Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?

Zapisywanie zdjęć opublikowanych na portalach społecznościowych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Kolekcja materiałów udostępnionych na konkretnym koncie bywa bowiem dostępna zazwyczaj wyłącznie z poziomu aplikacji. Dokładnie tak sytuacja wygląda też na pełnym fotografii Instragramie. Co jednak, jeśli chcemy pobrać konkretne zdjęcie z IG na swój telefon? Istnieje taka możliwość. Dowiedz się, jak szybko i skutecznie zapisywać zdjęcia z Instargrama.

Jakie zdjęcia znajdziemy na Instagramie? 

Instagram to niezmiennie jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, obfitujący w piękne, czasem nawet artystyczne fotografie. Zyskują one unikalny charakter m.in. dzięki wyjątkowym, predefiniowanym filtrom. Ale nie tylko. Poprzez szybką możliwość publikowania autorskich, czasem spontanicznych zdjęć, platforma ta stała się przede wszystkim pewnego rodzaju pamiętnikiem, który przechowuje najważniejsze momenty z życia swoich użytkowników. 

Z drugiej strony, nie jest tajemnicą, że Instagram stanowi płaszczyznę do promowania marek osobistych i rozwoju biznesu. W związku z tym, pojawia się tu mnóstwo grafik z informacjami, sentencjami i obrazkami, niosącymi za sobą indywidualną wartość. 

Efekt? Przewijające się na Instagramie zdjęcia są bardzo atrakcyjne i inspirujące, a przez to wielu z nas chciałoby zatrzymać niektóre z nich na stałe, bez konieczności każdorazowego wracania do konkretnego posta. W dalszej części wyjaśniamy, jak to zrobić. 

Sprawdź też:

📷 7 sposobów na zwiększenie sprzedaży na Instagramie

📷 Jak szybko pobrać Rolki z Instagrama?

📷 Jak planować posty na Instagramie?

Instagram

Czy da się zapisać zdjęcia z IG?  

Instagram jako aplikacja nie daje bezpośredniej możliwości zapisywania zdjęć – ani z naszego konta, ani konta innych użytkowników. Ale czy to znaczy, że faktycznie nie można tych zdjęć pobierać? Bynajmniej. 

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą sprawnie zpisać wybrane zdjęcia z IG  w pamięci telefonu i cieszyć się nimi w dowolnej chwili. Warto jednak pamiętać, że o ile ze zdjęciami z naszego profilu sprawa jest prosta, o tyle w przypadku zdjęć z innych kont, „kłania się” kwestia praw autorskich. 

O co dokładnie chodzi? Według przepisów samo pobranie zdjęcia (z profilu publicznego) jest legalne, dopóki odbywa się dla użytku własnego. Problem pojawia się, gdy chcemy takie zdjęcie udostępnić szerszemu gronu odbiorców, albo wykorzystać pod kątem komercyjnym, np. do promowania własnej marki. Mówiąc więc wprost, wszelkie działania związane z przetwarzaniem i późniejszym udostępnianiem tego materiału muszą odbywać się za bezpośrednią zgodą autora i na jego warunkach (najczęściej finansowych). 

Instagram na smartfonie

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? Aplikacje 

Wiele osób, chcąc zapisać zdjęcie z IG, decyduje się na zrobienie tradycyjnych screenshotów. Metoda ta cieszy się popularnością, przede wszystkim dlatego, że jest szybka i ogólnodostępna – bazuje na wbudowanej funkcji smartfona, pomijając dodatkowe programy. 

Pamiętajmy jednak, że nie jest to do końca pobieranie zdjęcia, a jedynie zapisywanie zrzutu ekranu, który zachowany zostanie w telefonie w całości. Oznacza to, że jeśli będziemy chcieli mieć do dyspozycji wyłącznie zdjęcie, konieczne będzie użycie odpowiednich narzędzi i obrobienie takiego screena. 

Przeczytaj też:

📱 Robisz po kryjomu zrzuty ekranu na Messengerze? Mark Zuckerberg Cię zdemaskuje w wiadomościach szyfrowanych

Najpopularniejszą metodą pobierania zdjęć z IG na smartfon są dedykowane ku temu aplikacje, przygotowane przez formy trzecie. Ich niepodważalną zaletą jest prosty interfejs, szybki efekt i ogólnodostępność – z reguły są to programy darmowe. 

Wśród rynkowej oferty znajdziemy mnóstwo aplikacji do ściągania zdjęć z Instargrama zarówno dla telefonów z systemem Android, jak i iPhone’ów. Co ciekawe, często oprócz Instagrama, za ich pomocą skopiujemy też treści z takich serwisów, jak np. TikTok, Twitter, Facebook, SoundCloud czy Vimeo. Wiele z tych propozycji potrafi też nie tylko pobierać zdjęcia, ale także całe albumy, filmy, a nawet rolki.   

Oto przykładowe propozycje:

  • FastSave (Android, iOS)
  • Downloader for Instagram (Android)
  • Snapinsta (Android)
  • InSave: IG Reels Stories Posts (iOS)
  • InstaSaver (iOS)
Instagram
Alternatywa? Witryny internetowe, z które dedykowane są pobieraniu zdjęć z Instagrama na PC. Tu wszystko odbywa się na zasadzie kopiowania linku do zdjęcia z IG, a następnie wklejeniu go we wskazane na dedykowanej stronie miejscu. Taki link można pobrać klikając w symbol trzech kropek nad zdjęciem, które nas interesuje, a następnie wybierając polecenie „kopiuj link”

Przykładowe witryny internetowe, które pozwolą pobrać zdjęcie z IG:

  • downloadgram.org
  • polskielajki.pl
  • sssinstagram.com
  • downloadvideosfrom.com
  • pl.savefrom.net

Warto wiedzieć, że podobnie jak w przypadku aplikacji, większość z tych witryn pozwala pobierać nie tylko zdjęcia, ale i inne materiały foto/video umieszczone w serwisach społecznościowych.