Jak usunąć konto Google? Krótki poradnik

Czas zacząć jesienne porządki i to nie tylko w zakresie domowym, ale również w świecie wirtualnym. Możesz posunąć się nawet do usunięcia nie tylko swojego Gmaila, ale całego konta Google z komputera, w tym Dysku, Zdjęć, Kalendarza i innych usług. Przed Tobą krótki poradnik jak zapisać wszystkie niezbędne dane, a potem usunąć konto Google na zawsze.

Czym grozi usunięcie konta Google?

Jeśli chcesz zmienić swój stary adres e-mail lub po prostu zdystansować się od Google, możesz trwale usunąć swoje konto Google. Usunięcie całego konta oznacza, że zawartość Twoich kont Dysku Google, Kalendarza Google i Zdjęć Google zostanie utracona, a Ty nie będziesz już mieć dostępu do subskrypcji zakupionych w YouTube lub Google Play za pomocą tego konta (takich jak aplikacje, filmy, gry, muzyka i programy telewizyjne).

Po usunięciu konta wszystkie zapisane dane, pliki, e-maile i ustawienia konta również zostaną usunięte. Dlatego upewnij się, że zapisałeś wszystkie niezbędne dane przed przystąpieniem do procesu usuwania.

Ikony usług Google

Jak zapisać dane przed usunięciem konta Google?

 1. Wejdź na myaccount.google.com
 2. W menu wybierz Dane i prywatność.
 3. Kliknij Pobierz swoje dane.
 4. Jeśli nie chcesz zapisywać danych z określonej witryny Google, usuń zaznaczenie tego elementu, a następnie kliknij Następny krok.
 5. Wybierz, w jaki sposób chcesz uzyskać dane – na przykład pocztą e-mail lub dostarczone do lokalizacji Dropbox – a następnie kliknij Utwórz archiwum.
google

Jak usunąć konto Google?

Jak usunąć konto Google na komputerze?

Aby trwale usunąć konto Google, wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdź na myaccount.google.com
 2. W menu po lewej wybierz Dane i prywatność.
 3. Przewiń w dół i wybierz Usuwanie konta Google.
 4. Wybierz Usuń całe swoje konto i wszystkie dane.
 5. Następnie podaj swoje hasło, gdy zostaniesz o to poproszony.
 6. Kolejno przewiń w dół, zaznacz oba pola i kliknij USUŃ KONTO.

Nie zapominaj, że wraz z trwałym usunięciem konta znikną również Twoje subskrypcje YouTube i Google Play. Natomiast jeśli masz przeglądarkę Chrome zsynchronizowaną z kontem Google, możesz również zapisać zakładki przed wykonaniem nieodwracalnego.

aplikacje social media

Jak usunąć konto Google na telefonie?

Aby trwale usunąć konto Google, wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdź na myaccount.google.com
 2. W zakładkach u góry ekranu wybierz Dane i prywatność.
 3. Przewiń w dół i wybierz Usuwanie konta Google.
 4. Wybierz Usuń całe swoje konto i wszystkie dane.
 5. Następnie podaj swoje hasło, gdy zostaniesz o to poproszony.
 6. Kolejno przewiń w dół, zaznacz oba pola i kliknij USUŃ KONTO.
google urodziny

Jak odzyskać usunięte konto Google?

Jeśli niedawno usunąłeś swoje konto Google, nadal może istnieć sposób na jego odzyskanie. Kroki są bardzo podobne do tych z odzyskiwania konta Gmail. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Przejdź do strony odzyskiwania konta Google. Wpisz adres e-mail powiązany z Twoim kontem i kliknij Dalej.
 2. Wprowadź hasło powiązane z tym adresem e-mail. Jeśli go nie pamiętasz, kliknij Wypróbuj inny sposób.
 3. Google zada Ci kilka pytań, aby potwierdzić, że to Twoje konto. Musisz odpowiadać zgodnie z prawdą. Po pomyślnym sprawdzeniu bezpieczeństwa zostaniesz poproszony o utworzenie nowego hasła do swojego konta Google. 
kursy google

Usunięcie konta Google – podsumowanie

Usunięcie zarówno Gmaila, jak i kont Google jest dość proste. Możesz to zrobić na laptopie lub urządzeniu mobilnym. Jak mogłeś zauważyć w powyższym poradniku, kroki prawie się nie zmieniają. Jest też wyraźne ostrzeżenie przed ostatnim etapem, po którym nie ma odwrotu.

Należy również pamiętać o kilku rzeczach przed usunięciem Gmaila i konta Google. Nie będziesz mógł zalogować się do żadnej usługi korzystającej z tego adresu e-mail. Ponadto nie będziesz w stanie odzyskać zapomnianych haseł. A jeśli usuniesz konto Google, Twoje YouTube i Google Play również znikną, w tym zakładki przeglądarki Chrome.

Nic jednak nie jest w pełni nieodwracalne – możesz odzyskać usunięte konto Google lub Gmail. Jednak najważniejszy jest tutaj czas. Jeśli minie tylko kilka dni, istnieje szansa, że ​​będziesz w stanie odzyskać swoje konto. Im dłużej czekasz, tym mniej prawdopodobne jest odzyskanie. Dlatego zaleca się wykonanie kopii zapasowej swoich danych. W ten sposób będziesz miał wszystkie dane w różnych miejscach.