Instagram bez konta i bez logowania – jak oglądać zdjęcia anonimowo?

Instagram z roku na rok staje się coraz częściej używanym serwisem społecznościowym, lecz nie każdy ma ochotę założyć na nim swój własny profil. W odróżnieniu od Facebooka, aby przeglądać swobodnie zdjęcia i filmiki na Instagramie potrzebne jest konto. Czy wyświetlanie Instagrama bez rejestracji jest możliwe?

Jak przeglądać Instagram bez konta – czy to w ogóle możliwe?

Wejście na Instagrama i próba przeglądania platformy bez rejestracji konta prowadzi w zasadzie donikąd. Po odwiedzeniu strony, wszystko, co zobaczysz, to ekran logowania, który czeka na Twoją rejestrację. Osoby zaznajomione z działaniem tego serwisu wiedzą, że profil własny to jedyny sposób na dostęp do wszystkich funkcji platformy.

Bez utworzenia konta i zalogowania się, nie możesz korzystać z Instagrama jak użytkownicy posiadający swój profil. Nie ma znaczenia, czy używasz Androida, iOSa, czy Windowsa. Istnieją jednak sposoby na obejście uporczywego powiadomienia o logowaniu i założeniu profilu.

Instagram

Czego nie można zrobić na Instagramie bez konta?

Zanim opiszę to w jaki sposób korzystać z Instagrama bez własnego profilu, warto wspomnieć o tym, że bez faktycznej rejestracji konta będziesz mógł zrobić niewiele. Serwis nie chce, aby ktokolwiek korzystał z jego platformy bez profilu, więc funkcje są mocno ograniczone. Poniżej znajdziesz niektóre z czynności, których nie wykonasz bez profilu:

 • wysyłanie wiadomości do użytkowników,
 • dodawanie komentarzy,
 • polubienia do zdjęć i filmów,
 • powiększanie zdjęć,
 • odtwarzanie filmów,
 • oglądanie relacji,
 • używanie aparatu i naklejek,
 • obserwacja ulubionych profili,
 • publikowanie własnych treści.

A więc co zostaje? No cóż, bez logowanie będziesz mógł przeglądać profile oraz miniatury zdjęć. Musisz jednak uważać, ponieważ za każdym razem, gdy spróbujesz wykonać dowolną z powyższych czynności, pojawi się monit z prośbą o zalogowanie się w celu korzystania z platformy.

Najlepsze smartfony do robienia zdjęć znajdziesz w x-kom


Wyświetlanie Instagrama bez konta w przeglądarce

Pierwszym sposobem na przeglądanie kont na Instagramie bez zakładania własnego jest użycie przeglądarki internetowej. Jedyne co musisz zrobić, to wpisać adres URL witryny Instagram w przeglądarce. Jeżeli masz dokładną nazwę użytkownika, a profil jest ustawiony jako publiczny, nie powinny pojawić się żadne problemy.
 1. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową.
 2. Następnie wpisz link do konta w polu adresu.
Adres URL powinien mieć następującą postać: www.instagram.com/nazwa_użytkownika. Zamiast „nazwa_użytkownika” wstawiasz nazwę profilu osoby, której stronę chcesz zobaczyć np. www.instagram.com/xkompl/.
Instagram w przeglądarce anonimowo

Zewnętrzne strony umożliwiające przeglądanie Instagrama

Jeżeli pierwszy sposób na przeglądanie Instagrama jest dla Ciebie niewystarczający, to powinieneś zainteresować się zewnętrznymi stronami internetowymi. Są to narzędzia firm trzecich, które umożliwiają przeglądanie profili na Instagramie, na swojej własnej stronie.

Istnieją różne witryny tego typu. Niektóre z nich pozwalają nawet obejrzeć Insta Story lub pobrać zawartość całego profilu. Jest to rozwiązanie prawie idealne, ponieważ zdecydowana większość z tych stron posiada dużą liczbę reklam.

ImgInn – darmowe przeglądanie Instagrama bez konta

Oto sposób użycia strony agregującej treści z Instagrama na przykładzie ImgInn:

 1. Otwórz stronę internetową ImgInn na smartfonie lub komputerze.
 2. Wpisz szukaną frazę lub @nazwa_użytkownika na pasku wyszukiwania.
 3. Kliknij ikonę lupy lub enter.
 4. Wybierz konkretny profil, który chcesz obejrzeć.
Strona ImgInn - Instagram bez logowoania

Inne strony pozwalające na przeglądanie profili oraz ich zawartości

 • Picuki – pozwala zobaczyć relacje na Insta bez konieczności logowania się i daje możliwość przeglądanie profili oraz ich zawartości. Oprócz tego witryna ma wbudowany prosty i przyjemny edytor zdjęć.
 • Gramhir – jedna z niewielu stron, która pozwala na wyszukiwanie użytkownika bez podania prawidłowej nazwy. Dodatkowo posiada analizę profilu i umożliwia powiększanie zdjęć.
 • Storiesdown – podobnie jak inne strony tego typu pozwala na przeglądanie zawartości profili, ale też umożliwia pobranie relacji na komputer lub smartfon.
 • Insta-stories.online – prosta strona internetowa, dzięki której wyświetlisz story innych użytkowników.

W sieci można znaleźć ogromną ilość stron tego typu. Oprócz wymieniony powyżej możesz także skorzystać z Inflact, Dumpor, Anon IG Viewer i GreatFon. Większość z nich działa bardzo podobnie, wystarczy tylko wpisać nazwę konta, lokalizację lub tag, po czym pojawią się profile, które pasują do danego wyszukiwania.

Czy da się przeglądać prywatne konto na Instagramie bez logowania?

Niestety nie wszystkie materiały znajdujące się na Instagramie można obejrzeć bez konta. Serwis oferuje możliwość ustawienia prywatności profilu w taki sposób, aby tylko wybrane osoby mogły zobaczyć jego zawartość. Co to oznacza? W skrócie możliwość obserwowania konta musi zostać zaakceptowane przez jego właściciela.

Jedyną opcją, która pozwali Ci przeglądać prywatne konta, jest założenie anonimowego profilu i liczenie na zaakceptowanie prośby przez właściciela. Nie ufaj reklamom oraz stronom rzekomo oferującym dostęp do takich kont. Wszystkie obietnice takich witryn i aplikacji, to oszustwo, które ma na celu wyłudzić Twoje dane osobowe oraz zainfekować Twój komputer.

Instagram

Rozwiązanie ostateczne – załóż anonimowe konto

Ostatni sposób nie umożliwia korzystania z Instagrama bez konta, ale pozwala zachować większą anonimowość. To rozwiązanie dla tych, którzy już korzystają z serwisu, ale z niewiadomych przyczyn nie chcą obserwować lub odwiedzać niektórych profili na swoim głównym koncie.

Co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta, założyć nowe fake-konto. W tym przypadku nie musisz uzupełniać swoich prawdziwych danych, a jednocześnie konto zachowa wszystkie dostępne funkcje. Taki profil może służyć, np. chęci zorientowaniu się w trendach, poszukiwaniu inspiracji czy „szpiegowaniu” nieprzyjaciół.

Sprawdź także: