia z planu „Dom z papieru” – sezon 5. zaskoczy widzów?

Serial o hiszpańskich porywaczach powoli dobiega końca. Ostatni sezon „Domu z papieru” pojawił się w bibliotece serwisu 3 września.  Jeszcze przed premierą Netflix dozował napięcie i co chwilę zdradzał garść informacji, które mogły naprowadzić na trop i odsłonić co nieco na temat tego, jak potoczą się losy głównych bohaterów. Jakiś czas temu do sieci trafiły też nowe zdjęcia z planu filmowego. Jedno jest pewne – nie zabraknie tu mocnych scen i wielkich emocji.

Gang po raz pierwszy nie ma planu na ratunek. Lizbonie udało się przedostać do Banku Hiszpanii, za to Profesor musi zmierzyć się z Sierrą, która odkryła jego kryjówkę. Trwa chaos, a na horyzoncie pojawia się nowy, potężny wróg. Bohaterowie muszą znaleźć drogę ucieczki, ale żeby to zrobić, czeka ich starcie z własnymi słabościami i demonami przeszłości. Nadchodząca wojna wymaga poświęceń, dużej ilości broni i determinacji, która pomoże przetrwać. Oto zdjęcia z planu filmowego. „Dom z papieru” sezon 5. z pewnością będzie bardzo emocjonujący. 

Fanowska wersja zwiastunu „Domu z papieru” sezon 5. 

Emocje, które towarzyszą fanom w wyczekiwaniu na kolejny sezon hiszpańskiej produkcji nie gasnął. Informacje na temat najnowszej odsłony przygód porywaczy wywołują dreszcz emocji. Jeszcze na długo przed udostępnieniem oficjalnego zwiastunu, miłośnicy serialu pokusili się o stworzenie własnej wersji. 

W sieci pojawił się filmik, który ilustruje, jak mogłyby potoczyć się  losy bohaterów „Domu z papieru” w kolejnym sezonie 5. Twórcą fanowskiego zwiastunu jest użytkownik o nazwie FilmFantasy Studios. W jego wersji pojawiła się kolejna postać o pseudonimie Vancouver. Mężczyzna zostaje poproszony przez Lizbonę o pomoc w uwolnieniu Profesora. 3-minutowy filmik doczekał się już ponad 7 milionów odsłon. To tylko potwierdza fakt, jak wielką popularność zdobył hiszpański serial.

„Dom z papieru” koreańska wersja już w przygotowaniu

Korea zachwyciła się serialem do tego stopnia, że postanowiła nakręcić własną wersję. Akcja zostanie przeniesiona z Hiszpanii na Półwysep Koreański. A za reżyserię odpowiadać będzie Kim Hong-sun, który do tej pory dał się poznać jako twórca kryminałów fantastycznych. Nowa odsłona wstępnie zaplanowana jest na 12 odcinków, ale czuć, że Netflix ma chrapkę na więcej.  

W sieci pojawiły się już pierwsze zapowiedzi dotyczące obsady koreańskiej wersji „Domu z papieru”. W głównych rolach zobaczymy aktorów, którzy na co dzień występują w tzw. korean drama, czyli koreańskich mini-serialach. Wszystko wskazuje na to, że w rolę Profesora wcieli się aktor Yoo Ji-Tae, Tokio zagra Jeon Jong-seo, a jako Berlina w tej wersji zobaczymy Park Hae Soo. 

Co by nie mówić, koreański „Dom z papieru” zapowiada się ciekawie.  

Dla fanów netfliksowskich seriali mamy jeszcze jedną świetną wiadomość. Na platformie ma się pojawić długo wyczekiwany, najnowszy 4. sezon Stranger Things. O wszystkim dowiesz się z artykułu: Stranger Things – sezon 4: kiedy premiera? Trailer, obsada, fabuła i wszystko, co wiemy o superprodukcji Netfliksa.