Spider-Man Remastered i Miles Morales wyjdą na PC! Kiedy premiera?

Ekspansji Sony na PC ciąg dalszy – na czerwcowej konferencji State of Play zapowiedziano oficjalnie serię Marvel’s Spider-Man. Na komputery trafi nie tylko Spider-Man Remastered, ale także samodzielny dodatek – Spider-Man: Miles Morales. Obie gry spróbują podbić serca graczy pecetowych w innym terminie. Kiedy odbędzie się premiera Spider-Manów na PC? Czy w 2022 roku zobaczysz więcej gier PlayStation na komputerach?

Sony zapowiada serię Marvel’s Spider-Man na PC!

Po Horizon Zero Dawn, Death Stranding, Days Gone i God of War Sony szykuje się do premier kolejnych gier z PlayStation na PC. Już (prawdopodobnie) w lipcu zagrasz w Uncharted: Legacy of Thieves, czyli Uncharted 4 i dodatek The Lost Legacy, a wkrótce do przygód Nathana Drake’a i Chloe Frazer dołączy inny, jeszcze bardziej znany (super)bohater.

Sony ogłosiło podczas czerwcowej prezentacji State of Play, że na PC zawita Marvel’s Spider-Man! Nie tylko zremasterowana wersja pierwszej części Insomniac Games z 2018 roku, ale także samodzielne rozszerzenie – Spider-Man: Miles Morales z 2020 roku.

zapowiedź spider-man z playstation na pc

Nie powinno być to szczególnym zaskoczeniem, bo już w 2021 roku pojawiły się plotki o premierze hitu z PlayStation na komputerach. A Sony ostatnio coraz mocniej podkreśla, jak ważny jest teraz dla nich także rynek PC i Spider-Man jest potwierdzeniem coraz śmielszych działań japońskiej korporacji.

Kiedy premiera Spider-Man Remastered i Miles Morales na PC?

Sony oficjalnie potwierdziło datę premiery Spider-Man Remastered na PC. Gra ukaże się na Steamie i Epic Games Store już 12 sierpnia 2022 roku! Natomiast Spider-Man: Miles Morales zadebiutuje jesienią 2022 roku. Niestety, Sony nie przybliżyło terminu premiery samodzielnego dodatku. Na zachętę udostępniło zwiastun wersji komputerowej:

Nad edycjami PC Spider-Manów czuwa zakupione przez Sony w 2021 roku studio Nixxes Software, zespół specjalistów od portowania gier na komputery osobiste (i nie tylko). Choć Sony nie ujawniło (jeszcze) żadnych technicznych szczegółów, oczekuj śmiało obsługi rozdzielczości 4K, monitorów ultrapanoramicznych i ray tracingu. Możliwe, że pojawią się też techniki DLSS oraz FSR 2.0 wzorem God of War. Dzięki nim zwiększysz liczbę fps. Kto wie, może nawet Insomniac Games i Nixxes pokuszą się o bardziej zaawansowane śledzenie promieni na PC.

Seria Marvel’s Spider-Man, która jest owocem współpracy Sony, Insomniac Games i Marvela,  sprzedała się do tej pory na PlayStation 4 i PS5 w nakładzie ponad 33 mln egzemplarzy. Zebrała również bardzo pozytywne opinie ze strony krytyków i graczy (średnie ocen 87% i 85% na Metacritic dla odpowiednio Spider-Mana i Milesa Moralesa). Spider-Many na PC ukażą się pod szyldem PlayStation PC LLC.

walka spider-mana z przeciwnikiem

Jakie jeszcze gry Sony mogą wkrótce wyjść na PC?

Cieszysz się z kolejnych gier z PlayStation na PC? Wkrótce do Uncharted i Spider-Manów mogą dołączyć jeszcze dwie gry: Returnal z 2021 roku (arcytrudna strzelanka w klimacie science fiction) i Sackboy (platformówka, która jest spin-offem serii LittleBigPlanet). Ta pierwsza niedawno trafiła do bazy danych platformy Steam. Do sieci wyciekły również niedawno screeny opcji konfiguracyjnych z obu gier w wersji PC (zrzuty wyglądają na prawdziwe…).

Informacje o Sackboyu, który ma otrzymać obsługę DLSS i ray tracingu, oraz zrzuty ekranu pochodzą z Reddita (od użytkowników EmpressOfSony i glockpopp). Można powątpiewać w  prawdziwość tych doniesień i screenów, to biorąc pod uwagę nową politykę Sony, wydanie tych (i nie tylko tych) gier na PC wydaje się wyłącznie kwestią czasu.

Sony w ostatnim raporcie finansowym ujawniło, że planuje dalsze inwestycje w gry na PC. Oczekiwania co do ich sprzedaży w 2022 roku są wyraźnie wyższe niż w poprzednich latach, więc istnieje duża szansa na to, że poza kolekcją Uncharted i Spider-Manami zobaczysz przed końcem roku kolejne gry na PC (być może wspomniane wcześniej Returnal i Sackboy).

Źródło: Sony, Forbes, Reddit, Twitter (Joe Miller)

Zobacz również:

Wybierz najlepsze gry z oferty x-komu