„Spider-man: No Way Home” – wyciekł trailer. Co wiadomo o filmie?

Do sieci przedostał się zwiastun nowego filmu o przygodach Człowieka-Pająka w ramach MCU. Sony zareagowało szybko jak SHIELD i trailer „Spider-man: No Way Home” zniknął, ale w internecie nic nie ginie. I już huczy od plotek i spekulacji. Czego dowiedzieliśmy się z przecieku i co wiemy, o samym filmie?

Trailer Spider-man: No Way Home w sieci. Co zawierał?

Nagłe pojawienie się wśród twitterowych trendów frazy / tytułu Spider-man: No Way Home mogło oznaczać, że albo gruchnął jakiś gruby news związany z nową marvelowską produkcją, albo zaprezentowano trailer, albo… No właśnie. Zwiastun trafił do sieci (na Twittera, Tik Toka…) boczną drogą i tak szybko, jak się pojawił, zniknął. Udostępnione video zostało zastąpione informacją, że materiał zdjęto po zgłoszeniu od właściciela praw autorskich. Sony odmówiło komentarza co do zaistniałej sytuacji.

W internecie jednak nic nie ginie. Na słabej jakości filmiku(w dodatku ze znakiem wodnym) można zobaczyć nie tylko Toma Hollanda w roli Spider-mana, ale i Benedicta Cumberbatcha jako doktora Strange’a (spekuluje się, że w ukończonym filmie jest go jednak mniej). Prawdziwą bombą może być natomiast obecność Alfreda Moliny w roli doktora Octopusa ze Spider-mana 2 Sama Raimiego. Kolejny film MCU ma bowiem skrzyżować drogi z innymi produkcjami o Pająku, na wzór przeboju Into the Spider-verse.

Nie widać natomiast poprzednich Spider-manów, którzy mieliby również wystąpić w filmie. Możliwe, że Tobey Maguire i Andrew Garfield pojawią się w kolejnym zwiastunie. Legalna premiera tego pierwszego może odbyć się już niebawem, w okolicy 23 lub 24 sierpnia. Sam Holland wrzucił na Instagrama wiadomość Nie jesteście gotowi, która może sugerować zarówno, że premiera zwiastuna jest bliska, jak i całkiem odległa.

Aktualizacja: teaser trailer na legalu – mamy już oficjalny material ze Spider-man: No Way Home

Okazało się, że nie trzeba było czekać na oficjalną premierę teasera Spider-man: No Way Home. Jest on już dostępny na kanale Sony.

Faktycznie mamy w nim sporo Doktora Strange’a, który usiłuje przy pomocy magii wymazać wspomnienia wszystkich o prawdziwej tożsamości Spidey’a. Niestety na skutek pragnienia Parkera, by posiadać oba życia (prawdziwe i tajne), otwarte zostaje multiversum. A wraz z nim, prócz Doca Ocka, pojawia się też Zielony Goblin (czy raczej dyniobomba). Fani dopatrzyli się też Electro (o którym więcej niżej), a także Sandmana i Lizarda. Czy możliwe, że w filmie zobaczymy też Willema Dafoe, Thomasa Haden Churcha i Rhysa Ifansa?

Co wiemy o Spider-man: No Way Home?

Spider-man: No Way Home trafi do kin 17 grudnia 2021 roku. To trzeci film o Spider-manie, który powstaje w ramach MCU. Za kamerą stoi reżyser poprzednich części Jon Watts. Na ekranie zobaczymy też Zenday’ę (MJ), Marisę Tomei (ciocia May), Jacob Batalon (Ned Leeds), Tony Revolori  (Flash Thompson) czy Angourie Rice (Betty Brant).

W filmie, na podobnej zasadzie, co Octopus, występuje też Max Dillon, czyli Electro z Niesamowitego Spider-mana 2, a wciela się w niego ponownie Jamie Foxx. Mamy również zobaczyć powtarzającego rolę J.J. Jamesona J.K. Simmonsa, który miał już cameo w poprzedniej części (a także wystąpił w trylogii Raimiego).

Spider-man No Way Home logo
Źródło: Logopedia

Czekacie na nowy film o Spider-manie? Dajcie nam znać w komentarzach.

Źródła: HYPEBEAST, COMPLEX, Pinkvilla, The Hollywood Reporter, GamesRadar, Radio Zet,  The Verge, The Beat, DiscussingFilm,Wikipedia, IMDb.