WTF #7 – GTA Trilogy Remastered nie spełni oczekiwań?

WTF, czyli Ważne Techno Fakty to szybki przegląd wybranych informacji ze świata technologii. Najważniejsze premiery, wiadomości sprzętowe oraz ciekawostki – to wszystko w formie krótkiego wideo. Jeśli nie masz czasu na czytanie technologicznych newsów w sieci, WTF to coś w sam raz dla Ciebie.

WTF #7. O czym w siódmym odcinku?

  • Windows 11 z problemami na procesorach AMD
  • Najwydajniejsze i maksymalnie profesjonalne, nowe MacBooki
  • Czy remaster GTA Trilogy spełni oczekiwania fanów?
  • A także kolejne karty graficzne, których nie ma

Nowy MacBook Pro trafia do sklepów

Po premierze iPhone’ów przyszedł czas na nowe MacBooki. Oczywiście ponownie najlepsze i najwydajniejsze na świecie, a kolejne (jeszcze mocniejsze) – dopiero za rok. Z tą mocą to żartów w sumie nie ma, bo nowe procesory Apple M1 Pro i M1 Max biją kolejne rekordy wydajności, choć jak na razie tylko w testach syntetycznych.

Na pierwsze recenzje trzeba będzie jeszcze chwilę zaczekać, ale portalom branżowym nie przeszkadza to w prowadzeniu wojny na bajtowe nagłówki, takie jak Apple niszczy Intela, czy Apple roznosi AMD. Zaczynam obawiać się co lub kto stanie się kolejną ofiarą firmy z Cupertino. Czy notch na stałe odmieni laptopowe kamerki? Szczerze to wolałbym uzyskać odpowiedź na pytanie: co on tam w ogóle robi, w jakim celu i dlaczego.

Więcej na temat nowych MacBooków przeczytasz tutaj: MacBook Pro 2021 – brak TouchBara, więcej portów i powrót MagSafe. Czy to możliwe?

GTA Trilogy Remastered. Czy wszyscy liczyli na remake?

Główny temat dzisiejszego WTF to remaster trylogii GTA, w której skład wchodzi Grand Theft Auto III, Vice City oraz San Andreas. Od miesięcy karmieni byliśmy plotkami na jego temat, a w październiku uraczono nas oficjalnym trailerem, na który czekała cała rzesza fanów serii GTA.

Wiele osób jest jednak zdziwionych. A to jakością zmian, a to że remaster wygląda jak Fortnite, a to ceną, która wynosi 270 złotych za cyfrową wersję na PC. Czy to dużo? To przecież komplet 3 gier z usprawnioną grafiką i mechaniką, lepszym sterowaniem, ostrymi jak brzytwa teksturami, poprawionymi cieniami i oświetleniem.

Wydaje się, że sporo osób liczyło jednak nie na remaster, a na pełnoprawny remake w stylu pierwszej Mafii, wydanej jakiś czas temu jako Edycja Ostateczna. Tylko, że nikt, ani nic nie sugerowało przecież, że odświeżona trylogia miałaby działać na silniku GTA V.

Obawy może za to budzić studio, które remasterem się zajmuje, bowiem Rockstar to swoich paluszków w tym nie maczał. Nad grą pracowało Grove Street Games (wcześniej znane jako War Drum), które odpowiada m.in. za mało udany port GTA San Andreas na PplayStation 3. Jak to wyjdzie w praktyce przekonany się już niebawem, ponieważ GTA Trilogy Remastered ukaże się jeszcze w tym roku, 11 listopada.

Więcej informacji na temat nadchodzącego remastera znajdziecie w artykule GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. Kiedy zagramy w remaster trylogii GTA?