Rick i Morty – sezon 5. Data premiery i zwiastun. Kiedy będzie dostępny na Netfliksie?

Rick i Morty znów wybierają się na podbój wszechświata. Kto dobrze bawił się przy pierwszych czterech sezonach, z pewnością ucieszy się, że kontynuacja jest coraz bliżej. Stacja Adult Swim udostępniła zwiastun 5. sezonu, a także zdradziła datę jego premiery. Sprawdźcie, kiedy będziecie mogli ponownie wybrać się w zwariowaną podróż z Rickiem i Mortym.

Rick i Morty – sezon 5. Kiedy premiera?

Rick Sanchez i Morty Smith mają powrócić na ekran z piątym sezonem 20 czerwca 2021 roku. Kosmiczne przygody ekscentrycznego dziadka i jego wnuka pojawią się najpierw na Adult Swim, a nowy odcinek ma pojawiać się co tydzień. Pewne jest to, że nim 5. sezon Ricka i Morty’ego dostępny będzie na polskim Netfliksie, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Tak było z czwartym sezonem, który na ulubionej platformie serialożerców pojawił się kilka miesięcy po premierze w Adult Swim.

Jeśli uważacie, że Wasza cierpliwość jest wystawiana na próbę, jest też dobra wiadomość. Pandemia zwykle spowalnia premiery filmów i seriali, ale inaczej ma być w przypadku Ricka i Morty’ego. Twórcy wspominają, że lockdown przyspieszył pracę nad serialem i równolegle z piątym sezonem powstaje również szósty. Jak widać, dziwne anomalia mają miejsce nie tylko w kreskówce, ale również w rzeczywistości.

5. sezon tylko na HBO GO

Niestety potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia i 5. sezon Ricka i Morty’ego będzie można zobaczyć tylko w HBO GO. Nowe odcinki wjadą tam dzień po światowej premierze, a więc 21 czerwca 2021 roku. Na razie trudno powiedzieć czy i ewentualnie kiedy nowy sezon pojawi się na Netfliksie. 

rick i morty w statku
Źródło: indiewire.com

Zwiastun 5. sezonu Ricka i Morty’ego

Dwuminutowa zapowiedź 5. sezonu Ricka i Morty’ego pełna jest charakterystycznego dla kreskówki klimatu. Czy będzie to kolejne świetne połączenie zagadnień naukowych z satyrą i czarnym humorem? Trzeba wierzyć, że najnowsza seria będzie równie dobra, co poprzednie. Choć akurat ostatni, czwarty sezon fani określali jako nudnawy.

Sprawdźcie zwiastun 5. sezonu Ricka i Morty’ego:

Nowy zwiastun 5. sezonu

Twórcy udostępnili niedawno nowy zwiastun 5. sezonu Ricka i Morty’ego. Możecie zobaczyć go poniżej:

Rick i Morty – sezon 5. Zwiastun #3

Rick i Morty – fabuła i bohaterowie

Rick i Morty to amerykańska kreskówka, ale przeznaczona zdecydowanie dla dorosłych widzów. Głównymi bohaterami są naukowiec Rick Sanchez i jego wnuk Morty Smith. Uzależniony od alkoholu dziadek zabiera swojego młodszego krewnego w podróże po wszechświecie i alternatywnych rzeczywistościach. Po drodze napotykają niezliczone rasy obcych, a wszystko to przeplatane czarnym humorem z domieszką zagadnień z astrofizyki. W kosmicznych podróżach, Rickowi i Morty’emu towarzyszą czasem także pozostali członkowie ich rodziny.

Źródło: digitalspy.com

Rick i Morty – postacie

Główne postacie serialu Rick i Morty są nietuzinkowe i każda z nich jest na swój sposób oryginalna:

  • Rick Sanchez – naukowiec, który nie potrafi poradzić sobie bez alkoholu. Jest postacią ekscentryczną, która szokuje podejściem do wielu sytuacji spotykanych podczas kosmicznych wycieczek. Rick to ojciec Beth oraz dziadek Morty’ego i Summer.
  • Morty Smith – wnuk i towarzysz podróży Ricka. Chłopak wiele razy nie radzi sobie ze swoimi emocjami, ale jednocześnie potrafi wykazać się odwagą. Trudno powiedzieć, jak to możliwe, że dogaduje się z dziadkiem, gdyż ma zupełnie inny charakter.
  • Summer Smith – starsza siostra Morty’ego, która czasami towarzyszy bratu i dziadkowi w podróżach kosmicznych. Zazdrosna o to, że nie może uczestniczyć we wszystkich eskapadach.
  • Beth i Jerry Smith – małżeństwo, którego raczej nie można nazwać przykładnym. Beth to córka Ricka, która na co dzień zajmuje się kardiochirurgią koni i nie jest zadowolona ze swojego życia. Jerry obwinia swojego teścia o zły wpływ na syna, ale jest osobą, której nikt nie traktuje poważnie.

Oprócz nich, serial pełen jest postaci, na których kreację mogli wpaść tylko twórcy Ricka i Morty’ego. To po prostu trzeba zobaczyć.

rick i morty z rodzinką
Źródło: fandom.com

Polecane telewizory do seriali i nie tylko:


Rick i Morty – gdzie obejrzeć po polsku?

Cztery sezony Ricka i Morty’ego dostępne są na Netfliksie. Kreskówka dostępna jest w wersji z bardzo dobrym, polskim dubbingiem lub z napisami. Serial pokazywany był też na antenie Comedy Central. Jeśli nie widzieliście jeszcze przygód kosmicznego duetu, warto poświęcić kilka godzin, by poznać tę wciągającą i zakręconą historię.

Nowy, piąty sezon dostępny będzie w dniu premiery na platformie HBO Go. Prawdopodobnie pojawią się tam również pierwsze cztery sezony.

Źródła: własne / inverse.com / variery.com / Wikipedia