Udostępnianie relacji na Instagramie jest prostsze niż myślisz. Sprawdź jak dodać czyjeś Stories do swojej rolki dnia

Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych służących do komunikacji. Użytkownicy serwisu dzielą się z innymi swoimi zdjęciami i filmami, w których mogą na przykład poinformować lub zapytać o coś swoich obserwujących. Dlatego najprostszym sposobem na przekazywanie fascynujących treści jest pokazanie ich na własnym Stories. Zobacz jak udostępniać relację innych osób na Instagramie.

Po co udostępniać czyjeś relacje na swoim Instagramie?

Powodów, aby udostępnić czyjeś Insta Stories, jest cała masa. Pierwszym przypadkiem może być chęć  odwołania się do czyjejś relacji lub wstawienia jej jako fragment swojej własnej. Kolejnym pokazanie znajomemu ciekawego materiału, którego mógł wcześniej nie widzieć. A jeszcze innym udostępnienie Story w celach marketingowych.

Jak udostępnić cudze Stories na Instagramie?

Możliwość dodania czyjejś relacji do własnej zależy w dużej mierze od tego, czy twórca otagował Twój profil. Gdy ktoś wspomni o Tobie w swojej relacji, otrzymujesz powiadomienie z napisem „Dodaj do swojej relacji”. Natomiast jeżeli użytkownik nie oznaczył Cię w swoim Stories, nie masz możliwości udostępnienia go na swoim koncie.

 1. Otwórz Instagram i dotknij „papierowego samolotu” (ikona wiadomości bezpośrednich) w prawym górnym rogu.
 2. Otwórz „powiadomienie o tagowaniu”, które otrzymałeś po oznaczeniu w Story.
 3. Stuknij w „Dodaj do swojej relacji” i wybierz „Wyślij”.
Udostępnianie story na insta

Jak wysłać relację z Instagrama znajomemu?

Kolejnym sposobem, na pokazanie znajomemu czyjejś relacji, jest przesłanie jej za pomocą zewnętrznej aplikacji. Na przykład, jeśli chcesz przesłać koledze uroczą lub zabawną grafikę na Instagramie, możesz skopiować link i wysłać mu go w wiadomości tekstowej. Gdy znajomy kliknie link, otworzy się Instagram i przeniesie go bezpośrednio do Story. Oto jak to zrobić:

 1. Stuknij w wybrane Instagram Story, a następnie kliknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu.
 2. Kliknij „Udostępnij…”.
 3. Wybierz aplikację, w której chcesz udostępnić relację lub skopiuj link i prześlij go do znajomego.
Wysyłanie relacji na Instagram

Zrób screena i dodaj go do swojej relacji na Instagramie

Jak wspominałem wcześniej, nie da się w sposób bezpośredni udostępnić czyjejś relacji. Istnieje jednak sposób na obejście tej bariery. Wystarczy, że utworzysz screenshot wybranego Stories i wykonany zrzut umieścisz w swojej własnej relacji. Pamiętaj jednak, że właściciel oryginalnej fotografii/grafiki może upomnieć się o prawa autorskie. Aby tego uniknąć, oznacz „@nazwa” profil, z którego pochodzi screen.

 1. Otwórz wybrane Stories.
 2. Przyciśnij delikatnie ekran jednym palcem i przytrzymaj.
 3. Następnie utwórz screenshot.
 • W systemie Android przyciśnij równocześnie przycisk ściszania i wyłączania telefonu.
 • Na telefonach Apple naciśnij jednocześnie przycisk boczny i przycisk zwiększania głośności.
 1. Utwórz relację w głównym ekranie aplikacji. W lewym górnym rogu kliknij zdjęcie profilowe z plusikiem i dodaj ostatnio zrobiony zrzut ekranu.
Dodawanie zrzutu ekranu Instagram

Udostępnianie filmu, na którym Cię nie oznaczono

W przypadku wideo sytuacja wygląda nieco gorzej. Do stworzenia kopii takiego materiału niezbędna jest zewnętrzna aplikacja, która nagra ekran Twojego telefonu. Po nagraniu wybranego wideo udostępniasz je w taki sam sposób jak w wypadku zrzutu ekranu. Jednak dużo lepszym sposobem może okazać się napisanie do autora i poproszenie go o wysłanie filmiku.

Twórca relacji nie odpisuje, a ty koniecznie chcesz ją udostępnić? Sprawdź: Jak udostępniać i nagrywać ekran smartfona oraz komputera?

Porady dotyczące relacji na Instagramie

Ustawiaj swoje relacje jako publiczne, aby można było je udostępniać

Aby inni użytkownicy Instagrama mogli udostępniać Twoją relację, musi być ona „Publiczna”. Profil publiczny jest dostępny dla każdego i pojawia się w wynikach wyszukiwania i sugerowanych listach. Natomiast konto prywatne jest widoczne tylko dla znajomych, których obserwujesz. Jeżeli nie obserwujesz drugiej osoby, nie może ona wyświetlić Twojego profilu prywatnego. Zmiana profilu na publiczny jest banalnie prosta:

 1. Stuknij ikonę profilu na Instagramie, aby uzyskać dostęp do menu.
 2. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Prywatność”.
 3. Wybierz „Prywatność konta”.
 4. Włącz lub wyłącz „Konto prywatne” w zależności od potrzeb.
Ustawienie prywatności konta na Instagram

Jak powstrzymać kogoś przed udostępnianiem Instagram Stories?

Chcesz, żeby każdy mógł odwiedzić Twoje konto na Instagramie, ale nie chcesz, by miał możliwość udostępniania Twojego Stories? Jeśli nie chcesz, aby inni użytkownicy udostępniali Twoją relacje, możesz wyłączyć tę opcję za pomocą menu „Ustawienia”. Oto jak to zrobić:

 1. Stuknij w ikonę profilu. Następnie dotknij ikonę trzech poziomych linii w prawym górnym rogu.
 2. Otwórz „Ustawienia”.
 3. Kliknij w „Relacje”, a następnie przełącz przełącznik „Zezwalaj na udostępnianie w Story”.
Udostępnianie relacji Instagram

Oznaczanie innych osób na Instagramie

Bierzesz udział w konkursie i chcesz oznaczyć profil sklepu na zdjęciu, ale nie wiesz jak to zrobić? A może, publikujesz zdjęcie z przyjaciółmi i chcesz, by mieli możliwość wrzucenia wpisu na swoim profilu? Sprawa jest banalnie prosta, ponieważ wystarczy, że otagujesz odpowiednią osobę. Możesz oznaczyć wiele osób w Story, a każda z nich otrzyma powiadomienie.

 1. Stwórz swoją relację, możesz użyć obrazu, podpisów, tytułów, naklejek itp.
 2. Wybierz „dowolne miejsce” na obrazie i napisz „@nazwa_profilu”, który chcesz oznaczyć.

Sprawdź również: