Lucyfer sezon 5B – data premiery, obsada, zwiastun. Kiedy pojawią się nowe odcinki?

Fani serialu „Lucyfer” z niecierpliwością wyczekują, kiedy pojawią się nowe odcinki, czyli sezon 5B. Wiemy, że możemy się ich spodziewać jeszcze w maju 2021 roku. Świat obiegła też informacja, o zakończonym 6. sezonie, który ma być już ostatnim rozdziałem w historii „Lucyfera”. Sprawdźcie wszystko, co wiadomo na temat premierowych odcinków.

Lucyfer sezon 5B – kiedy premiera?

Lucyfer to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych seriali na platformie Netflix. Serial może poszczycić się naprawdę wiernymi fanami, którzy towarzyszą mu już od pięciu sezonów. Historia serialu wcale nie zapowiadała tak długiej jego historii, bowiem jeszcze w 2018 roku Fox ogłosił, że 3. sezon serialu będzie jego ostatnim. Waleczni fani zaczęli wystosowywać petycje oraz organizować różnego rodzaju internetowe akcje, by serial doczekał się kontynuacji. Udało się osiągnąć zamierzony efekt i w końcu podjął się jej Netflix, dzięki któremu powstał 4. Sezon Lucyfera. Później premierę miała piąta odsłona serialu, która miała być już ostatnią, jednak w końcu Lucyfer doczeka się także 6. sezonu.

Lucyfer sezon 5B
Zanim jednak świat ujrzy 6. Sezon serialu rzesza fanów oczekiwała na informację dotyczącą kolejnych odcinków 5. sezonu. Pierwsza część piątego sezonu Lucyfera jest już dostępna na Netflix, a druga połowa jeszcze przed nami. Niedawno o dacie ich premiery poinformował sam Netflix. Teraz już oficjalnie wiadomo, że druga część 5. sezonu serialu Lucyfer swoją premierę na Netfliksie będzie miała już 28 maja 2021 roku.

Lucyfer sezon 5B: o czym będzie?

Pierwsza połowa 5. sezonu Lucyfera rozpaliła emocje w widzach do iście diabelnej czerwoności. Joe Henderson, czyli druga połowa duetu twórców „Lucyfera”, w wywiadzie dla ET Online oświadczył, że sezon 5B będzie najbardziej emocjonalny ze wszystkich. Czego zatem możemy się spodziewać?

O fabule sezonu 5B „Lucyfera” wiadomo w zasadzie niewiele. Według twórców serialu akcja sezonu 5B rozpocznie się dokładnie w tym miejscu, w którym zakończyła się historia znana z poprzednich odcinków. Nie będziemy skakać w czasie, a przynajmniej nie wydarzy się to na samym początku sezonu 5B. Michael będzie siał zamęt, ale poznamy jednak innych, znaczniej bardziej mrocznych przeciwników.

Jednym z odcinków, który z pewnością zrobi duże wrażenie, jest odcinek muzyczny, osadzony w alternatywnym uniwersum z lat czterdziestych XX wieku i nakręcony w całości w czerni i bieli. Poinformowano, że gwiazda muzyki pop z lat 80., Debbie Gibson, pojawi się w tym odcinku jako Shelly Bitner. Odcinek muzyczny będzie podobno dziewiątym odcinkiem sezonu, zatytułowanym „Bloody Celestial Karaoke Jam”. W przeciwieństwie do odcinka noir z pierwszej połowy sezonu, w którym pojawiły się występy muzyczne, ten odcinek będzie miał rzeczywisty format muzyczny. 

lucyfer sezon 5B premiera

Lucyfer sezon 5B – obsada

W głównej obsadzie serialu są Tom Ellis (Lucyfer), Lauren German (Chloe Decker), Kevin Alejandro (Dan Espinoza), D.B. Woodside (Amenadiel), Lesley-Ann Brandt (Mazikeen), Scarlett Estevez (Trixie Espinoza), Rachael Harris (Dr Linda Martin), oraz Aimee Garcia (Ella Lopez). Do obsady sezonu 5B dołączyli Rob Benedict, Scott Porter, Merrin Dungey i Brianna Hildebrand. Jest też Bóg, grany przez Dennisa Haysberta. Potwierdzono również obecność Inbar Lavi w roli Ewy.

Lucyfer Sezon 5B  – zwiastun już jest

W końcu ujrzeliśmy zwiastun, który współtwórca Lucyfera,  Joe Henderson, zapowiadał tak: „Zes***ie się, kiedy zobaczycie ten zwiastun. Jest niesamowity. Mam na myśli, że sam sezon jest niesamowity, ale kiedy zobaczycie zwiastun – ostrzegę wszystkich, że zwiastun ma kilka spoilerów, których możecie nie chcieć oglądać – ale wygrał(…) Właśnie go oglądałem i po wszystkim pomyślałem: „Zrobiliśmy to wszystko w ośmiu odcinkach? Wow!”

6. sezon już nagrany – kiedy premiera?

W dniu 23 czerwca 2020 Netflix zaskoczył fanów z oświadczeniem, że Lucyfer powróci jeszcze w 6. sezonie. Wiadomość została opublikowana wtedy za pośrednictwem oficjalnego posta na Twitterze , który potwierdził, że będzie to również ostatni, finałowy sezon.

Teraz już wiadomo, że zdjęcia do 6. Sezonu się zakończyły, o czym licznie informowali aktorzy z obsady serialu. Tom Ellis tak napisał w swoim poście:

– To dziś. 6 lat temu zacząłęm tę przygody z najbardziej niesamowitą grupą ludzi, a dziś się żegnamy. Dziękuję wszystkim członkom ekipy, którzy pomogli nam ożywić historię Lucyfera. Ależ to była jazda!

Na koniec jeszcze swoje trzy grosze dorzucili Ildy Modrovich i Joe Henderson, którzy zdradzili na Instagramie tytuł finałowego odcinka serialu: „Partners 'Til the End”.

Lucyfer - instagram
Źródło: Instagram

A kiedy obejrzymy finałowy sezon Lucyfera? Choć zdjęcia do serialu są zakończone i wszyscy z ekipy już z sentymentem wspominają swoją prace na planie tego serialu, musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość i na razie pocieszać się kolejnymi odcinkami 5. sezonu. Prawdopodobna data premiery 6. sezonu „Lucyfera” to 2022 rok i należy się spodziewać, że Netflix także będzie nam dozował przyjemność z jego oglądania, dzieląc go na dwie części.

Lucyfer-serial