Jak usunąć wiadomości z Messengera? Krótki poradnik

Facebook Messenger to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości, której z chęcią używa mnóstwo osób. Nic więc dziwnego, jeśli nie raz zdarzyło Ci się wysłać wiadomość nie do właściwej osoby lub po prostu za wcześnie. W łatwy sposób możesz to jednak naprawić. Sprawdź jak usunąć wiadomości z Messengera za pomocą aplikacji, jak i strony Facebook w kilku prostych krokach.

Jak usunąć wiadomości z Messengera?

Poniższe kroki pokazują, jak usunąć wiadomości w aplikacji Messenger na iOS lub Androida. Dotyczą obu wersji aplikacji, ale zrzuty ekranu pochodzą z aplikacji na iOS.

Jak usunąć swoją wiadomość z Messengera?

 1. Uruchom rozmowę, z której chcesz usunąć wiadomość.
 2. Przytrzymaj palcem wiadomość, którą chcesz usunąć i kliknij przycisk Więcej.
 3. Wybierz opcję Cofnij wysyłanie.
 4. Pojawi się okno z informacją czy chcesz usunąć wiadomość tylko dla siebie, czy dla wszystkich.
 5. Kliknij Cofnij wysyłanie w odniesieniu do wszystkich.
 6. Wiadomość została usunięta.

Jak usunąć czyjąś wiadomość z Messengera?

 1. Uruchom rozmowę, z której chcesz usunąć wiadomość.
 2. Przytrzymaj palcem wiadomość, którą chcesz usunąć i kliknij przycisk Więcej.
 3. Wybierz opcję Usuń.
 4. Kliknij Usuń dla siebie.
 5. Wiadomość została usunięta i nie będziesz miał możliwości jej zobaczyć – osoba, która ją napisała, dalej będzie mieć ją na swoim czacie.

Jeśli nie chcesz na stałe usuwać wiadomości, tylko wrócić do nich po dłuższym czasie – Facebook posiada także opcję archiwizacji rozmów. Dzięki niej wiadomości nie zostaną usunięte, a przeniesione z głównej listy wątków. Ta opcja dotyczy całych konserwacji.

Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera na komputerze

Messenger przechowuje wszystkie wiadomości w Twojej skrzynce odbiorczej, dopóki sam nie zdecydujesz się ich usunąć. Możesz usuwać pojedyncze wiadomości na czacie i całe rozmowy, aby ułatwić porządkowanie skrzynki odbiorczej. Poniższe instrukcje pokazują, jak usuwać wiadomości na Facebook.com.

 1. Zaloguj się na swoje konto na stronie Facebook.com.
 2. Kliknij ikonkę Messengera w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz opcję z samego dołu listy kontaktów Pokaż wszystko w Messengerze.
 4. Najedź na czat, który chcesz usunąć i kliknij “…”
 5. Wybierz opcję usuń czat

Jak usunąć całą konwersację w aplikacji Messenger?

Usunięcie całej konwersacji w Messenger jest bardzo proste – wystarczy, że wykonasz poniższe kroki:

 1. Uruchom aplikację.
 2. Przytrzymaj palcem konwersację, którą chcesz usunąć.
 3. Wybierz opcję usuń.
Jak usunąć wiadomości z Messengera?

Jak usunąć wiadomości z Messengera, żeby nikt o tym nie wiedział?

Niestety nie ma możliwości, aby nikt nie dowiedział się o usunięciu wiadomości. Musiałbyś być zalogowanym na koncie odbiorcy. W innym wypadku nie ma możliwości usunięcia wiadomości bez wiedzy osób biorących udział w rozmowie.

Jak usunąć konwersację na Messengerze dla wszystkich?

Nie ma takiej możliwości. Usuwając wiadomości, usuwasz je tylko z własnego konta na Facebooku. Wiadomości będą nadal dostępne dla każdego, z kim rozmawiałeś. Więc nawet jeśli usuniesz wiadomości, ich pełny zapis może nadal istnieć na czyimś komputerze.

Możliwe jest usunięcie pojedynczych wiadomości z Facebooka, ale nie jednym kliknięciem. Tak jak wcześniej przedstawialiśmy, możesz usuwać po jednej rozmowie naraz. Ten pomysł wydaje się jednak irracjonalny, bo jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka od dłuższego czasu i prowadzisz dużo rozmów – proces ten zajmie mnóstwo Twojego czasu i energii.

Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera u odbiorcy?

Tak jak wcześniej – nie ma możliwości jednoczesnego usunięcia wszystkich wiadomości z Facebooka. Możesz usunąć je jedynie pojedynczo. Usunięcie wiadomości z Facebooka likwiduje ją tylko z Twojego konta – osoba lub osoby, do których wysłałeś wiadomość, nadal ją będą mieć. Musiałbyś posiadać dane logowania konta drugiej osoby – tej opcji jednak zdecydowanie nie polecamy.

Dlaczego warto zainwestować w dobrego smartfona?

Jeśli jesteś aspirującym influencerem w mediach społecznościowych, musisz zainwestować w najlepszy sprzęt, aby poprawić jakość swoich treści. W końcu nikt nie chce oglądać rozmazanych zdjęć lub słabo oświetlonych filmów. Inwestycja w nowego smartfona będzie więc dobrą decyzją. 

Smartfon do bezpiecznego przeglądania sieci, pisania na komunikatorach i aktywności w social media powinien mieć najnowsze łatki bezpieczeństwa i być w pełni zaktualizowany. Oprócz tego musi być wydajny, po to, aby nigdy nie zawiódł przy obsłudze aplikacji albo nie zacinał się, kiedy proces prowadzący do publikacji nowego posta dobiega już końca.
Oczywiście na dużym ekranie o rozdzielczości Full HD+ także przyjemnie ogląda się materiały na TikTok czy YouTube.

Polecane modele smartfonów do korzystania z social media