Jak szybko pobrać Rolki z Instagrama?

Instagram nieustannie się zmienia. Początkowo była to aplikacja służąca głównie do wrzucania zdjęć. Później ważniejsze od zwykłych postów, stały się relacje. Teraz to Rolki (Reels) rządzą Instagramem, a jeśli jeszcze nie, to w niedalekiej przyszłości na pewno będą tam dominować. Spodobała Wam się jakaś Rolka i chcecie ją pobrać, ale nie wiecie, jak to zrobić? Sprawdźcie nasz krótki przewodnik.

Rolki (Reels) na Instagramie

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych w cyfrowym świecie. Według raportu datareportal.com, w kwietniu 2022 r. platforma miała co najmniej 1,452 miliarda użytkowników na całym świecie. W aplikacji wciąż dodawane są nowe funkcjonalności, a jedną z ważniejszych są Rolki, które stanowią niemałą rewolucję w postrzeganiu Instagrama.

Rolki umożliwiają nagrywanie i edytowanie na Instagramie krótkich filmów. Do Rolki można dodawać efekty i muzykę lub użyć własnego, oryginalnego dźwięku. Zgłębiając temat Rolek można zauważyć wiele wspólnych cech z  filmami publikowanymi na TikToku i zapewne stamtąd Instagram czerpał wiele inspiracji. 

Przeczytaj też:

Reelsy pojawiły się na Instagramie w 2020 roku, jednak w Polsce dostępne są dopiero od października 2021 r. Dziś są  jedną z najpopularniejszych form różnego rodzaju cyfrowych treści wideo. Każdego dnia miliony użytkowników publikują swoje angażujące krótkie filmy w tej formie, aby dostarczać atrakcyjne treści swoim widzom. 

Czy możesz pobrać Rolki?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, można pobrać Rolki z Instagrama. Oczywiście nie jest to takie proste, bo sam Instagram nie daje możliwości pobierania Reelsów z publicznych kont innych użytkowników. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów na obejście tego, my je wypróbowaliśmy i przedstawiamy je w dalszej części artykułu.


Jak pobrać własne Rolki z Instagrama?

Jeśli opublikowałeś swoją własną rolkę na Instagramie, łatwo jest zapisać jej kopię na rolce zdjęć na Twoim smartfonie. Tutaj bez problemu możesz zrobić to z poziomu samej aplikacji. Oto co musisz zrobić:

  1. Uruchom aplikację Instagram, a następnie stuknij ikonę swojego konta w prawym dolnym rogu. 
  2. Stuknij ikonę Rolki, by zobaczyć wszystkie swoje opublikowane filmy. 
  3. Otwórz Rolkę, którą chcesz zapisać.
  4. Stuknij menu z trzema kropkami po prawej stronie ekranu. 

W wyskakującym menu stuknij Zapisz w rolce z aparatu lub Zapisz wideo.  

Użyj specjalnego programu do pobierania Rolek

Może się zdarzyć, że przewijając Rolki, napotkasz taką, którą chcesz zatrzymać na dłużej, a nawet zapisać na swoim smartfonie, aby podzielić się nią z bliskimi. Oczywiście możesz je zapisać na Instagramie, ale jeśli robisz to zbyt często, trudno będzie Ci odnaleźć tę jedną, konkretną pośród wielu innych. 

Na szczęście istnieją na to sposoby. Pierwszym z nich jest użycie specjalnego programu, np. InstantSave, który można pobrać na iPhone’a oraz Video Downloader For Instagram, który działa na smartfonach z Androidem.

 

Pobierz Rolkę jako relację

Prostą, ale użyteczną sztuczką, która nie wymaga żadnej dodatkowej aplikacji ani korzystania z narzędzia, jest pobranie Instagram Reels za pomocą Stories. W tym celu:

  1. Otwórz wideo Rolki na Instagramie i dotknij ikony Wyślij / Odbierz.
  2. Wybierz opcję „Dodaj rolkę do swojej historii”.
  3. Pojawi się ekran podglądu. Jeśli chcesz pobrać wideo na pełnym ekranie, musisz uszczypnąć i powiększyć, aby wypełnić ekran.
  4. Po zakończeniu dotknij przycisku „Pobierz” u góry. I jest! Film zostanie zapisany w galerii telefonu.

Nagrywanie ekranu

Oprócz powyższych metod pobierania Rolek, możesz również po prostu użyć funkcji nagrywania ekranu w telefonie. Chociaż korzystanie z rejestratora ekranu może wydawać się łatwą opcją, takie narzędzia znacząco obniżają jakość wideo. Co więcej, nie wszystkie smartfony mają wbudowaną taką opcję, co powoduje konieczność pobrania kolejnej aplikacji. Nawet użytkownicy laptopów mogą mieć trudności z pobraniem godnej zaufania aplikacji. 

Poza tym korzystanie z narzędzia do pobierania Rolek może zaoszczędzić czas, bo eliminuje konieczność nagrywania oraz przycinania filmiku przy każdym pobraniu.