Jak usunąć konto na Instagramie? Krótki poradnik

Masz już dość swojego starego konta na Instagramie lub chcesz zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych? W każdym wypadku możesz zacząć od nowa przy pomocy tylko kilku kliknięć w telefonie lub komputerze. Przed Tobą krótki poradnik jak usunąć Instagrama trwale lub w jaki sposób tymczasowo go wyłączyć.

Dlaczego warto usunąć konto na Instagramie?

Instagram jest wspaniałym narzędziem do rozwoju kariery, nawiązywania znajomości czy zdobywania wiedzy. Używany jednak nieumiejętnie może powodować wiele niepożądanych skutków. Do nich między innymi należą:

 • Chroniczne zmęczenie spowodowane nadmiernym używaniem Instagrama,
 • Apatia, lęk, złość,
 • Obniżenie samooceny,
 • FOMO,
 • Brak samokontroli.

W jaki sposób możesz sprawdzić swoją aktywność?

 1. Wejdź na Instagrama,
 2. Kliknij przycisk hamburgera (3 poziome kreski w prawym, górnym rogu),
 3. Przejdź do Twoja aktywność,
 4. Kliknij w ikonę Czas.

Jeśli przekroczyłeś ustalone przez Ciebie normy spędzania czasu na Instagramie, możesz rozważyć ustawienie codziennego przypomnienia, które powiadomi Cię w odpowiednim czasie, że przekroczyłeś limit.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

Możesz wybrać tę opcję, jeśli jeszcze nie jesteś pewny tego, czy chcesz trwale usunąć konto. Jest to dobry sposób, żeby sprawdzić jak poradzisz sobie w rzeczywistości bez Instagrama. Opcja ta działa tylko i wyłącznie w przeglądarce Internetowej na zalogowanym koncie. Jeżeli jesteś na urządzeniu mobilnym, poproś o witrynę pełną w ustawieniach

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

 1. Wejdź w link tymczasowego wyłączenia konta,
 2. Wybierz powód, dla którego chcesz tymczasowo wyłączyć konto,
 3. Wprowadź hasło ponownie,
 4. Potwierdź wykonanie akcji, klikając przycisk tak.

Jak podaje Instagram „Twoje zdjęcia, komentarze i polubienia zostaną ukryte, dopóki nie aktywujesz ponownie konta, logując się na nim”.

Instagram usuwanie tymczasowe konta

Jak trwale usunąć konto na Instagramie?

Jeżeli jesteś już pewny, że nie chcesz korzystać z Instagrama na dobre, możesz trwale usunąć swoje konto, tak jak poprzednim razem jest to bardzo prosty proces. Pamiętaj również, że znowu opcja ta działa tylko i wyłącznie w przeglądarce Internetowej na zalogowanym koncie. Jeżeli jesteś na urządzeniu mobilnym, poproś o witrynę pełną w ustawieniach.

 1. Wejdź w link trwałego usuwania konta na Instagramie,
 2. Wybierz powód zrezygnowania z konta,
 3. Wprowadź hasło ponownie,
 4. Kliknij ikonkę Usuń konto.

Czy Twoje dane z Instagrama na pewno zostaną usunięte?

Jeżeli martwisz się, czy Twoje dane w postaci zdjęć lub zmian statusów na pewno zostaną usunięte z Instagrama to tak, w ciągu 30 dni od usunięcia konta zostaną one trwale usunięte i nie będziesz miał możliwości ich odzyskać. Jednakże wszystkie informacje udostępniane przez inne osoby o Tobie nie zostaną usunięte, ponieważ nie należą do Twojego konta. Proces może także wydłużyć się do 3 miesięcy ze względów prawnych.