Lucyfer – sezon 6: data premiery, obsada, zwiastun i nie tylko

Druga część sezonu 5. wywołała wśród widzów ogromne emocje. Oczywiście natychmiastowo pojawiły się pytania o to, co dalej z przygodami Lucyfera? Mamy dobrą i złą informację. Dobra to ta, że 6. sezon jest już nakręcony. Zła, że będzie to już ostatni sezon tego popularnego serialu. Sprawdźcie, kiedy pojawi się Lucyfer ze swoim finałowym sezonem.

Lucyfer 6. sezon– kiedy premiera?

Zanim zagłębimy się w to, co do tej pory wiemy o sezonie Lucyfera 6, szybko przypomnijmy sezon 5. Został on podzielony na dwie połowy, przy czym pierwsza ukazała się w 2020 r., a Lucyfer 5b miał swoją premierę 28 maja 2021 r.

Znacznie wcześniej, bo już 23 czerwca 2020 Netflix oświadczył fanom, że Lucyfer powróci jeszcze w 6. sezonie. Wiadomość została opublikowana wtedy za pośrednictwem oficjalnego posta na Twitterze , w którym potwierdzono także, że będzie to już ostatni, finałowy sezon.

Wiadomo już nawet, że zdjęcia do 6. sezonu zostały zakończone, o czym licznie informowali aktorzy z obsady serialu. Tom Ellis tak napisał w swoim poście:

– To dziś. 6 lat temu zacząłęm tę przygody z najbardziej niesamowitą grupą ludzi, a dziś się żegnamy. Dziękuję wszystkim członkom ekipy, którzy pomogli nam ożywić historię Lucyfera. Ależ to była jazda!

Na koniec jeszcze swoje trzy grosze dorzucili Ildy Modrovich i Joe Henderson, którzy zdradzili na Instagramie tytuł finałowego odcinka serialu: „Partners 'Til the End”.

Lucyfer - instagram

A kiedy obejrzymy finałowy sezon Lucyfera? Choć zdjęcia do serialu są zakończone i wszyscy członkowie ekipy już z sentymentem wspominają swoją pracę na planie tego serialu, musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość i na razie pocieszać się kolejnymi odcinkami 5. sezonu. Prawdopodobna data premiery 6. sezonu „Lucyfera” to pierwsza połowa 2022 roku i należy się spodziewać, że Netflix także będzie nam dozował przyjemność z jego oglądania, dzieląc go na dwie części.

Obsada Lucyfera w sezonie 6.: kto wraca?

Zanim szósty sezon został nawet potwierdzony, ciągłe zaangażowanie Toma Ellisa było częstym tematem rozmów w Internecie. Ale w końcu wszystkie rozmowy ucichły, gdy potwierdzono, że rzeczywiście wróci .

W obsadzie serialu zobaczymy także: Lauren German jako Chloe, Lesley-Ann Brandt jako Maze, Rachael Harris jako Linda Martin, Aimee Garcia jako Ella Lopez, Kevin Alejandro jako Dan Espinoza, Scarlett Estevez jako Trixie Espinoza, D.B. Woodside jako Amenadiel.

W 6. sezonie zobaczymy także nowych bohaterów. Joe Henderson zapowiedział postać, której moglibyśmy w ogóle nie poznać, gdy serial zakończył się na pięciu sezonach.

– Jest nowa postać w 6. sezonie, która miała nie być częścią 5. sezonu. Całkowicie nowa postać – powiedział Henderson.

Jak poinformowano, do obsady w 6. sezonie dołączyły także Brianna Hildebrand oraz Merrin Dungey. Hildebrand zagra zbuntowaną anielicę Rory, której marzeniem będzie kroczyć po śladach Lucyfera. Szybko jednak zmieni zdaie, gdy odkryje, że diabeł wcale nie jest taki, jak jej się wydawało. Dungey zobaczymy w serialu jako Sonyę, która nawiąże więź z Amenadielem, który dołączy do akademii policyjnej. Czy to o którejś z tych bohaterek myślał Henderson? Zagadka zostanie prawdopodobnie rozwiązana dopiero wraz z pojawieniem się nowych odcinków.

Lucyfer sezon 5B

Lucyfer sezon 6. – lista odcinków

Znamy już listę odcinków sezonu 6. Oto one:

  • Odcinek pierwszy: Nothing Ever Changes Around Here
  • Odcinek drugi: Buckets of Baggage
  • Odcinek trzeci: Yabba Dabba Do Me
  • Odcinek czwarty: Pin The Tail on the Baddie
  • Odcinek piąty: The Murder of Lucifer Morningstar
  • Odcinek szósty: A Lot Dirtier Than That
  • Odcinek siódmy: My Best Fiend
  • Odcinek ósmy: Save The Devil, Save The World
  • Odcinek dziewiąty: Goodbye, Lucifer
  • Odcinek dziesiąty: Partners 'Til The End

Czemu nie będzie więcej odcinków? Joe Henderson wyjaśnił to tak: Wyglądało to tak, że zadzwonili do nas. Zapytali, czy możemy zrobić sezon 6 i czy mamy dalszą historię. I zasadniczo odpowiedzieliśmy, że zrobimy to tylko wtedy, gdy będziemy mieć opowieść, która będzie tego warta. (…) sporo rozmawialiśmy i zebraliśmy wszystkich, by to przedyskutować. Znaleźliśmy historię, ale tylko na 10 odcinków. Czasami po prostu wiesz, że masz określoną ilość paliwa, by zasilić silnik danej opowieści.

Showrunner dodał również, że więcej odcinków mogło by po prosty zaszkodzić serialowi i całej historii: Pragnęliśmy się upewnić, że 6. sezon będzie mocny i skoncentrowany, a 10 odcinków wydawało się idealną liczbą, by się tym pobawić, ale również zgrabnie „wylądować”. Trzymaliśmy się tego cały czas: upewnijmy się, że decydując się na kolejny sezon, nie zrujnujemy tej pięknej historii, którą opowiadaliśmy, i na pewno dotrzemy do założonego, końcowego punktu.

Lucyfer-serial

Zwiastun serialu

Obecnie nie ma zwiastuna szóstego sezonu, ale fani już zaczęli spekulować na temat tego, co zobaczymy w ostatnim sezonie Lucyfera. Kiedy tylko pojawi się zwiastun, będziemy aktualizować ten artykuł.

Wszystkie sezonu Lucyfera są dostępne w serwisie Netflix