Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?

O zaletach słuchawek bezprzewodowych można pisać naprawdę dużo. Brak kabla daje ogromną swobodę i pomaga utrzymać porządek na przykład na stanowisku pracy. W szczególności, jeśli do komputera są już podpięte inne sprzęty. Jednak czy obsługa słuchawek bezprzewodowych jest prosta? Czy łatwo podłączyć je do laptopa i komputera stacjonarnego? Dowiecie się z tego artykułu.

Słuchawki bezprzewodowe – wygoda na pierwszym miejscu

Modeli bezprzewodowych jest na rynku audio dość sporo, a producenci nie zwalniają tempa i wciąż zaskakują nowymi projektami. A dzięki temu, że ten typ słuchawek ma bardzo wszechstronne zastosowanie, to jego popularność wciąż rośnie, co właściwie nie dziwi. Mimo że modele różnią się od siebie ceną, specyfikacją, konstrukcją i przeznaczeniem, to jednak wszystkie łączy jedno – wygoda użytkowania. Sama jestem posiadaczką słuchawek TWS i nie wiem, czy wyobrażam sobie powrót do kabla.

słuchawki bezprzewodowe sklep

Ale wróćmy jeszcze do tej wszechstronności. Słuchawki bezprzewodowe można mieć ze sobą zawsze i wszędzie. W biurze, w komunikacji miejskiej, w sklepie, podczas uprawiania sportu. No wszędzie, gdzie tylko można wymyślić. Modele dokanałowe i douszne są zwykle na tyle małe, że można je nosić nawet w kieszeni spodni. A te większe, nauszne, dzięki nieobecności kabla i często składanej konstrukcji, również nie sprawiają kłopotu poza domem.

Bez kabla w domu

No a w domu – cóż tu dużo mówić – użytkowanie bezprzewodowych słuchawek to ogromna wygoda. Słuchanie muzyki przy gotowaniu – proszę bardzo. Prasowanie i obdzwanianie rodziny – jedno kliknięcie. A smartfon leży sobie gdzieś bezpiecznie i nie musimy się martwić, że wypadnie z płytkiej kieszeni spodni i wyląduje ekranem do dołu na gresie, czy w garnku z zupą. No i ten brak kabla <3. Ale o tym już mówiłam, prawda?

Bez kabla w pracy

Jak już przy obowiązkach jesteśmy, to nie mogę pominąć kwestii pracy zdalnej i tego, jak bardzo przydają się słuchawki bezprzewodowe w dzisiejszych realiach, gdzie większość spraw załatwia się przez wideorozmowy. Podczas takich biznesowych spotkań w onlajnie jednak musimy dbać o profesjonalną jakość tych rozmów. Rozmówcy muszą nas dobrze rozumieć, a my ich dobrze słyszeć. Korzystanie z w budowanych w laptopie mikrofonu i głośników to niekoniecznie najlepszy pomysł.  Słuchawki bezprzewodowe, i to wcale nie te z górnej półki, oferują już naprawdę dobrą jakość.

No dobrze, ale żeby móc korzystać ze słuchawek bez kabla podczas rozmów prowadzonych na komputerze, na przykład przez Skype czy Teams, to jakoś trzeba je połączyć. Słuchawki bezprzewodowe łączą się ze sprzętami w większości przypadków za pomocą Bluetooth. Koniecznie sprawdźcie, skąd wzięła się nazwa tej technologii. Zdarza się jednak, że słuchawki korzystają z łączności radiowej. Ale w obecnej chwili jest to zdecydowana mniejszość. Natomiast zasada podłączania jest taka sama, jak w przypadku słuchawek Bluetooth.

A jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do komputera? Sprawdźcie poniżej.

Podłączanie słuchawek bezprzewodowych do laptopa

Krok pierwszy – ustawienia Bluetooth

Ustawienia Bluetooth można znaleźć na dwa sposoby i oba są dość łatwe. W pierwszym wystarczy wpisać „ustawienia Bluetooth” w lupce znajdującej się na pasku zadań. Drugi to wybranie tych samych ustawień z daszka strzałki skierowanej w górę w prawym dolnym rogu paska zadań. Może się zdarzyć, że w starszych modelach laptopów nie znajdziecie takiego ustawienia. Wtedy należy się zaopatrzyć w moduł Bluetooth, który zazwyczaj ma postać mini kostki USB. W dużej mierze w przypadku pecetów też będziecie potrzebować tego modułu.

Krok drugi – parowanie słuchawek bezprzewodowych z laptopem

Po odnalezieniu i wybraniu „ustawień Bluetooth” przechodzimy do połączenia ze słuchawkami. W przypadku nausznych słuchawek bezprzewodowych będzie to przytrzymanie odpowiedniego przycisku. Jeśli natomiast chodzi o słuchawki douszne, uruchomieniem funkcji parowania zazwyczaj będzie otworzenie etui ładującego. W niektórych przypadkach, aby uruchomić funkcję parowania, należy wcisnąć przycisk na etui ładującym.  

urz

I w tym momencie na ekranie komputera należy wybrać przycisk „dodaj urządzenie Bluetooth lub inne”. Następnie należy wybrać rodzaj urządzenia i będą to „myszy, klawiatury, pióra lub urządzenia audio oraz inne rodzaje urządzeń Bluetooth”. Po wybraniu tej opcji uruchamia się wyszukiwanie urządzeń. Komputer zacznie sprawdzać te zlokalizowane najbliżej. Dalej laptop wyświetli lista sprzętów, z której należy wybrać nazwę bezprzewodowych słuchawek.

A więc już wiecie, że podłączanie słuchawek bezprzewodowych do komputera to łatwizna. Tym samym zaryzykuję stwierdzenie, że posiadanie słuchawek bez kabla ma same plusy. Zgodzicie się ze mną?

Jeśli nie jesteście jeszcze szczęśliwymi posiadaczami słuchawek bezprzewodowych i zastanawiacie się, który model wybrać, to koniecznie sprawdźcie nasze rankingi:

oraz recenzje: