Jak przywrócić usunięte zdjęcie z Instagrama? Nowa funkcja Ci w tym pomoże

Instagram jest nieustannie udoskonalany i co chwilę słyszymy o wprowadzeniu na platformę jakichś zmian. Tym razem nowa funkcja może okazać się bardzo dobrym narzędziem do ochrony postów przez hakerami. Nie wiesz jak przywrócić zdjęcie na Instagramie? Sprawdź, o co chodzi w funkcji „Ostatnio usunięte” na Instagramie i jak z niej korzystać.

Ostatnio usunięte – nowa funkcja na Instagramie

Dla jednych Instagram to tylko jedna z wielu platform społecznościowych, dla innych jest to swego rodzaju album ze zdjęciami i związanymi z nimi wspomnieniami. Jednak coraz większą grupę stanowią Ci, dla których konto na Instagramie jest prowadzone w celach zarobkowych. Bez względu na to z jakich powodów Wy prowadzicie tam swoje konto ,musicie przyznać, że utracenie tych zdjęć nie byłoby niczym przyjemnym. Najnowsza funkcja Instagrama ma pomóc chronić historię postów przed hakerami. 

Chodzi o funkcję „ostatnio usunięte”, która dodaje dodatkowe zabezpieczenie przed trwałym usunięciem posta z konta. Jeśli ktoś używa iPhona to podobną funkcję zna z aplikacji Zdjęcia na iOS. Tam po usunięciu zdjęcia, pojawia się ono w osobnej sekcji i „wisi” tam jeszcze przez 30 dni. Dokładnie w ten sposób działa nowa funkcja na Instagramie. Usunięte posty będą widoczne tylko dla właściciela konta. Macie zatem 30 dni na zastanowienie się, czy rzeczywiście chcecie trwale usunąć dany post, czy jednak chcecie go przywrócić.

Instagram twierdzi, że jest to funkcja, o która prosili sami użytkownicy portalu. Widzi w niej możliwość dodatkowego zabezpieczenia przed hakerami, gdyż Ci, gdy tylko uzyskują dostęp do konta,  często od razu usuwają z niego wszystkie treści. Do tej pory użytkownicy po odzyskaniu swojego konta nie mieli możliwości łatwego przywrócenia zdjęć i filmików. Teraz jeśli dodacie posty do Ostatnio usuniętych Instagram będzie najpierw weryfikował Waszą tożsamość, a więc sprawdzał czy na pewno jesteście prawowitymi posiadaczami konta, na których chcecie dokonać trwałego usuwania lub przywracania treści z Ostatnio usuniętych.

instagram - usuniete posty
Źródło: Instagram

Weryfikacja ma się odbywać za pomocą wiadomości tekstowej lub e-maila. Ten dodatkowy krok jest zasadniczo formą weryfikacji dwuetapowej służącej do usuwania postów z aplikacji. Jednak co ważne, nie zastępuje to korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego w celu ochrony konta!

Oczywiście, jeśli nie masz dostępu do konta z powodu włamania, nie będziecie mieć natychmiastowego dostępu do usuniętych postów, a sam powrót na zhakowane konto na Instagramie może być trudnym zadaniem. Niemniej takie działania przynajmniej utrudnią hakerom usunięcie wszystkich Waszych postów, a to zawsze jakiś krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa.

Jak to działa?

Kiedy jakąś treść usuniecie z Instagrama, jest ona natychmiast usuwana z konta. Następnie zostanie przeniesione do folderu Ostatnio usunięte. Dostęp do tej funkcji możecie uzyskać przechodząc do opcji Ustawienia -> Konto -> Ostatnio usunięte w najnowszej wersji aplikacji.

W tym miejscu możecie przywrócić zawartość lub trwale ją usunąć. Ta funkcja może być zastosowana do zdjęć, filmów, rolek i filmów IGTV. Można również przywracać historie, ale pozostaną one w folderze tylko przez 24 godziny. Wszystko inne zostanie automatycznie usunięte 30 dni później.

Jeśli przywrócony post został usunięty bezpośrednio z Waszego profilu, pojawi się tam ponownie. Jeśli jednak przywrócicie treść, która znajdowała się już w Archiwum, zostanie ona przywrócona do Archiwum, a nie od razu na profil.